Predsjednik Mešihata IZ-e u Srbiji, muftija dr. Mevlud ef. Dudić, u intervijuu za saudijski list „Al- Jazirah“ ukazao je na važnost Saudijske Arabije u svijetu općenito, a posebno među muslimanima, naglasivši da je u njoj srce i kibla svih muslimana, tj. Meka, sa Kabom i haremom, i Medina sa džamijom Poslanika a.s. i njegovim mezarom, te je s toga ona njihovo sigurno utočište, izvor vjere i snage.Muftija dr. Dudić je zahvalio narodu, Vladi i vođstvu Saudijske Arabije na trudu kojeg permanentno ulažu da muslimanima svijeta olakšaju obavljanje obreda hadža, te da boravak u njoj učine ugodnim.Također je ukazao na važnost uspostavljanja saradnje na raznim poljima, posebno na polju islamskog djelovanja, te razmjeni iskustava u oblasti misionarskog djelovanja, u cilju jačanja bratskih odnosa, što je osnovno načelo vjere islama.
izvor IZuS
Predsjednik Mešihata u izjavi za saudijski list „Al –Jazirah“ naglasio: Poruka islama je univerzalna
Asfalt i u Murskoj ulici,radilo se i u centru grada
Nakon rekonstrukcije vodvodne mreže u Murskoj ulici u naselju Šutenovac, počeli su i pripremni zemljani radovi za asfalt. Okončano je i sređivanje kraka koji spaja ulice Šabana Koče i Relje Krilatice.U Novom Pazaru se uporedo sređuju i centralne ulice i ulice na periferiji. Juče je asfaltiran plato iza Stare lučne zgrade, a radnci preduzeća Novi Pazar-put intezivno rade kako bi stigli na vreme da asfaltiraju sve planirane ulice. Mehanizacija je danas bila i u Murskoj ulici, gde se odvijaju zemljani radovi. Asfaltu se najviše raduju najmlađi, koji kažu da će biti lakše kada do njihovih domova dođe asfalt.Asfaltiran je i krak koji spaja Ulicu Šabana Koče i Relje KRilatice, koji je značajan za meštane koji ovde žive. Intezivno se radi na više lokacija u gradu. Za sutra je planirano i da se završi Kolubarska ulica.
Budućnost – Novi Pazar 3:0
Fudbaleri Budućnosti pobjedili su danas u Dobanovcima ekipu Novog Pazara sa 3:0, u prvoj utakmici sedmog kola Prve lige Srbije.
Strelci za domaći tim bili su Đurađ Dobrijević u 21, Lazar Milošev u 29. i Vladimir Peralović u 90. minutu.
Budućnost je trenutno sedmoplasirana na tabeli sa devet bodova, dok je Novi Pazar na 14. mjestu i ima četiri boda.
Novopazarci će u narednom kolu dočekati tim Sinđelića, a Budućnost će gostovati Bežaniji.
Prijepolje: Tandir obećao asfalt najpoznatijem četničkom uporištu u Drugom svjetskom ratu
Mještani zaseoka Mostište na planini Jabuka kod Prijepolja, koje je poznato kao najveće četničko uporište tokom Drugog svjetskog rata, ovih dana dobiće asfalt, najavljuju čelnici opštinske vlasti.Lider Stranke pravde i pomirenja u Prijepolju Samir Tandir u izjavi za Sandžak TV ističe da je vrijeme revanšizma prošlo, te da će se nepravda otkloniti, jer nisu dužni ispaštati ljudi zato što nekome nisu politički podobni.“Došli smo da ispravimo nepravdu. Ovdje su u Prijepolju neka naselja čitava bila kažnjavana po političkoj nepodobnosti. Danas tog revanšizma apsolutno nema. Više puta sam naglašavao da se mi ne bavim historijom, gdje ko kad bio i gdje se borio. Na nama je da ljudima ispunimo osnovne uslove za život”, kazao je Tandir.On je istakao da su se veoma zalagali da ovaj kraj dobije asfalt i vodovod, a naročito član Opštinskog vijeća Milan Gačević koji je ujedno i predsjednik Ravnogorskog četničkog pokreta za ovaj kraj.Izvor: Sandzacke
NOVI PAZAR – Pretresli mu stan pa pronašli puške, pištolje, municiju.
