Naslovna Blog Stranica 3143

LJAJIĆ : Novi Pazar ima sve što bi svako poželeo u smislu turističke i svake druge prezentacije

3

U gradu na obali reke Raške, kod Sebilja, gost Žikine šarenice bio je Rasim Ljajić, potpredsednik Vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija.

– Da bi neka destinacija bila dobra turistička ponuda, dve stvari su preduslov. Jedna je da imate šta da ponudite, a Pazar svakako ima. Druga stvar je da je ovo realan život i ovo je pravi Pazar. Žikina šarenica došla je u ovo šarenilo različitosti kultura, civilizacija, kulturnog nasleđa, i to je nešto što bi svako poželeo u smislu turističke i svake druge prezentacije – rekao je ministar Ljajić.

Ministar je najavio veliko ulaganje ministarstva, koje će kako kaže, finansirati pristupne puteve do starog grada Rasa.

– To je jedan od najstarijih kulturno-istorijskih spomenika. Nije moglo da mu se priđe ni peške. Sad će biti izgrađen put, i pešačke staze i biće jedna od glavnih destinacija za turizam – rekao je Ljajić.

On je podsetio da je avgust mesec glavni turistički mesec u godini.

– Nažalost jul je zbog vremena malo podbacio, iako beležimo porast turista, ali u avgustu imamo tri glavne manifestacije, roštiljijadu, Beer fest, Guču, i očekujemo apsolutni rekord u broju posetilaca – rekao je Ljajić.

Dobrodošlicu karavanu, gostima i gledaocima poželeo je i gradonačelnik Nihat Biševac (na fotografiji dole), sa saradnicima iz skupštine grada i Turističke organizacije Novog Pazara.

– Dobrodošli u Novi Pazar, grad muzej, bogat kulturno istorijskim spomenicima, grad mladih i grad sporta. Prošle godine smo dobili od Evropske komisije nagradu za kulturno bogatsvo i najpoželjniju turističku destinaciju u Srbiji – rekao je Biševac.

Kako kaže, raduje ih što su privrednici prepoznali mogućnosti Novog Pazara, i kako kaže, upravo je u toku izgradnja šest hotela.

– Novi Pazar je mesto gde se spajaju islam i hrišćanstvo, ovo je grad multietičnosti na šta smo posebno ponosni i to pokušavamo da istaknemo i prikažemo drugima – rekao je Biševac.

Prema njegovim rečima, puno toga je urađeno, a kako kaže, ove godine uloženo je oko 500 miliona u izgradnju infrastrukture.

http://www.pink.rs/tv2/81730/upravo-na-tv-pink-pocinje-zikina-sarenica-karavan-emisije-koju-obozavate-danas-je-u-novom-pazaru

Zemljotres u Novom Pazaru

0

U 21:30 na području Novog Pazara i Pešteri osetio slabiji zemljotres. Epicentar zemljotresa jačine 2.8 rihterove skale bio je u selu Gračane koje se nalazi na nekih dvadesetak kilometara od Novog Pazara ka Sjenici.

Evo zašto je grom udario baš u minare dzamije

6

Grom koji je pogodio minare Arap dzamije posledica je uklanjanja kopletnog sistema zaštite od groma prilikom rušenja dzamije.

Sva silina udara i struja, umesto da, posredstvom gromobrana bude sprovedena do zemlje ne ostavljajući nikakve posledice, završila je na vrhu minareta na kojem je sada vidljiva šteta.

Pored skrnavljenja dzamije, pod direktivom islamske zajednice u Srbiji, sada je ugrožena i bezbednost gradjana koji rade u lokalima oko dzamije kao i na desetine hiljada onih koji prolaze ulicom 1. Maja. Nakon današnjeg oštećenja postoji velika verovatnoća obrušavanja kompletnog minareta.

Neplansko rušenje dzamije od strane islamske zajednice i pretvaranje dzamije u poslovni prostor mogla bi da dovede do katastrofalnih posledica.

