Naslovna Blog Stranica 2126

Novopazarci pred finale Futsal kupa Srbije: Treća sreća!

0
novopazarci-pred-finale-futsal-kupa-srbije:-treca-sreca!

Posle poraza u finalima Futsal kupa Srbije 2017. i 2018. godine od Ekonomca iz Kragujevca, u ekipi Novog Pazara veruju da će sutrašnji meč za trofej u najmasovnijem takmičenju protiv beogradskog FON-a u Vršcu imati drugačiji ishod.

“Mislim da su šanse podjednake. Oni su u boljoj formi, a mi imalo kadrovskih problema zbog povreda Denisa Ramića i već duže Veroljuba Vukadinovića. Očekujem veliku borbu, ali se iskreno nadam da ćemo osvojiti trofej. Imamo to neophodno iskustvo iz ranijih finala”, rekao je kapiten Novopazaraca Eldin Redžović.

Pazar je prethodno u osmini finala eliminisao drugoligaša Ivanjicu (3:1), a potom je od nastupa u četvrtfinalu odustao tim iz trećeg ranga Aleksinac 2015, da bi u polufinalu usledila ubeljiva pobeda (8:0) nad još jednim trećeligašem – Studentom iz Beograda.

“Ako odigramo kako umemo, možemo da dobijemo svaku ekipu iz ovog dela Evrope. Nažalost, u dosadašnjem delu sezone nismo bili na tom nivou. Ipak, kada se to dogodi, onda nijedan rival, pa ni FON, nema šta da traži protiv nas”, naveo je trener Pazara Marko Gavrilović.

I u rukovodstvu futsal kolektiva iz Novog Pazara očekuju da će treći pokušaj da se osvoji nacionalni kup biti uspešniji od prethodna dva.

“Mislim da je konačno došlo vreme da podignemo pobednički pehar i da smo spremni da obradujemo naše navijače i ceo grad. Neka bude treća sreća”, kazao je predsednik Novog Pazara Fikret Međedović.

Finale Futsal kupa Srbije za sezonu 2020/21 između FON-a i Novog Pazara na programu je u sredu od 19 časova u vršačkom Centru Milenijum.

M. Minić

Šokantno svedočenje muškarca iz Jagodine: „Palma je bio nag kad je devojčica ušla u sobu…“ (VIDEO)

0
sokantno-svedocenje-muskarca-iz-jagodine:-„palma-je-bio-nag-kad-je-devojcica-usla-u-sobu…“-(video)

BEOGRAD – Svedočenje muškarca iz Jagodine u kome je raskrinkao Dragana Markovića Palmu prenosimo u celosti.

Nakon Marinikinog gostovanja u Jagodini, kao muškarac, a pre svega kao roditelj, kao neko ko zna šta se dešava, kao i između ostalog 13.500 muškaraca u Jagodini, rešio sam da dođem ovde i da ispričam taj deo mog rada za Markovića ne mogu reći gospodina, zato što to svakako nije.

Radio sam u hotelu u Končarevu, neki bi čak rekli čak je bio naslov u „Blicu“ „Zabranjeni hotel u Končarevu“.

Zašto zabranjeni?

Zato što se zna ko se krije iza fiktivnog vlasnika tog hotel da je hotel Markovićev. U tom hotelu, nakon raznoraznih žurki na kojima su pevale naše estradne „zvezde“, Lux taksijem iz Beograda, posredstvom raznoraznih likova u Jagodini dolazile su devojčice, sad ću reći po slobodnom nekom uverenju od recimo 15, 16 do 17, 18 godina, a to su opet devojčice, pogotovu za njega i za ljude koji su dolazili sa njim, a to su njegovi koalicioni, i uopšte poslovni partneri.

Znalo se posle takvih žurki te devojčice idu za njim, ili sa njima. Uglavnom je to nakon napijanja tih devojčica, a onda uz neku..

Njegove hostese su uglavnom primoravale, govorile i pričale tim devojčicama da im neće biti ništa da će to sve biti okej, a ja verujem da toga i to okej nema ulogu i da su to traume za tu decu do kraja života, a verujem i za njihove roditelje bez obzira što ćute i to desetinama godina od čoveka koji je poznatiji kao lik koji kopa ugalj, koji vuče ugalj u Jagodini, koji je dobijao batine od Arkana na Skveru takozvanom, eto od tada do danas veliki Srbin, veliki domaćin kako ga drugi nazivaju je zapravo ništa više nego, ja verujem više puta spomenuto lice kada je jedan gospodin pričao o pedofiliji u Srbiji, ja verujem da je mislio na njega.

