Učenici i roditelji se upoznali kroz igru i radionice
U Osnovnoj školi „Desanka Maksimović“ u Novom Pazaru danas je održan Dan otvorenih vrata za buduće prvake i njihove roditelje. Mališani su, zajedno sa porodicama, kroz igru, radionice i druženje imali priliku da se upoznaju sa školom i steknu prve utiske o tome kako će izgledati naredno školovanje.
Pedagog objašnjava cilj manifestacije
Pedagog škole Selma Hodžić istakla je da je osnovna ideja da se roditeljima obezbede informacije o upisu, dok deca kroz raznovrsne aktivnosti prvi susret sa školskim okruženjem dožive u vedroj i opuštenoj atmosferi. „Želimo da deca ponesu lep utisak iz škole i da prvi susret sa učionicama ne bude stresan, već ispunjen igrom, muzikom i druženjem“, poručila je Hodžić.
Veliko interesovanje i predstavljanje specijalnih odeljenja
Prema rečima organizatora, veliki odziv zabeležen je među mališanima iz državnih i privatnih vrtića. Tokom manifestacije predstavljen je i rad specijalnih odeljenja škole, a diplomirani defektolog oligofrenolog Vesna Jolović naglasila je da škola raspolaže stručnim timom od šest defektologa, logopeda, psihologa i pedagoga.
Jolović je dodala da roditelji mogu svakodnevno da dođu, upoznaju tim i obiđu prostorije kako bi stekli sigurnost i poverenje u rad sa decom. Ona je istakla i da postoji mogućnost prelaska dece iz redovnih u specijalna odeljenja, ukoliko stručni tim proceni da je to najbolji model podrške.
Kako teče upis i kome je upućen poziv
Roditelji dece rođene od 1. marta 2019. do kraja februara 2020. godine pozvani su da izvrše upis, bez obzira na to da li su dobili zvaničan poziv. Vrata škole, kako je poručeno, ostaju otvorena i nakon današnje manifestacije, kako bi roditelji mogli da dobiju odgovore na sva nedoumica.
Više informacija o dešavanjima u Novom Pazaru možete pratiti i u tekstu o prijemu za penzionisane prosvetne radnike.
Najcesca pitanja
Manifestacija je bila namenjena budućim prvacima i njihovim roditeljima.
Da roditeljima pruži informacije o upisu, a deci omogući prvi susret sa školom bez stresa, kroz igru, radionice i druženje.
Da. Predstavljen je rad specijalnih odeljenja i stručnog tima, a postoji mogućnost prelaska iz redovnih u specijalna odeljenja po proceni tima.