“Pametnom je i išaret dovoljan” Arap dzamiju pogodio grom!

8

Centralnu, Arap džamiju, u Novom Pazaru, koja već duže vreme nije u funkciji, danas je pogodio grom i značajno oštetio minare. Ovo je i malo oštećenje kada se uzme u obzir kakva šteta je načinjena navodnim renoviranjem i pretvaranjem dzamije u poslovne prostore, iza koje stoji Islamska zajednica.

Više od 35.000 ljudi na Čolinom koncertu u Novom Pazaru

4

Legendarni pevač Zdravko Čolić napravio je feštu u Novom Pazaru gde nastupa na festivalu Stari grad.

Pred više od 35 hiljada posetilaca koji su došli sa svih krajeva bivše Jugoslavije i Evrope, Čola je koncert počeo pesmom “Produži dalje” što je izazvalo buru oduševljenja među prisutnima, piše Informer

Čola je pozdravio prisutne rečima “evo mene ponovo, dragi moji. Hvala vam što ste tu!”

-Hvala vam, hvala što ste tu, obećavam, biće prelepo, dragi moji, rekao je Čola.

Ljajić: Poslanici SDPS za smenu Radete! (video)

0

Zahtev poslanika Demokratske stranke za razrešenje poslanice Srpske radikalne stranke Vjerice Radete sa mesta potpredsednice parlamenta zbog govora mržnje ima podršku i deset poslanika vladajuće Socijaldemokratske partije Srbije.To za Danas kaže Rasim LJajić, predsednik ove stranke.

Međutim, hoće li i kada o tome poslanici raspravljati još nije poznato jer se stranke vladajuće koalicije ne oglašavaju na ovu temu. Prema nezvaničnim saznanjima Danasa, trenutno se ne očekuje da Radeta bude smenjena, ali postoji mogućnost da vrh SNS odluči drugačije.

 

Zahtev DS, prema informacijama do kojih smo stigli do zaključenja ovog izdanja Danasa, ima podršku najmanje 45 poslanika, što je za 15 više od neophodnog broja, kako bi se on „kvalifikovao“ za dolazak na dnevni red. Da bi inicijativa postala tačka dnevnog reda neophodno je da je podrži najmanje 126 poslanika, što podrazumeva da za to glasaju i predstavnici vladajućih stranaka.

 

Osim 15 predstavnika iz DS, i deset SDPS, zahtev podržava i devet poslanika poslaničkog kluba LDP-LSV-SDA Sandžaka, zatim pet poslanika kluba SDS-Narodna stranka, pet poslanika kluba Slobodni poslanici, kao i Sanda Rašković Ivić iz kluba Nova Srbija-Pokret za spas Srbije. Ona za Danas kaže i da će njene kolege, koje su na odmorima, a do kojih stigne ovaj zahtev sigurno potpisati zahtev.

 

Odgovor na pitanje hoće li sedam poslanika Dveri i dva poslanika DSS podržati smenu Radete, juče u ovim strankama nismo dobili. Poslanica SRS Radeta objavila je tvit, na informaciju o smrti predsednice Udruženja „Majke Srebrenice“ Hatidže Mahmedović, u kojem je zapitala ko će je sahraniti, muž ili sinovi, aludirajući na činjenicu da je ona u Srebrenici 1995. izgubila muža i dva sina.

 

Inicijativu za smenu Radete poslanici DS u saopštenju obrazlažu kao nedopustiv govor mržnje. „Nedopustivi govor mržnje u izjavi potpredsednice Skupštine, kojim se svirepo obračunava sa nedužnim žrtvama zločina u Srebrenici i vređaju njihove porodice, ugrozio je ugled institucije parlamenta koji ona predstavlja, zbog čega se zahteva da je Skupština Srbije hitno razreši sa te funkcije“, naveli su poslanici DS u saopštenju.