Policija je prilikom pretresa stana i drugih prostorija kod osumnjičenog pronašla i oduzela dve puške, dva pištolja i revolver, kao i 151 komad municije različitog kalibra, u nelegalnom posedu.Policija u Novom Pazaru je uhapsila M.S. (58) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično dijelo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Na inicijativu Omer ef. Hodžića položen kamen temeljac za džamiju u Čitluku – Priboj
Nakon džume namaza položen je kamen temeljac, nakon pola vijeka džamija je oronula i na inicijativu džemata na čelu sa predsjednikom Abidom Ćelovićem i imamom Omer ef. Hodžićem pokrenuta je njena obnova. Davne 1963. godine u pribojskom prigradskom naselju Čitluk izgrađen je mekteb, a 1967. podignuta minara.
U obnovu ove Allahove kuće osim mještana Čitluka i Pribojskog medžlisa bit će ključena i sandžačka dijaspora, kao i drugi donatori koji prepoznaju značaj džamije za ovo područje.Prije ovog svečanog čina, pod vedrim nebom, na otvorenom, džumansku hutbu je održao muftija Dudić govoreći tom prilikom o vrijednosti džamija i značaju podizanja Allahovih kuća koje su blagodat za muslimane, kao i za sve one koji žive u njihovoj blizini bez obzira kojoj vjeri i naciji pripadali.
POSLEDNJA VIJEST- ZEMLJOTRES u blizini Tutina.
14.09.2018 u 09:08 časova po lokalnom vremenu registrovan je zemljotres magnitude 3.1 jedinica Rihterove skale u regionu mjesta Tutina. Intenzitet u epicentru procjenjen je na IV stepena Merkalijeve skale. Zemljotresi ovakvog intenziteta ne mogu izazvati oštećenja na objektima u epicentralnoj oblasti.


Drama porodice Perišić iz Priboja, sa osamnaestomjesečnom bebom satima čekali na pomoć ljekara
Da se zdravstvo u Priboju nalazi na klimavim nogama i nije neka novost, nakon prošlogodišnje smrti penzionerke koja je ležala u Opštoj bolnici danima, prema riječima porodice nije imala adekvatan tretman, zbog čega je završila u komi i na kraju preminula. Usljedila je nova afera koja je potresla grad na Limu zbog smrti Biljane Slović, koja se porodila carskim rezom prvog dana 2018. Četiri dana kasnije je dobila visoku temperaturu koja ju je pratila do smrti. Iz Priboja je u Užice upućena tek 25. januara, i to posle upornih molbi njene porodice pribojskim ljekarima da preduzmu nešto. Sada se u našu redakciju javila Katarina Perišić, majka osamnaestomjesečne bebe, koja je nezadovoljna prijemom od strane zdravstvenih radnika. Naime, ona tvrdi da je sa bebom koja je zbog visoke temperature bila pred komom morala da šeta od jednog do drugog odeljenja kako bi detetu bila ukazana pomoć. Da muka bude gora, ispred ljekarske ordinacije čekala je gotovo jedan sat dok su drugi pacijenti bez djece ulazili preko reda.
– Dovodim dijete od 18 meseci, koje je dehidriralo i ima temperaturu od 40 stepeni i gotovo da se nalazi u stanju kome. Na dječijem odeljenju nema pedijatra pa nas sestra vraća u školski dispanzer kod dežurnog pedijatra. Predajem knjizicu, čekam na hodniku. Za to vreme djete je u jako lošem stanju, trese se zbog visoke temperature – potresno započinje priču za PP Mediu, i traumu kroz koju je prošla majka osamnaestomesečne bebe.
– U međuvremenu dolazi jedna gospođa, koju sestra S. Nj. propusta preko reda kod doktorke i zadržava se pola sata. Gospođa izlazi a zatim ulazi sledeća koju je takođe sestra provela kroz njenu kancelariju preko reda. Zadržava se i ćaska sa doktorkom, pritom nijedna od dotičnih dama nisu sa djetetom. Kada je kap prelila času, ulazim sa djetetom u naručiju i pitam doktorku J. L. kakav je ovo način dijete mi pada u komu ne može da otvori oči a vi primate preko reda ljude bez djece i ćaskate sa njima? Doktorka odgovara: To su zdravstveni radnici, moramo da ih primimo, izađite – uznemireno kaže Katarina.
