Monstruozno ubistvo navodno se dogodilo sinoć u naselju Baštra koje se nalazi između Bosanske Krupe i Bužima.Mlađi muškarac, prema vlastitom priznanju, ubio je svoju majku te ju je, navodno, zakopao na više različitih lokacija.Iz MUP-a USK potvrđeno je da je sinoć prijavljeno ubistvo starije ženske osobe hladnim oružjem – sjekirom, a prema prvim informacijama ubistvo je priznao sin.Sin je navodno ubio majku i policiji je priznao da je to uradio. Rekao je i da je ubistvo počinio hladnim oružjem – sjekirom te da ju je nakon toga zakopao. Trenutno se traga za tijelom. Dok tijelo ne bude pronađeno ne možemo biti sigurni da li je to što je on priznao zaista i tačno – kazala nam je Snežana Galić, glasnogovornica MUP-a USK.Prema nezvaničnim informacijama, 33-godišnji V. S. se jučer popodne sam predao policiji u Sarajevu, koju je pozvao telefonom i priznao šta je uradio.Iz MUP-a su rekli da u ovom momentu nemaju više informacija te da njihovi pripadnici pretražuju teren, kako bi se moglo potvrditi da li su navodi V. S. tačni.izvor SAFF
Četrdeset folkloraša iz Nove Varoši krenulo je danas put Turske
Četrdeset folkloraša iz Nove Varoši krenulo je danas put Turske gde će zajedno sa kulturno umjetničkim društvima iz Čačka i Dimitrovgrada, naredne sedmice predstavljati Srbiju na internacionalnoj smotri folklora.Igrače je ispratio i predsjednik opštine Radosav Vasiljević koji im je poželeo srećan put.
„Na ovom sedmodnevnom putovanju Kulturno umetničko društvo Nova Varoš će se potruditi da na adekvatan način predstavi našu opštinu na smotri folklora u Turskoj, a u takmičerskom dijelu i da osvoji, siguran sam i neko zavidno mjesto. Djeca su krenula u pratnji i direktorke Doma kulture Mihrije Hadžić i predstavnika lokalne samouprave, pomoćnika predsednika opštine Marijane Đokić”, rekao je Vasiljević.
On dodaje da će im ova posjeta biti jedno bogato iskustvo, gdje će imati priliku da predstave i turizam, sport, poljoprivredu i privredu novovaroške opštine.
„Nadamo se da ćemo u narednom periodu i mi njih moći da ugostimo. Siguran sam da će nakon povratka naši folkloraši nositi samo lepe utiske iz Turske.”, kaže Vasiljević.
Lokalna samouprava je podržala KUD „Nova Varoš”, ove godine sa 300.000 dinara, dok su ostala sredstva izdvojili roditelji.
Inače, na fesivalu će nastupiti oko 750 učesnika iz desetak evropskih zemalja.
Izvor: GZS i PP Media
Bijelo Polje- Odloženo ročište za pokušaj ubistva maloljetnika bošnjačke nacionalnosti, od strane graničnog policajca Srbije
Pred sudijom Sanjom Konatar u Višem sudu u Bijelom Polju juče je trebalo da se održi pripremno ročište pripadniku srpske policije Vladanu M.Sekuliću (35) iz Priboja, protiv kojeg je crnogorsko tužilaštvo podiglo optužnicu za krivično djelo teško ubistvo u pokušaju.