 

Međutim, LDP ide korak dalje od ovog zahteva i predlaže jači pritisak na vlast. Lider LDP Čedomir Jovanović saopštio je juče da je uputio pismo predsednicima svih poslaničkih klubova u kojem je zatražio da se ne održavaju sednice dok Radeta ne podnese ostavku ili ne bude smenjena sa svih funkcija.

 

„Neprihvatljiv je čin Radete, u kojem je anticivilizacijskim rečnikom napala preminulu predsednicu ‘Majki Srebrenice’, sramno se rugajući njenoj žrtvi i žrtvi njene porodice. Ono što je uradila Radeta posle njene smrti je nešto sa čime se niko normalan u ovoj zemlji ne može složiti“, izjavio je Jovanović.

 

I Liga socijaldemokrata Vojvodine zatražila je da Radeta hitno bude smenjena sa funkcije i da joj se bez odlaganja oduzme poslanički imunitet. LSV je navela da se kroz delovanje Radete i „njenog šefa Šešelja“ vidi „sav užas društva koje se nije suočilo sa strašnim zločinima za koje je odgovorno“.

 

Žene u crnom podnele krivičnu prijavu

 

Beograd – NVO Žene u crnom zatražile su juče od tužilaštva da po službenoj dužnosti pokrene krivični postupak protiv Vjerice Radete zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti. „Takođe, zahtevamo da Narodna skupština po hitnom postupku smeni svoju potpredsednicu, jer obavljanje javnih funkcija od strane ovako nedostojnih osoba predstavlja uvredu i poniženje za sve građane i građanke Srbije“, navode Žene u crnom. Zahtevaju i da se najviši predstavnici vlasti oglase i da jasno i nedvosmisleno osude ovo i slična ponašanja. „Ovo naročito očekujemo od predsednika Aleksandra Vučića, koji je bio desna ruka ratnog zločinca Vojislava Šešelja, kao i deo iste grupe koja je podsticala mržnju i na kraju inspirisala genocid u Srebrenici“, ističu Žene u crnom.

Izvor:Danas

POLICIJA PRETUKLA GRADJANE U SJENICI? Mujović osudio dogadjaj!

2

Građani Sjenice su uznemirena i sutra će biti održana sjednica općinskog Savjeta za bezbjednost nakon što su pripadanici MUP-a Srbije sinoć oko 22 sata, poslije verbalnog sukoba u kafani, pretukli dvojicu mladića iz tog grada.

Predsjednik općine Sjenica Hazbo Mujović osudio je ovaj događaj i zatražio od državnih organa da se preispita da li je bilo prekomjerne upotrebe sile od strane policije.

“Bez obzira kako su se mladići ponašali moramo da reagujemo i osudimo prekomjernu upotrebu sile. Sve vidove nasilja, pa dolazili i od legalnih organa, mi drastično osuđujemo.

Javost u Sjenici je uznemirena i traži od državnih organa da utvrdi da li je bilo prekomjerne upotrebe sile i da se to ispita. Ljudima je neshvatljivo da neko može biti prebijen u 21. vijeku”, rekao je Mujović

Elmedin Zekić (1987) i Samedin Rastić (1980), obojica iz Sjenice, uz dostavu fotografija i ljekarskog izvještaja medijima, najavili su da će protiv trojice pripadnika MUP-a Srbije u Sjenici pokrenuti krivični postupak zbog nanošenja tjelesnih povreda, prijetnji u uvreda.

Anadolija

Pripremni radovi za asfaltiranje Ulice Emina Hadzović (video)

1

U toku su pripremni radovi za asfaltiranje Ulice Emina Hadzovića.  Radove je obišao zamenik gradonačelnika, Nebojiša Ravić, koji je rekao da je ovo početak infrastrukturnih radova. Biće obuhvaćeno oko 40 ulica, a vrednost radova je 40 miliona dinara.

Meštani ovog dela naselja dobiće asfalt posle skoro 25 godina.  Kako kažu, čekanje se isplatilo.

“To je potrebno za sve nas, za decu, za omladinu jer smo gazili blato i mnogo znači”, rekao je meštanin Ulice Emina Hadzovića.

