Naslovna Blog Stranica 3151

SDP organizovala iftar na atletskom stadionu! Preko 2000 ljudi iftarilo na otvorenom! (video)

0

Novi Pazar – Sandžačka demokratska pratija (SDP) organizovala je i ovog Ramazana iftar za svoje članove i simpatizere. Još od 19 sati veliki broj ljudi  pristizao je na atletski stadion, gde se okupilo, prema proceni organizatora, preko 2 hiljade postača.

Organizatori su žele da spoje moderno, a to je jedan od najlepših sportskih objekata na Balkanu, i tradicionalno, pa su pripremljene sofre kao u stara vremena.

„Ljudima je druženje uvek bitno. Posebno članovima i simpatizerima jedne stranke, ali i vernicima“, kazao je predsednik gradskog odbora SDP u Novom Pazaru Fahrudin Đekić.

Svi su se složili da je druženje u vreme iftara veoma važno za sve postače i da je ideja Sandžačke demokratske partije da ovaj događaj postane tradicionalan veoma dobra.

„Svake godine je cilj da organizujemo događaj, koji će stvoriti jače veze sa ljudima koji nas godinama podržavaju, da sa njima popričamo i družimo se“, ističe potpredsednik SDP Husein Memić.

Iftar je najavljen pucnjem nalik onom iz topa, ali i ezanom.

„Videli ste preko 2 hiljade ljudi je došlo da ispoštuje ovaj skup. Ovo je mesec posta ibadeta i berićeta, porodice i porodične vrednosti, pa smo i mi pokazali da je SDP jedna velika porodica…  porodica humanih, dobrih i časnih ljudi“, kazao je u programu RTV Novi Pazar predsednik SDP Nihat Hasanović.

Upriličen je i vatromet, koji je uz ilahije i kaside, učinio ovo ramazansko veče još lepšim, kažu okupljeni.

Više od 2000 ljudi na iftaru u organizaciji SDP-a

4

Atletski stadion na Hadzetu bio je jedino mesto u Novom Pazaru koje je moglo da primi više od 2000 članova, prijatelja i simpatizera SDP-a na tradicionalnom iftaru.

Pored velikog braja zvanica, Iftaru je prisustvovao i ministar Rasim Ljajić koji je i inicijator ovog najvećeg iftara u Sandzaku.

Posted by Sandzak haber on Friday, June 8, 2018

DESIO SE NAROD! Blokiran put Novi Pazar – Raška zbog cena goriva

0

Novi Pazar – Vozači oko 100 automobila i više kamiona blokirali su danas magistralni put Novi Pazar – Raška, na Banjskoj petlji, protestujući zbog visoke cene goriva u Srbiji.

Oni su, kako je na društvenim mrežama ranije najavljivano, u 17 časova zaustavili svoja vozila i izašli iz njih noseći transparente “Cena goriva = cena kerozina”, “Pun rezervoar, šta to beše?”, “Ne ginu nam flaše od dva litra”, “Nestalo mi goriva” i “Dokle više?”.

Planirano je da blokada ove saobraćajnice traje sat vremena, a da li će slični protesti biti organizovani i u narednim danima nije poznato.

Osim Novog Pazara, vozači su i u ostalim gradovima organizovali blokade glavnih putnih pravaca.

Organizatori protesta su naveli da je cena goriva u Srbiji od početka godina porasla za skoro devet dinara po litru, a dizela za više od 11 dinara i da je on među najskupljim u regionu, iako su plate u našoj zemlji daleko od evropskog proseka.

 

Mehmedović: Pazarci će i ove godine uživati u brzim automobilima

0

Brdski šampionat Srbije u automobilizmu počeo je trkama u Knjaževcu 19. i 20. maja, a drugi takmičarski vikend na programu je 23. i 24. juna u Novom Pazaru.

“Prošle godine smo premijerno i veoma uspešno organizovali brdski šampionat. Pored sportskog, priča ima i edukativni karakter, po pitanju bezbednosti u saobraćaju”, rekao je direktor novopazarkog Sportskog saveza Emir Mehmedović.