Međutim na pripremno ročište nisu pristupili oštećeni Mersudin Murić i maloljetni F.M., kao ni okrivljeni Sekulić.Prema navodima optužnice, Sekulić je 13. novembra 2016. godine oko 19.40 časova u mjestu Stupa, opština Rožaje, u blizini Stupljanske rijeke i državne granice Crne Gore i Republike Srbije, pokušao da ubije maloljetniog F.M. i Mersudina Murića. Advokat oštećenih Velija Murić juče je izjavio da ovo nije prvi put da se događa ovakav incident, te da je zabilježen još jedan slučaj kada je pripadnik granične policije Srbije pucao na maloljetnog državljanina Crne Gore.“Juče je pokušano da se održi pripremno ročište, ali nisu se pojavili ni okrivljeni ni oštećeni. Trebali su da se preciziraju dokazi i odredi naredno ročište. Ono što je važno jeste, da je branilac optuženog advokat iz Beograda Slobodan Stašević, podnio prijedlog sudu, da se predmet ustupi srpskim pravosudnim institucijama”, izjavio je advokat Velija Murić, dodajući, da će se prema njegovim saznanjima oštećeni energično protiviti tom prijedlogu i to iz dva razloga.“Prvi je što ne očekuju da će od Srbijanskih vlasti dobiti punu pravnu zaštitu i drugi što očekuju da će Crna Gora preko svojih pravosudnih institucija, rasvijetliti ovaj slučaj. U prvom redu zbog činjenice da se događaj desio od pripadnika srpske policije na teritoriji Crne Gore. Taj detalj je veoma interesantan jer ukoliko bi krenuli da ustupamo predmete “gdje ko voli” onda bi mogli da razmišljamo da sve naše crnogorske predmete ustupimo Srbiji i da olakšamo našu crnogorsku pravdu na taj način” rekao je Murić, dodajući da će se na narednom pripremnom ročištu odlučiti, da li će se predmet ustupiti srpskim pravosudnim organima ili će se glavni pretres odvijati pred Višim sudom u Bijelom Polju.Advokat je dodao, da ovaj incident nije prvi put da se dogodio, već da je zabilježen još jedan sličan slučaj.“Dva dana nakon predmetnog slučaja pucano je na jednog sedamnaestogodišnjaka, ali iz razumljivih razloga on nije smio da prijavi slučaj. Pucano je od strane srpske policije u graničnoj zoni u mestu Špiljani, ali iz razloga što on živi u toj zoni i nije prijavio slučaj iako mu je auto oštećen”, iznio je Murić.
Izvor Indek online
Grad Novi Pazar obilježava 15.septembar
Grad Novi Pazar obilježava 15.septembar, Svjetski dan čišćenja.Akcija se odvija u cijelom Gradu, kao i u 150 zemalja svijeta, u njoj učestvuje preko 380 miliona volontera.










Kako pomoći Ćamilu Jukoviću !?
Novopazarac Ćamil Juković je žrtva unutar bošnjačkog sukoba, ranjen je u oružanom sukobu pristalica dva bošnjačka bloka uoči lokalnih izbora 2004. godine i od tada je nepokretan. Degutantno je da neko ko je u tom vremenu, kada je Juković ranjen, bio dio svađe i podjela i čije je sadašnje okruženje direktno učestvovalo u tim događajima, neovisno delegira temu “Ćamil Juković”, kao da je apsolutno nevin. Svi imaju jedan isti zaključak, da u tragediji prof. Jukovića nema nevinih među sadašnjim političkim liderima u Sandžaku.
Jedna tragična priča, bošnjačka sramota, ali prije svega sramota svih nas, dolazi kao sudac da svima nama jednom prekom presudom presječe i odluči da li smo ljudi uopšte. Zato treba da se svi ostave ispraznih priča i zloupotrebe unesrećenog čovjeka, nego da se političke partije aktiviraju, kao i da taj gest cijeli narod podrži, i da se unesrećenom čovjeku pomogne. Političke partije u Sandžaku su sve dio neke vlasti, ili na lokalu ili u Republici, pa shodno svojim ovlastima i u okvirima tih institucija moraju pomoći i izaći u susret prof. Jukoviću.
Kada pođemo od Grada Novog Pazara, njegove maksimalne ovlasti lježe u Zakonu o lokalnim samoupravama, koji precizirano govori o jednokratnim pomoćima u toku jedne godine, i ništa van ovog određenog iznosa ne može se naknadno izdvajati iz Gradskog budžeta za bilo kakve humanitarne akcije. Pa ovom prilikom pozivamo gradonačelnika, Nihada Biševca, da u svim jednogodišnjim jednokratnim pomoćima bude uvršten i profesor Ćamil Juković.
Puno veće ovlasti, da rješenja budu trajnija, kao i da pomoć profesoru Ćamilu bude potpuna, je mogućnost koju daje Ministarstvo za rad i socijalnu politiku. U tom Ministarstvu koje je zaduženo ispred Vlade za prava i subvencije osoba sa invaliditetom je i državni sekratar iz redova Stranke pravde i pomirenja Muamera Zukorlića. Postoje cijeli setovi zakona, naknadno i pojedinačno ćemo ih obrađivati, kako i na koji način osoba sa invaliditetom može ostvariti određene privilegije i subvencije. Pa ovom prilikom pozivamo državnog sekretara u Ministarstvo za rad i socijalnu politiku, Zaima Redžepovića, da pomogne prof.Ćamilu Jukoviću.
