NaslovnaVijestiEkonomijaPredstavnici Novog Pazara na panelu o reformi javne uprave povodom Dana državnih...

Predstavnici Novog Pazara na panelu o reformi javne uprave povodom Dana državnih službenika

Panel u Evropskoj kući u Beogradu

U okviru obeležavanja Međunarodnog dana državnih službenika, u Evropskoj kući u Beogradu održana je panel diskusija posvećena dosadašnjim rezultatima i narednim koracima u reformi javne uprave. Predstavnici Grada Novog Pazara učestvovali su u radu skupa, na kome su učesnici razgovarali o tome kako unaprediti rad i kvalitet usluga koje građani dobijaju od institucija.

Digitalizacija i manje administracije u fokusu

Diskusija je organizovana kroz panele „Državni službenici kao nosioci reforme – šta smo do sada uradili i kako dalje?“ i „Šampioni javne uprave – ljudi koji menjaju sistem“. Posebna pažnja posvećena je digitalizaciji, pojednostavljenju administrativnih procedura i jačanju kapaciteta zaposlenih u javnoj upravi.

Priznanje gradonačelniku Nihatu Biševcu

Na skupu su učestvovali predstavnici lokalnih samouprava, državni službenici i dobitnici priznanja za izuzetne rezultate u radu javne uprave. Istaknuta je važnost nastavka reformskih procesa, kako bi javna uprava bila efikasnija, dostupnija i usmerenija na potrebe građana.

Grad Novi Pazar nedavno je uvršten među najbolje ocenjene gradske uprave u Republici Srbiji, a povodom Dana državnih službenika gradonačelniku Nihatu Biševcu uručeno je priznanje za ostvarene rezultate u unapređenju efikasnosti, profesionalizacije i modernizacije rada Gradske uprave. Priznanje je uručila ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović.

Razmena iskustava kao podsticaj lokalnim reformama

Učešće na ovakvim skupovima, kako je naglašeno, predstavlja priliku za razmenu iskustava i dodatno jačanje kapaciteta lokalne samouprave, potvrđujući opredeljenje Novog Pazara da nastavi modernu i efikasnu javnu upravu.

Najcesca pitanja

Gde je održana panel diskusija povodom Dana državnih službenika?

Panel je održan u Evropskoj kući u Beogradu.

Koji su teme panela bile u fokusu?

U fokusu su bili unapređenje kvaliteta usluga, digitalizacija, pojednostavljenje administrativnih procedura i jačanje kapaciteta zaposlenih u javnoj upravi.

Da li je Novi Pazar dobio priznanje povodom obeležavanja dana službenika?

Da. Gradonačelniku Nihatu Biševcu uručeno je priznanje za rezultate u unapređenju efikasnosti, profesionalizacije i modernizacije rada Gradske uprave.

- Advertisment -