Konkretno, gde sam prisustvovao lično, jedna žurka je bila iznad bazena i hotela Alfa, gde je u prisustvu Srđana, vlasnika Kopernikus televizije i vlasnika Knez petrola, ministra Antića, Dačića i ekipe.

Sad ne znam, eto, da ne bude da nešto lažem, devojčice koje su sedele iza mene sve vreme su nakon tog koncerta, prvo su poslagani svi paneli, koje je on tamo naručio da se ne vidi ništa, ispražnjen je ceo bazen, ljudi su poslati kućama.

I onda su devojčice, jedna po jedna ustajale i predstavljale se odakle su došle, šta vole šta ne vole.

To je više ličilo na stočnu pijacu nego na žurku.

Prisustvovali smo i tim zatvorenim žurkama nakon ponoći, kada su dolazili pevači iz Beograda, poput Đanija, njegovog dobrog prijatelja, kada su žene nakon nekog vremena slale kućama, a te devojčice, te njegove hostese koje su inače vlasnice kreditnih kartica na kojima bude i po par desetina hiljada dinara, kojima raspolažu u toku dana, one čekaju spremne da kada žene napuste tu prostoriju, one ulaze, i te žurke traju do jutra.

To su devojke, devojčice, koje su fiktivno prijavljene, fiktivno rade u gradskim preduzećima i državnim preduzećima u Jagodini.

Moja drugarica, znači osoba koju lično poznajem je bila jedna od njegovih hostesa i to je bilo neke 2010., 2011. godine, dok je Dačić još uvek bio ministar policije pod pretnjom je prisustvovala žurkama, njegov zamenik je slao preteće poruke, koje sam lično pročitao, da mora da prisustvuje tim žurkama.

Nakon te žurke, novogodišnje, je devojčicu, po njenim tvrdnji devojčica od 15, 16 godina iz Beograda je vodila televizija Jagodina, iznad televizije Jagodina je bila njegova soba, apartman, uz stepenice, plakale su obe devojčice dok su išle ka njemu. Kaže, go je bio u sobi kada je uvela devojčicu napustila je sobu.

Devojčica je ostala tu neko vreme. Nakon čega je ta moja drugarica pobegla iz Jagodine, i godinama se i krila od Markovića, gde čak ni njena majka nije upoznala svoju unuku, tri godine nakon rođenja.U sobi, u apartmanu iznad radio televizije Jagodina bio je Marković nag, kada su njih dve ušle u sobu, moja drugarica je napustila, devojčica je ostala u sobu neko vreme, možemo da pretpostavimo šta se tamo desilo.

U mnogim razgovorima koje sam vodio sa svojim komšijama, kolegama, prijateljima iz Jagodine, to je u principu javna tajna, tamo svi žive u strahu od Markovića od odmazde, tako da roditelji gledaju da što pre pošalju svoje ćerke u inostranstvo, da ih pošalju bilo gde van Jagodine, i to je nešto što traje toliko dugo da postaje jezivo.

Ja se nadam da ćemo nakon ovog snimanja i ove moje poruke, naterati pre svega muškarce iz Jagodine, roditelje, stričeve, deke ujake, da istupe i stanu u odbranu svojih žena, ćerki, svojih rođaka, jer jednostavno dalje ne ide.

indeksonline.rs/Nova.rs

NSZ u sredu i četvrtak vrši redovnu isplatu

0
nsz-u-sredu-i-cetvrtak-vrsi-redovnu-isplatu

Iz Nacionalne službe za zapošljavanje obaveštavaju da će u sredu 21. aprila, preko Banke Poštanska štedionica, izvršiti isplatu redovne novčane naknade nezaposlenim licima za mart 2021. godine u sredu.

Privremene novčane naknade licima koja žive na i izvan teritorije AP Kosova i Metohije, za mart 2021. godine biće isplaćene u četvrtak 22.aprila.

BNV: Čestitka povodom Dana grada Novog Pazara

0
bnv:-cestitka-povodom-dana-grada-novog-pazara

Predsjednica Bošnjačkog nacionalnog vijeća dr. Jasmina Curić uputila je danas čestitku gradonačelniku i svim građanima Novog Pazara povodom 20. aprila –Dana Grada Novog Pazara.