Takođe napominjemo i pozivamo državnog sekretara, Zaima Redžepovića, kao i gradonačelnika, Nihada Biševca, da na sličan način izađu u susret i ne zaborave još jednu žrtvu unutarbošnjačkog sukoba, čaršijskog gaziju i junaka, Envera Škrilja, bivšeg vozača i pratioca Muamera Zukorlića. Koji je takođe zaboravljen od svih i ostavljen na milost i nemilost, iako i on danas ima zdrastvenih tegoba.
ŠOVINISTIČKI ISPAD GLUMCA SLAVENA KNEZOVIĆA: Udruženje filmskih radnika BiH nazvao TURKOFILNOM ORGANIZACIJOM, a sve zbog filma AIDE BEGIĆ
U konkurenciji su bila još dva nagrađivana bosanskohercegovačka filma, „Mrtve Ribe“ i „Meso“. Kao jedini razlog zašto ni jedan ni drugi nisu kandidirani za Oscara, po Slavenu Knezoviću, jeste činjenica da je jedan mostarski a drugi banjalučki. S druge strane, „Ne ostavljaj me“ nije ni mostarski, ni banjalučki, ali ni sarajevskFi ilm „Ne ostavljaj me“ ovogodišnji je kandidat Bosne i Hercegovine za najprestižniju filmsku nagradu Oscar kojega dodjeljuje Američka akademija filmskih umjetnosti i znanosti.
Film čiju režiju potpisuje Aida Begić, rađen je u bosanskohercegovačko-turskoj koprodukciji te će biti, piše Dnevnik.ba, prikazivan na turskom jeziku. Naravno, uz titlove Bosancima i Hercegovcima koji ne razumiju. Uradak tematizira život izbjeglica u Turskoj, a radnja prati zgode i nezgode trojice dječaka Sirijaca, izbjeglica koji se nalaze i u glavnim ulogama filma.
Ovogodišnjeg predstavnika Bosne i Hercegovine američkoj filmskoj akademiji u utrci za Oscara kao i prethodnih osamnaest godina kandidira Udruženje filmskih radnika BiH.Slavenu Knezoviću, ali i brojnim drugim bosanskohercegovačkim umjetnicima filma, nije jasna logika kojom se Udruženje filmskih radnika vodilo pri izboru filma. Osim redateljice i dijela ekipe iza kamere, zapravo nije jasna ni realna veza između Bosne i Hercegovine i filma koji će pred svijetom zaigrati u njezino ime.
Za Knezovića je takav izbor ništa doli jedna velika blamaža, kako za filmsku umjetnost, tako i za Bosnu i Hercegovinu općenito.
„Iza ovakve odluke Udruženja filmskih radnika stoji šačica diletanata koji su sada svima jasno dali do znanja da je ovo udruženje jedna turkofilna organizacija iza koje stoji svima nam poznata politika u Bosni i Hercegovini.“ – oštro je poručio Knezović za Dnevnik.ba, zapitavši se predstavlja li možda idući korak da Bosnu i Hercegovinu na idućem Eurosongu Turkinja s pjesmom na turskom jeziku?
Inače, izborom film „Ne ostavljaj me“ po strani su ostavljena dva nagrađivana bosanskohercegovačka uratka, „Mrtve Ribe“ i „Meso“. Kao jedini razlog zašto ni jedan ni drugi nisu kandidirani za Oscara, Slaven Knezović navodi činjenicu da je jedan mostarski a drugi banjalučki, odnosno hrvatski i srpski. S druge strane, „Ne ostavljaj me“ nije ni mostarski, ni banjalučki, ali ni sarajevski, no zato je turski i to je glavna odrednica njegove kvalitete prema stručnjacima iz spomenutog Udruženja.
Film „Mrtve ribe“, u režiji Kristijana Milića i po scenariju Josipa Mlakića, koji tematizira postratno vrijeme u Bosni i Hercegovini, već je osvojio međunarodnu javnost, čemu najbolje svjedoči nagrada za najbolji strani film osvojena na najstarijem festivalu nezavisnog filma u svijetu „WorldFest Houston“ u Houstonu u SAD-u.