Kako je najavlejno, u planu je da oko 40 ulica dobije asfalt, a to su: kraci Ulice Ruđera Boškovića, krak ulice u Postenju, Ulica Jaćima Ristovića i mnoge druge. Infrastrukturni radovi se nastavljaju i planirano je da krajem leta sve bude završeno.

Stanovnici Ćerimidžinice dobili novu asfaltiranu ulicu (video)

0

Ulica 4. jula jedna od većih u naselju Ćerimidžinica i posjeduje veliki broj krakova koji spajaju brojna domaćinstva, a anagažovane ekipe firme “Novi Pazar Put“ pod pokroviteljstom Grada Novog Pazar postavile su drugi sloj asfalta u dužini od 1 kilometar, što je prema riječima mještana čitavo naselje učinilo znatno boljim i atraktivnijim.

Vrijednost radova u Ulici 4. jula koje je finansirao grad iznosi 4 miliona dinara. Želja predstavnika Grada jeste da u potpunosti urede saobraćajnu i komunalna infrastrukturu u gradu, tako da intenzivniji radovi tek predstoje.

” Nakon završetka ovih radova, uz uređeni završen prostor i saobrađajnice pored Stambol džamije ovo naselje dobija jedan potpuno novi izgled. Od jednog nereprezentativnog dijela grada ovo postaje mjesto lijepo za život. To je model koji ćemo primjenjivati u narednom period u svim dijelovima grada ” , kaže ispred Gradske uprave, Vahidin Melejac.

Rezultati napora predstavnika grada kada je infrstruktura u pitanju tek će biti vidljivi, s obzirom da  je a sfaltiranje Ulice 4. jula izvedeno u okviru zaključenog projekta o uređenju 17 ulica ukupne vrijednosti od 40 miliona dinara.

Kolumna: Zaboraviti Hatidžu znači zaboraviti Bošnjake

1

Rahmetli Hatidža Mehmedović je ponos svakog Bošnjaka. Iz svoga doma protjerana, izgubila je svoje najmilije, ali ipak jakog duha, hrabra i dostojanstvena. Ona je ogledalo našeg naroda.

Zbog toga ne čudi nikoga što je i u smrti na meti sve one mržnje koja je rahmetli Hatižu toliko koštala. Mrzeti Hatidžu znači mrzeti sve Bošnjake, uvrediti Hatidžu znači uvrediti sve Bošnjake, ZABORAVITI Hatidžu znači zaboraviti Bošnjake.

Znamo ko to nas mrzi, kome smeta što postojimo, ali ko nas to zaboravlja??? I zašto???

Imali smo do prije nekoliko godina jednog bošnjaka na steroidima, ime mu se ne zna, ali ga zovu MUFTY. Taj Mufty je bio Bošnjak i’po. Išao po Srebrenici, klanjao kad god se kamere upale, žalio za žrtvama kad god se koji novinar nađe u sobi, čak je bio spreman da okači srebrenički cvijet na svoje skupoceno odijelo.
Gde je sada taj Mufty?

Zaboravio Srebrenicu, zaboravio Hatidžu, zaboravio bošnjake, zaboravio cvijet Srebrenice koji se, uzgred budi rečeno, zove „Sjećanje“. Znači Mufty zaboravio „Sjećanje“. Ne brine se mnogo Mufty oko toga. Rahmetli Hatidža je majka šehida, a Mufty je živ i zdrav, nije to njegova majka.

Ne mari što je Mufty zaboravio, lako se „Sjećanje“ smetne sa uma po Beogradskim teretanama i hipodromima. Ima dosta Bošnjaka i u Sandžaku i u Bosni, mi našu majku nećemo zaboraviti.

Mufty, sa druge strane, neka se ne nada nekom sjećanju. On koji se dobro ugojio na hlebu ovog naroda sada je drugu sofru sebi našao. Neka ga oni sad pamte.

autor. F.M.