Inače nakon muka kroz koje je prošla, detetu je ukazana pomoć nakon čega je zadržano na bolničkom liječenju, gde se još uvek oporavlja. Roditelji su podneli pritužbu, direktoru bolnice na rad zdravstvenih radnika, od kojeg očekuju da će odgovorne zbog propusta sankcionisati.

izvor PP Media
MAJKA OSTAVILA DJECU U POSLASTIČARNICI U PLAVU: Kupila im kolače i pobjegla na Kosovo! PLAV U ŠOKU!
Majka S.A. porijeklom sa Kosova, ostavila je u ponedeljak, 3. septembra, svoje dvoje maloljetne djece, sina od tri i ćerku od devet godina, u jednoj poslastičarnici u Plavu i potom pobjegla. Ona je posle napuštanja djece otišla na Kosovo, gdje se, kako se pretpostavlja, i sada nalazi.
Naručila je djeci, sinu od tri i ćerki od devet godina, kolače, i ubrzo pod izgovorom da treba nešto da vidi i da se odmah vraća, jednostavno nestala.Djeca su preplašena i uplakana pronađena na ulici ispred poslastičarnice oko 14 časova, odakle su ih preuzeli službenici policije i Centra za socijalni rad. S obzirom na to da su djeca od različitih očeva, njih je policija pozvala i obavjestila ih o situaciji, nakon čega su preuzeli mališane i poveli ih kući.Ove informacije potvrdila je i direktorica Centra za socijalni rad Plav Branka Đukić.“Tačno je da se događaj desio i da je jedna majka ostavila dvoje djece. Mi smo ih odmah nakon saznanja zbrinuli sa policijom, te obavjestili očeve. Djeca su sada kod njih, ali više informacija možemo poslati samo zvaničnim putem”, kazala je Đukić.Očevi djece, čiji je identitet poznat redakciji Dana, potvrdili su priču i rekli da su deca sada kod njih i da traže puno starateljstvo nad mališanima jer smatraju da je majka počinila krivično djelo zanemarivanje djeteta.Prema riječima I.P. koji je otac djevojčice od devet godina, mališani su u poslastičarnici ostavljeni oko 10 sati ujutro, a tek četiri sata kasnije ih je pronašla policija uplakane i preplašene. On kaže da je njegova ćerka u jako lošem stanju, te da traži od nadležnih organa da on ubuduće bude jedini staratelj.Otac mališana od tri godine F.R. navodi da je zahvalan ljudima iz policije što su ga brzo obavjestili nakon pronalaska djeteta. On navodi da je od policije tražio potvrdu da je preuzeo dete, ali mu je nisu dali. I on je kazao da se obratio sudu da bude staratelj djetetu jer ne želi da se ovo ponovi.(Cdm.me)
Predstavnici Lokalne samouprave iz Rožaja na prijemu kod predsjednika opštine Kirklareli u Turskoj
Predsjednik opštine Kirklareli g-din Mehmet Slyam i ambasador Crne Gore u republici Turskoj g-din Branko Milić primili su danas u kabinetu predsjednika Slyama predstavnike naše lokalne uprave Rožaje, Rusmira Džudževića i Ćamila Kujevića gdje su razgovarali o budućoj saradnji između te dvije opštine.Razgovarli su na temu razvoja i saradnje gdje je akcenat bio na projektima i investicijama iz oblasti drvoprerade i turizma.
Delegacija opštine Kirklareli ubrzo će i zvanično posjetiti našu opštinu te uz obostrano zadovoljstvo ojačati veze, kako u prijateljskom, tako i u partnerskom i razvojnom smislu. Na sastanku su osim naše delegacije bili prisutni i predstvnici za dijasporu Crne Gore, kao i jedan od naših najuspješnijih biznismena u Turskoj g-din Bedri Gul – Muković.



