Banjalučki film „Meso“ režisera Saše Hajdukovića s druge strane, ovog je ljeta ušao u glavnu natjecateljsku selekciju „World Competition“ na prestižnom filmskom festivalu u Montrealu. Usprkos potvrdama kvalitete i činjenici da su i jedan i drugi već prikazani i domaćoj i svjetskoj javnosti, Udruženje filmskih radnika BIH kandidirat će film čija distribucija u domaćim kinima kreće tek u četvrtak, po „hitnoj proceduri“, što znači da Bosanci i Hercegovci još uvijek i ne znaju kakav ih film predstavlja.
Zbog svega navedenog, Slaven Knezović očekuje od, kako kaže, poštenih i stručnih kadrova iz Udruženja filmskih radnika da istupe iz ove udruge, a Fondaciju za kinematografiju i Ministarstvo kulture poziva da se ograde od ovakvog izbora nekolicine „diletanata i turkofila koji sebe doživljavaju kao vrsne stručnjake“. Također, kako bi se Bosna i Hercegovina i svi koji rade i vole bh. film kao takav zaštitili od dodatnih neugodnosti, Knezović najavljuje i upućivanje otvorenog pisma američkoj filmskoj Akademiji kojim će se nastojati pojasniti sve okolnosti koje ovogodišnjeg kandidata za Oscara u najmanju ruku udaljavaju od bosanskohercegovačkog identiteta i kinematografije.
„Kao da nije dovoljno što nam se nameću dva bošnjačka člana Predsjedništva, pa nam sada i turske filmove kandidiraju za Oscara“ – naveo je Knezović te nastavio kako se time očito svjesno želi poslati poruka kako je Bosna i Hercegovina isto što i Turska, te da je turski jezik jedan od službenih jezika u Bosni i Hercegovini.
„To što djelatnici Udruženja filmskih radnika Bosne i Hercegovine više vole tursku nego bosanskohercegovačku kulturu sigurno neće podići ugled ove države u svijetu, no sigurno će je srozati i to na uštrb filma koji je dosad slovio kao jedan od najboljih promotora kulture i talenta Bosne i Hercegovine“ smatra sugovornik Dnevnik.ba.
Inače, odluku o izboru filma Aide Begić donijela je komisija Udruženja filmskih radnika u sastavu: rediteljica Ines Tanović, scenaristica Elma Tataragić, scenaristica Tina Šmalcelj, reditelj Neven Samardžić, reditelj Alen Drljević, scenaristica Melina Alagić, producent Adnan Ćuhara, scenograf Vedran Hrustanović, kostimografkinja Lejla Graho i rediteljica Sabrina Begović Ćorić.
Ovogodišnji bh. kandidat film “Ne ostavljaj me” svjetsku premijeru imao je na Antalija Film Festival prošle godine, a upravo danas počinje distribuciju u kinima u Bosni i Hercegovini. Film je, također, prikazan ove godine na Sarajevo Film Festivalu u okviru BH Film programa i programa U fokusu, a do danas je, navelo je u svome obrazloženju odluke UFR BiH, obišao desetine svjetskih festivala među kojima i poznati Edinburgh Film Festival. “Ne ostavljaj me” je priča o boli, potrazi za smislom života i prijateljstvu siročadi. Sirijski dječaci Isa, Ahmed i Muataz žive težak život kao izbjeglice u čarobnom, mitskom turskom gradu Sanliurfa. Film je sniman na autentičnim lokacijama Sanilurfe te sa djecom sirijskim izbjeglicama. Nastao u produkciji kuće Film House iz Sarajeva kao koprodukcija Bosne i Hercegovine i Turske. Rediteljica, scenaristica i producentica filma Aida Begić, montažu potpisuje Redžinald Šimek, direktor fotografije je Erol Zubčević, kostimografkinja Sanja Džeba, a dizajner zvuka Igor Čamo, a producent Adis Đapo.
