TUGA DO NEBA! Elvis Bibić poginuo u Beču – troje djece ostalo bez oca

    749
    tuga-do-neba!-elvis-bibic-poginuo-u-becu-–-troje-djece-ostalo-bez-oca
    TUGA DO NEBA! Elvis Bibić poginuo u Beču – troje djece ostalo bez oca


    Teška tragedija potresla je Sandžak i dijasporu nakon što je potvrđeno da je u stravičnoj nesreći na gradilištu u Beču život izgubio Elvis Bibić iz sela Ugao kod Sjenice. Nesreća se dogodila 17. marta 2026. godine u devetom bečkom okrugu, kada se tokom izvođenja radova iznenada urušila građevinska skela i oplata, zatrpavši radnike pod betonom i konstrukcijom.

    U nesreći su poginula četiri radnika, dok je jedan zadobio teške tjelesne povrede. Na lice mjesta odmah je upućena velika spasilačka ekipa – oko 120 vatrogasaca i spasilaca sa više od 30 vozila. U dramatičnoj akciji koja je trajala satima, spasioci su pokušavali da dođu do zatrpanih radnika, ali za četvoricu nije bilo spasa. Među njima je bio i Elvis Bibić, čovjek kojeg su porodica, prijatelji i poznanici opisivali kao vrijednog, tihog i posvećenog porodičnog čovjeka. U Beču je živio sa suprugom i troje djece, radeći naporno kako bi svojoj porodici obezbijedio sigurniju i bolju budućnost.

    Prema nezvaničnim informacijama, trojica nastradalih radnika bili su albanske nacionalnosti, dok je Elvis Bibić bio Bošnjak porijeklom sa Pešterske visoravni. Teško povrijeđeni radnik, državljanin Sjeverne Makedonije, zbrinut je u bolnici sa ozbiljnim povredama glave i kičme.

    Uzrok nesreće za sada nije zvanično utvrđen. Austrijske vlasti pokrenule su opsežnu istragu, a policija i inspekcija rada prikupljaju dokaze i izjave svjedoka kako bi se utvrdilo da li je došlo do propusta u bezbjednosnim mjerama ili tehničkog kvara na konstrukciji. Prema zvaničnim informacijama Ambasade Kosova u Austriji, potvrđeni su identiteti kosovskih žrtava:

    • Pajtim Bajrami (1990)
    • Aslan Musljiu (1977)
    • Istref Zekaj

    Ova tragedija duboko je potresla dijasporu sa Balkana u Austriji, ali i cijeli Sandžak. Vijest o pogibiji Elvisa Bibića posebno je pogodila stanovnike Pešteri i Sandžaka, gdje ga pamte kao skromnog i poštenog čovjeka koji je život posvetio radu i porodici. Njegova smrt još jednom podsjeća na težak položaj radnika u inostranstvu, koji svakodnevno rade na opasnim poslovima daleko od svojih domova, često rizikujući vlastiti život kako bi prehranili svoje najbliže.