On je naveo da je predsednik Sportskog auto i karting saveza Srbije (SAKSS) Staniša Lazarac, koji je danas posetio Novi Pazar, veoma zaslužan što će taj grad ponovo ugostiti najbolje domaće brdaše.

“Sada imamo mnogo više znanja i iskustva. Pazarci su, inače, ljubitelji brzih automobila i imaće priliku da uživaju u još jednoj atraktivnoj sportskoj manifestaciji”, dodao je Mehmedović.

Brdsko prvenstvo Srbije u Novom Pazaru imaće ove godine međunarodni karakter, pošto se očekuje i učešće vozača iz susednih država.

“Pazar je bio vrhunski domaćin prošle godine. Sledi još jače takmičenje jer su na programu državno i Otvoreno prvenstvo Srbije. To je test za budućnost. Naime, od naredne sezone ova trka trebalo da se boduje za Centralnoevropsku zonu”, otkrio je Staniša Lazarac.

Predsednik SAKSS-a je najavio da će na trkama u Novom Pazaru učestvovati svi najbolji brdski vozači iz Srbije.

“Na startu sezone imali smo 42 vozača, sada može da ih bude i više”, rekao je Lazarac.

OEBS angažovao stručnjaka za strategiju održivog razvoja Novog Pazara

0

Grad Novi Pazar, zahvaljujući Misiji OEBS-a, dobiće značajnu pomoć za izradu Strategije održivog razvoja grada. Strateški stručnjak sa dugogodišnjim međunarodnim iskustvom, Ričard Alen, biće konsultant prilikom pisanja ovog važnog dokumenta. Gradonačelnik Nihat Biševac se zahvalio Misiji OEBS-a što je angažovala stučnjaka sa bogatim iskustvom.

-Njegova pomoć i usmerenje prilikom izrade Strategije održivog razvoja Novog Pazara biće nam od velike koristi. Ovaj značajan dokument biće od velike važnosti za razvoj grada u narednih 10 godina.”, rekao je gradonačelnik Biševac.

EXLUZIVNO! Partizanov direktor na čelu Novog Pazara!

0

Novi član Košarkaške lige Srbije, Novi Pazar, ima ambiciozne planove za narednu sezonu, a jedan od njih je i napad na plasman u ABA 2 ligu.

Novopazarci su uputili zvaničan poziv Draganu Todoriću, dugogodišnjem funkcioneru Partizana, poslednjih godina sportskom direktoru kluba, da istu ulogu preuzme i u novajliji srpske elite.

Foto: A. Dimitrijević /

Dragan Todorić

Pregovori su poodmakloj fazi i očekuje se da se Todorić izjasni da li će prihvatiti ponudu.

Foto: Privatna arhiva

Kako sada stvari stoje, bliži je da ode u Novi Pazar, a sa njim bi na klupu mogao da sedne i Oliver Popović, bivši košarkaš Partizana i Crvene zvezde, i ranije trener Vršca, Dinamika i mlađih reprezentativnih kategorije.

Foto: Nikola Kočović /

Detalj sa prijateljskog susreta Novog Pazara i Partizana

TRAVIO: Royal Seginus, hotel kojem ćete se uvek vratiti

0

Hotel koji vam danas predstavljamo nalazi se u Antaliji, u poznatom delu grada Lara, udaljen oko 17km od centra Antalije i oko 15km od aerodroma.

Royal Seginus je otvoren prošle godine i pripada poznatom lancu Stone Groupe Hotels i zauzima površinu od 70.000m².

Ima ukupno 498 soba ( 349 superior standardnih, 80 porodičnih duplex soba, 48 porodičnih soba sa konekcijom, 8 junior suite-a, 8 deluxe suite-a i 5 soba za osobe sa posebnim potrebama).