Više operacija na novopazarskoj hirurgiji
Profesor doktor Marinko Žuvela, sa Prve hirurške klinike iz Beograda obavio je juče šest složenijih hirurških zahvata na novopazarskoj hirurgiji, zajedno sa lokalnim hirurškim timom. Da su operacije uspješno obavljene i da je zdravstveno stanje pacijenata zadovoljavajuće, potvrđeno je jutros nakon vizite. Inače, sam dolazak ovog eminetnog stručnjaka u Novi Pazar, rezultat je dobre saradnje i ranije potpianog Sporazuma između novopazarske Opšte bolnice i Kliničkog centra Srbije.Radno i naporno bilo je juče, naročito u produženoj drugoj smjeni na Hirurškom odeljenju novopazarske Opšte bolnice. Specijalnista opšte i subspecijalista digestivne medicine, profesor doktor Marinko Žuvela sa timom lekara iz Novog Pazara, uspješno obavio 6 operacija.”Sve su to bili složeni pacijenti. Mogu da kažem da novopazarska bolnica ima vrlo dobar tim. Mogu pohvaliti, anesteziloge, instrumentare, koji su vrlo obučeni. Bilo je pacijenata sa teškim plućnim oboljenjima, srčanim oboljenjima, stetnovima i sve je prošlo bez ikakvih incidenata”, izjavio je profesor Žuvela.Direktor novopazarske Opšte Bolnice dr Meho Mamutović, izrazio je zadovoljstvo uspješno obavljenim poslom.”Ovo je deo saradnje, zapravo nastavak saradnje između Ministarstva zdravlja, u ovom slučaju Prve klinike i Opšte bolnice. U narednom periodu ćemo imati niz gostovanja poznatih hirurških imena našeg zdravstva, koji će ovde raditi složene operacije. To je mogućnost da naši doktori steknu još veće iskustvo i da saradnja između Novog Pazara i Beograda bude na način kakav bismo mi željeli i na zadovoljstvo naših pacijenata”, kazao je Mahmutović.Kako je profesor Žuvela najavio nakon operativnih zahvata, vizita je potvrdila. Pacijenti su zdravstveno stabilni i dobro se oporavljaju, a za novopazarske hirurge rad u timu sa vrhunskim stručnjakom je, kažu, dragoceno iskustvo.Direktor Opšte bolnice, dr Meho Mahmutović je najavio da će i u narednom periodu u Novi Pazar dolaziti poznati sutručnjaci iz oblasti hirurgije, a sve u cilju obezbjeđivanja uslova da zdravstvena zaštita bude podjednako dostupna svima, zbog čega je i potpisan Sporazum o saradnji sa Kliničkim centrom Srbije.https://m.youtube.com/watch?v=3ZKrWQwzRB8izvor rtv Novi Pazar
Bijelo Polje-izabrani ćlanovi skupštinskih radnih tijela
U nastavku druge sjednice, Skupština je danas imenovala predstavnike Odbora za Statut i propise, finanasije, privredu i razvoj, planiranje, uređenje prostora i stambeno-komunalne djelatnosti, Odbora za društvene djelatnosti, kao i Odbora za međuopštinsku i međunarodnu saradnju i evropske integracije,Takođe, izabrani su i članovi Savjeta za zaštitu životne sredine, osobe sa invaliditetom i hendikepirana lica, za predstavke i pritužbe, za rodnu ravnopravnost, kao i Savjeta za davanje predloga naziva naselja, ulica i trgova.
Prethodno je izabran Odbor za izbor i imenovanje. Funkciju predsjednika ovog najvažnijeg skupštinskog tijela ubuduće će obavljati Abaz Kujović, dok su za članove izabrani Abaz Dizdarević,Vesna Pavićević, Rade Ranitović i Marko Ljujić.Odbornici su većinom glasova, za vršioca dužnosti sekretara Skupštine Opštine do imenovanja novog sekretara, imenovali Ajselu Pačariz, koja je i do sada obavljala tu funkciju.Skupština je takođe, razriješila dosadašnjeg direktora Centra za kulturu i za vršioca dužnosti, do raspisivanja konkursa za izbor direktora, imenovala Lejlu Skoko.
Prijepolje: Uhapšene dvije osobe
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Prijepolju uhapsili su E. Ž. (1989) i S. K. (1979), zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično djelo laka tjelesna povreda. Sumnja se da su se njih dvojica u kući E. Ž. potukli sa još dvije osobe od kojih je jedna žena , za kojima policija intenzivno traga.Tom prilikom lakše su povređeni E. Ž. i muškarac za kojim se traga. Osumnjičeni su uz krivičnu prijavu predati nadležnom tužiocu.Takođe, policija u Prijepolju je po nalogu nadlježnog tužilaštva, podnijela krivičnu prijavu u redovnom postupku protiv tridesetogodišnjeg muškarca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično dijelo uništenje i oštećenje javnih uređaja. Sumnja se da je on iskopavao rov i prekinuo podzemni kabal Telekoma Srbije usljed čega je došlo do prekida devet telefonskih linija i šest usluga pristupa.PP Media
Poljoprivredni sajam u Brodarevu
U godini u kojoj se malo šta moglo protiv klimatskih uslova, sajam u Brodarevu pokazao svu žilavost posvećenosti zemlji i radu. Sajam dobro organizovan, podjeljeno blizu 250.000 dinara na ime nagrada, a manjak interesovanja građana…e, to je priča za neku drugu priliku.