’’U ime Bošnjačkog nacionalnog vijeća i u svoje ime čestitam Vama i svim građanima Novog Pazara 20. april –Dan Grada. Novi Pazar je kulturni, ekonomski i politički centar historijske regije Sandžak u kojoj vijekovima u harmoniji živi više naroda, vjera i kultura. Grad Novi Pazar je simbol suživota, tolerancije i dobrih međuljudskih i međunacionalnih odnosa i model kako treba da funkcionišu višenacionalne sredine.

Bošnjačko nacionalno vijeće u svojstvu krovne institucije Bošnjaka u Sandžaku i Srbiji aktivno radi i djeluje na očuvanju identiteta i unaprjeđivanju prava bošnjačkog naroda te time doprinosi i razvoju multikulturalne zajednice u Novom Pazaru. Poštovani gospodine Biševac, nadam se da će Novi Pazar još puno godina ostati prepoznatljiv kao grad tolerantnog suživota više naroda i kultura.

Još jednom primite moje čestitke povodom ovog značajnog dana za sve građane i građanke Novog Pazara i želim Vam uspjeh u daljem obavljanju jedne od najodgovornijih javnih funkcija u Novom Pazaru.’’ navodi se u čestitki koju potpisuje predsednica BNV Jasmina Curić.

Jasmina Curić (BNV) čestitala Dan grada

0
jasmina-curic-(bnv)-cestitala-dan-grada

NOVI PAZAR – Predsednica Bošnjačkog nacionalnog veća dr. Jasmina Curić uputila je danas čestitku gradonačelniku i svim građanima Novog Pazara povodom 20. aprila – Dana Grada Novog Pazara.

„U ime Bošnjačkog nacionalnog veća i u svoje ime čestitam Vama i svim građanima Novog Pazara 20. april – Dan Grada. Novi Pazar je kulturni, ekonomski i politički centar istorijske regije Sandžak u kojoj vekovima u harmoniji živi više naroda, vera i kultura. Grad Novi Pazar je simbol suživota, tolerancije i dobrih međuljudskih i međunacionalnih odnosa i model kako treba da funkcionišu višenacionalne sredine. Bošnjačko nacionalno veće u svojstvu krovne institucije Bošnjaka u Sandžaku i Srbiji aktivno radi i deluje na očuvanju identiteta i unaprjeđivanju prava bošnjačkog naroda te time doprinosi i razvoju multikulturalne zajednice u Novom Pazaru. Poštovani gospodine Biševac, nadam se da će Novi Pazar još puno godina ostati prepoznatljiv kao grad tolerantnog suživota više naroda i kultura. Još jednom primite moje čestitke povodom ovog značajnog dana za sve građane i građanke Novog Pazara i želim Vam uspeh u daljem obavljanju jedne od najodgovornijih javnih funkcija u Novom Pazaru” – poručila je Curić.

indeksonline.rs

Povelje i plakete zaslužnima povodom Dana grada, a dijaspori trg

0
povelje-i-plakete-zasluznima-povodom-dana-grada,-a-dijaspori-trg

Odlukom Skupštine grada, a na predlog gradonačelnika Nihata Biševca povelje grada biće dodeljene: Vojnomedicinskoj akademiji – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone , Kliničkom centru Kragujevac -Za izuzetan doprinos borbi protiv korone , Kliničkom centru Tuzla – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone ,Kliničkom centru Sarajevo – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone

Osim povelja biće dodeljene i plakete pojedincima i to :

Tatjani Petrović – za iskazanu humanost u borbi protiv korone

Ramizu Etemoviću – za izuzetan doprinos razvoju novinarstva u Novom Pazaru

Ivanu Milojeviću – za iskazanu humanost i hrabrost

Šabanu Šarekenpiću – za izuzetan doprinos umetničkom stvaralaštvu

Asimu Nikšiću – za izuzetan doprinos očuvanju tradicije Novog Pazara

Emiri Dubarić – za izuzetan doprinos u obrazovanju

Posthumno, Dragici Premović Aleksić – za izuzetan doprinos očuvanju kulturno – istorijskog nasleđa Novog Pazara

Posthumno, Ešrefu Džanefendiću – za izuzetan doprinos umetnosti i kulturi Novog Pazara.

Prvi čovek Novog Pazara Nihat Biševac  je u obraćanju rekao da su zaposleni u tim zdravstvenim ustanovama rizikovali svoje živote i da su u najtežim trenucima priskočili u pomoć građanima Novog Pazara.