Hotel poseduje glavni restoran „Seginus“, „Universal“ dečji restoran, „Stella“ snack restoran, „Planet Bistro“, poslastičarnicu, food corner, 9 a la carte restorana ( italijanski, turski, dalekoistočni, suši, riblji, meksički, steak, tapas i japanski) i 8 barova.

Hotel Royal Seginus je idealn za decu svih uzrasta a za one od 4 do 12 godina, hotel poseduje mini klub, mini disko, igralište, aqua park i luna park.

Peščana plaža udaljena oko 300m od hotela, na kojoj se nalazi bar, suncobrani, ležaljke i peškiri koji se ne plaćaju.

Usluga u hotelu je na bazi all inclusive samoposluživanje – izbor više jela prema hotelskim pravilima u glavnom restoranu: doručak, kasni doručak, ručak, večera i ponoćna užina u „Planet Bistro“ restoranu. U konceptu su dijetalni, dečji i tematski meni, užina, poslastičarnica i sladoled.

Sobe u ovom hotelu će vas ostaviti bez daha. Komfor i luksuz u ovom, takoreći novootvorenom hotelu, svrstava ga u sami vrh antalijskih hotela. Standard superior sobe poseduju: balkon, parket, ketler za kafu i čaj, radni sto, mini bar (dopunjava se dnevno bezalkoholnim napicima, vodom i pivom), satelitsku TV, telefon, kupatilo, fen, tuš WC, sef.

Nijedan drugi hotel nema veličinu stadard sobe kao Royal Seginus. Standard superior sobe su veličine 64 m2 i imaju pogled na more, kopno i bočni pogled na more. Krevetac je dostupan na zahtev.

Tursko kupatilo (hamam), sauna, parno kupatilo, đakuzi, soba za relaksaciju samo su neki od sadržaja koji će upotpuniti nezaboravan odmor u ovom hotelu. Hotel poseduje glavni bazen (2308m²), poluolimpijski (312m²), bazen sa toboganima i otvoreni bazen. Dečji bazen (50m2) i dečji bazen sa toboganima.

Akva park, luna park, tenis, stoni tenis, fitness centar, boćanje, aerobik su samo od nekih aktivnosti koje, uz hotelske animatore, čine da nijedan trenutak u ovom hotelu nije isti. Gostima su još na raspolaganju gimnastika u vodi, odbojka na plaži, vaterpolo, jutarnja gimnastika i razne dnevne i večernje animacije.

Ovaj hotel pripada grupi hotela kojom će te se uvek vratiti i u agenciji TRAVIO iz Novog Pazara (066/36-22-22) rado ga prporučuju.

PRIJEPOLJE: MALINARI PREKINULI BLOKADU PUTA, SLEDE RAZGOVORI SA NADLEZNIM (VIDEO)

0

PRIJEPOLJE – Prijepoljski malinari, koji su od subote 2. juna kod Prijepolje držali pod blokadom saobraćaj ka Crnoj Gori nezadovoljni otkupnim cenama, prekinuli su blokadu sinoć oko 23 sata.

Prijepolje: Malinari prekinuli blokadu puta, slede razgovori sa nadleznim

PRIJEPOLJE – Prijepoljski malinari, koji su od subote 2. juna kod Prijepolje držali pod blokadom saobraćaj ka Crnoj Gori nezadovoljni otkupnim cenama, prekinuli su blokadu sinoć oko 23 sata.Lajkujte nasu stranicu, budite u toku

Posted by Indeks Online on Tuesday, June 5, 2018

Do preokreta je došlo posle razgovora sa Krstom Janjuševićem, narodnim poslanikom i koordinatorom Srpske napredne stranke za Zlatiborski okrug.

Tokom narednih dana malinari će se sastati u Vladi Srbije sa nadležnima iz ministarstva, gde bi trebalo da pronađu rešenje za probleme koji ih žuljaju.