– Poljoprivredna 2018- ta godina je, nema dileme, bila vrlo teška. Čini se da se može, na žalost, govoriti tek o jednoj u nizu teških godina jer predviđanja klimatologa nisu ni malo ružičasta pa nas drastične promene meteoroloških uslova očekuju i narednih godina pa i decenija. Stoga se moramo pripremati na svakojaka iznenađenja poput ovogodišnjeg ekstremno dugog kišnog perioda koji je, realno govoreći, upropastio dvije najvažnije djelatnosti u ovom kraju: malinarstvo i stočarstvo, rekao je, otvarajući sajam, član Opštinskog vjeća zadužen za poljoprivredu Nebojša Žunić.On je istakao da je tokom godine za nabavku rasne jagnjadi budžet opštine izdvojio 3,8 miliona dinara. Nabavljeno je 205 grla podijeljenih u 18 poljoprivrednih gazdinstava a za nabavku mašina i opreme za povrtare i voćare biće utrošeno preko 10 miliona dinara, rekao je Žunić i dodao da je budžetom predviđenih 6,2 miliona bilo nedovoljno da se podmire potrebe poljoprivrednika pa je Opštinsko vjeće donijelo zaključak kojim se za svih 140 nosilaca poljoprivrednog gazdinstva koji ispunjavaju kriterijume i uslove predviđene javnim pozivom obezbeđuju sredstva koja će biti za 4 miliona iznad prvobitno predviđenih.
-Do kraja godine čekaju nas izložbe stoke u šest najudaljenijih planinskih mjesnih zajednica kao i javni poziv za regresiranje vještačkog osemenjavanja krava, rekao je Žunić i pozvao stočare iz prijepoljskog kraja da učestvuju u ovim akcijama lokalne samouprave.Stručne komisije su, nakon obilaska izloženih stočnih grla i eksponata iz kategorije poljoprivrednih proizvoda, domaće radinosti i starih zanata, saopštila odluke kojima je podijeljeno gotovo 250.000 dinara nagrada.
Za izložene krave prvu nagradu (10.000 dinara) dobio je Nail Bjelak, drugu (8.000 dinara) Sead Bjelak a treću ( 6.000 dinara) DŽemo Ćosović. Za izložene bikove nagrađeni su Sinan Kajević prvom a Adnan Sinančević drugom nagradom. Za junice nagrađeni su Izudin Bjelak, Ahmet Jejna i Bajram Sinančević.
Nagrade za izložene ovnove pripale su Mehu Kajeviću prva, Branku Lazoviću druga i Denisu Haniću treća nagrada. Za ovce prva nagrada pripala je Jusufu Bjelaku, druga Mulazu Haniću a treća Junuzu Bjelaku. Za koze nagrađen je DŽevad Kolić.
Najboljeg konja, što se u ovom kraju posebno ceni, imao je Senad Dautović, drugu nagradu osvojio je Mišo Alađuz a treću Edita Balićevac.
Po ocjeni komisije, najbolje grlo izloženo na sajmu, imao je Nail Bjelak kome je pripala nagrada od 10.000 dinaraGojakovića
U kategoriji poljoprivrednih proizvoda, domaće radinosti i starih zanata nagrade su pripale: Bratislavu Garavinoviću u kategoriji mlječnih proizvoda, Rifatu Hadžaliću, Ramadanu Planiću i Binasi Adilović u sektoru voća, LJubisavu Gojakoviću, Draganu Gojakoviću i Binasi Adilović za povrće, a Nejmi Šehović i Medini Ćatić za izložene predmete domaće radinosti.Štand Sabrije Podbićanina
Među pčelarima vlada zdrava konkurencija pa je i komisija imala sličan pristup: nagrađena su sva četiri štanda i to Milivoje Jakšić prvom a ravnopravnom drugom nagradom Radiša Žarković, Rifo Viličić i Nedžad Kukuljac. Za negovanje starih zanata nagrađeni su Mušo Hodžić Fadil Musić i Fehim Bajramović.
Nagrada za najuređeniji štand pripala je pčelaru Milivoju Jakšiću.
izvor listpolimlje i tv5-užice



