“Prethodna godina iznedrila je mnoge heroje kojim se ovaj grad nikad ne može odužiti i nikad ih neće zaboraviti, zdravstvenim radnicima, dijaspori, humanitarnim organizacijama, volonterima, prijateljskim gradovima, Vladi Srbije, Republici Turskoj i Evropskoj uniji”, izjavio je Biševac između ostalog za Radio televiziju Novi Pazar.

Na svečanoj sednici Skupštine povodom Dana grada , dat je i predlog da se trg ispred muzeja Ras nosi naziv trg sandžačke dijapsore u znak zahvalnosti našim ljudima u inostratsnu što Novom Pazaru pomažu kada je napotrebnije.

Gradonačelnik Biševac je dao i predlog da se novčano nagrade radnici svih zdravstvenih institucija koji rade u crvenim kovid zonama.

Dan Grada na svečanoj sednici čestitali su i predsednica Skupštine Anela Šemsović I predsednici odborničkih grupa.

Dodela povelja i plaketa zakazana je za danas u 17 sati u Kulturnom centru.

Podsećamo, Novi Pazar danas obeležava 560 godina postojanja.

Povelje i plakete zaslužnima povodom Dana grada

0
povelje-i-plakete-zasluznima-povodom-dana-grada

Odlukom Skupštine grada, a na predlog gradonačelnika Nihata Biševca povelje grada biće dodeljene: Vojnomedicinskoj akademiji – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone , Kliničkom centru Kragujevac -Za izuzetan doprinos borbi protiv korone , Kliničkom centru Tuzla – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone ,Kliničkom centru Sarajevo – Za izuzetan doprinos borbi protiv korone

Osim povelja biće dodeljene i plakete pojedincima i to :

Tatjani Petrović – za iskazanu humanost u borbi protiv korone

Ramizu Etemoviću – za izuzetan doprinos razvoju novinarstva u Novom Pazaru

Ivanu Milojeviću – za iskazanu humanost i hrabrost

Šabanu Šarekenpiću – za izuzetan doprinos umetničkom stvaralaštvu

Asimu Nikšiću – za izuzetan doprinos očuvanju tradicije Novog Pazara

Emiri Dubarić – za izuzetan doprinos u obrazovanju

Posthumno, Dragici Premović Aleksić – za izuzetan doprinos očuvanju kulturno – istorijskog nasleđa Novog Pazara

Posthumno, Ešrefu Džanefendiću – za izuzetan doprinos umetnosti i kulturi Novog Pazara

Na svečanoj sednici Skupštine podom Dana grada , dat je i predlog da se trg ispred muzeja Ras trg sandžačke dijapsore u znak zahvalnosti našim ljudima u inostratsnu što Novom Pazaru pomažu kada je napotrebnije.,

Gradonačelnik Biševac je dao i predlog da se novčano nagrade radnici svih zdravstvenih institucija koji rade u crvenim kovid zonama.  Dodela povelja i plaketa zakazana je za danas u 17 sati u Kulturnom centru.

Loša vest za čovečanstvo! Emisija ugljen – dioksida počela ponovo da RASTE ove godine, raste zabrinutost za budućnost planete

0
losa-vest-za-covecanstvo!-emisija-ugljen-–-dioksida-pocela-ponovo-da-raste-ove-godine,-raste-zabrinutost-za-buducnost-planete

Globalne emisije ugljen-dioksida (CO2) iz energetskih postrojenja ove godine se ponovo povećavaju za gotovo 5,0 odsto, što sugeriše da bi ekonomski oporavak od kovida-19 mogao da bude “sve, samo ne održiv” za klimu, saopštila je danas Međunarodna agencija za energetiku (IEA).

U Globalnom izveštaju o energetici 2021, IEA predviđa da će se emisije CO2 ove godine povećati na 33 milijarde tona, što je za 1,5 milijardi tona više u odnosu na nivo iz 2020. godine i najveći pojedinačni rast u poslednjih više od 10 godina, prenosi Rojters.

Ovo je dramatično upozorenje da je ekonomski oporavak od korona krize trenutno sve samo ne održiv za našu klimu“, kaže izvršni direktor IEA Fatih Birol.

Ovogodišnji rast emisije će verovatno biti vođen ponovnim porastom upotrebe uglja u elektroenergetskom sektoru, za koji se u izveštaju procenjuje da će biti posebno jak u Aziji, dodao je Birol.

Ovo upozorenje bi trebalo da izvrši pritisak na vlade da dejstvuju u pogledu klimatskih promena. Američki predsednik Džo Bajden održaće ove nedelje virtuelni samit sa nekoliko desetina svetskih lidera o ovom pitanju uoči globalnih pregovora u Škotskoj kasnije ove godine.

Prošle godine, kada je potrošnja energije opala zbog pandemije kovid-19, emisije CO2 iz energetskog sektora pale su za 5,8 procenata, na 31,5 milijardi tona, nakon što su 2019. godine dostigle vrhunac s količinom od 33,4 milijarde tona.

U godišnjem izveštaju IEA analizirani su najnoviji podaci iz zemalja širom sveta, trendovi ekonomskog rasta i novi energetski projekti koji treba da budu priključeni na elektromrežu.

Globalna potražnja za energijom trebalo bi da se poveća za 4,6 posto u tekućoj godini, predvođena ekonomijama u razvoju, što je iznad nivoa iz 2019, navodi se u dokumentu.

Tražnja za svim fosilnim gorivima je na putu da poraste ove godine, pri čemu će potražnja za ugljem i gasom skočiti iznad nivoa iz 2019.

Očekivano povećanje upotrebe energije iz uglja smanjuje onu iz obnovljivih izvora za skoro 60 posto, uprkos ubrzanju rasta tražnje za solarnom, vetro i hidroenergijom. Više od 80 procenata predviđenog rasta potražnje za ugljem 2021. godine biće generisano iz Azije, pri čemu će prednjačiti Kina.

Upotreba uglja u Sjedinjenim Državama i Evropskoj uniji takođe je na putu da se poveća, ali će ostati znatno ispod nivoa pre krize, saopštila je IEA.

Tanjug

Zagadjenje vazduha u SmederevuFOTO: NENAD PAVLOVIĆ / RAS SRBIJA

Efektiva:Banke nemaju pravo da lične podatke korisnika daju agencijama za naplatu potraživanja

0
efektiva:banke-nemaju-pravo-da-licne-podatke-korisnika-daju-agencijama-za-naplatu-potrazivanja

Banke u Srbiji nemaju pravo da lične podatke korisnika daju agencijama za naplatu potraživanja, ukazalo je danas Udruženje bankarskih klijenata “Efektiva”.

“Prema Zakonu o zaštiti korisnika finansijskih usluga, banka ne sme da proda dug fizičkog lica agenciji za naplatu potraživanja. Ipak, banke u postupku naplate dugovanja, angažuju takve agencije, koje umesto njih pozivaju dužnike. Takav aranžman banke i agencije je nezakonit”, navodi se u saopštenju “Efektive”.

Savet tog udruženja bankarskim klijentima je da u situaciji kada ih za dug umesto banke poziva neka agencija za naplatu potraživanja da banci upute pisani zahtev za brisanje ličnih podataka iz baze agencije.

“To znači da će pozivi i uznemiravanja nakon toga prestati, jer agencija neće smeti da koristi lične podatke dužnika”, istakla je “Efektiva” i dodala da je obaveza banke da o tome obavesti dužnika, a ako to ne uradi, postoji mogućnost žalbe Povereniku za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, kao i pokretanje sudskog postupka.

Po tumačenju tog udruženja ni mobilni operatori i trgovce nemaju pravo da agencijama za naplatu potraživanja daju lične podatke dužnika.

Beta

Tužilaštvo u Jagodini pokrenulo slučaj “Palma” zbog navodnog podvođenja žena i devojčica

0
tuzilastvo-u-jagodini-pokrenulo-slucaj-“palma”-zbog-navodnog-podvodjenja-zena-i-devojcica

JAGODINA – Više javno tužilaštvo u Jagodini formiralo je danas predmet povodom tvrdnji Marinike Tepić na jučerašnjoj pres konferenciji, kao i zahteva, koji je danas podneo tužilaštu predsednik Skupštine opštine Jagodine i lider Jedinsteve Srbije Dragan Marković Palma, za utvrđivanje svih okolnosti u vezi sa navodima sa te konferencije.

Viši javni tužilac Radoslav Vučković precizirao je za Tanjug da je predmet danas formiran i da će se po njemu hitno postupati.

“Biće dat nalog policiji za prikupljanje svih potrebnih obaveštenja, nakon čega će biti odlučeno da li je eventualno izvršeno neko krivično delo”, rekao je Vučković.

Tepić je juče iznela tvrdnje na račun Markovića, ali i još nekih osoba, za podvođenje žena i devojčica u Jagodini.

Marković je odbacio takve optužbe i naveo da tužilaštvo ne mora da “troši papir za pozive”, jer će sam danas otići da kaže da je Tepić izrekla “užasne laži”.

indeksonline.rs