“Sa ljudima sam razgovarao otvoreno, ljudski i iskreno. Preneta im je poruka predsednice Vlade Ane Brnabić i ministra poljoprivrede Branislava Nedimovića da je jedino rešenje za njihov problem pregovaranje za stolom. Mi smo se usaglasili da rešenje nije blokada magistralnog puta već su to isključivo razgovori. Primetio sam da je tu bilo prisutno puno dezinformacija, nije nikako smelo da se dozvoli da neko zloupotrebi malinare u neke svoje propagandne svrhe. Malinarima je naglašeno da država ne može da garantuje otkupnu cenu, ali želi da razgovara sa njima”, kazao je Janjušević Tanjugu nakon deblokade puta Prijepolje-Bijelo polje.

Ono što je ohrabrujuće jeste da su malinari zadovoljni pojedinim otkupnim cenama sa kojima su izašli hladnjačari i da je to dobar signal za njih.

Poljoprivredni proizvođači su svesni da je situacija u zemlji teška i ovim gestom su želeli da pokažu da nisu tu bili da bi rušili vlast i zastupali interese nekih političkih grupacija, već da bi štitili svoja prava.

“Mi se nadamo da ćemo nakon razgovora na nadležnim državnim organima, koji slede, uspeti da ostvarimo naše ciljeve. Cena maline na tržištu ide uzlaznom putanjom što nas svakako raduje”, kazao je predsednik UO Limska dolina Boban Purić.

izvor:rtvnp

Mamićima 11 godina i 4 meseca zatvora

0

ZAGREB – Osječki Županijski sud izdao je nalog za hapšenje bivšeg čelnika Dinama i aktuelnog savetnika u tom zagrebačkom klubu Zdravka Mamića koji je danas prvostepeno osudjen na 6,5 godina zatvora, javili su hrvatski mediji.

Prema hrvatskom zakonu, osobe osudjene na kaznu veću od pet godina moraju u zatvor do pravosnažnosti presude. Zdravko Mamić je juče, dan uoči izricanja presude, otišao u susednu Bosnu i Hercegovinu, čije državljanstvo ima uz hrvatsko, a ranije danas je najavio da se do pravosnažnosti presude neće vraćati u Hrvatsku.

Portparol suda u Osijeku Miroslav Rožac objasnio je dalju proceduru u slučaju Mamić.

Pošto Ministarstvo unutrašnjih poslova utvrdi na kojem graničnom prelazu je Mamić napustio Hrvatsku, sud će policiji dati nalog za raspisivanje medjunarodne poternice, na osnovu koje on može da bude uhapšen u bilo kojoj zemlji van EU, rekao je Rožac.

“Ukoliko se okrivljeni zatekne u nekoj članici EU, biće izdat evropski nalog za hapšenje”, precizirao je Rožac, a prenela Hina.

Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić izjavio je ranije danas da BiH po Ustavu ne može da izruči Hrvatskoj Mamića, jer on ima državljanstvo BiH. On je rekao da Zagreb može Sarajevu da dostavi presudu protiv Mamića i da onda BiH može da izvrši tu presudu.

Bivši čelnik, a sadašnji savetnik u Dinamu Zdravko Mamić, njegov brat, bivši trener Dinama Zoran Mamić, bivši direktor kluba Damir Vrbanović i poreznik Milan Pernar u sredu su na sudu u Osijeku prvostepenom presudom proglašeni krivim za izvlačenje oko 116 miliona kuna (15,5 miliona evra) i nanošenje štete državnom budžetu od oko 1,6 miliona evra.

Svi su osudjeni na zatvorske kazne – Zdravko Mamić na 6,5 godina, Zoran Mamić na četiri godine i 11 meseci, a Vrbanović, koji je izvršni direktor Hrvatskog fudbalskog saveza (HNS), na tri godine. Pernar je dobio četiri godine i dva meseca zatvora.

PREDMETI ZADUŽENIH U ŠVAJCARCIMA BIĆE REŠENI DO 1. OKTOBRA

0

BEOGRAD – Predsednik Vrhovnog kasacionog suda Dragomir Milojević rekao je danas predstavnicima Udruženja za zaštitu korisnika bankarskih usluga CHF Srbija da će taj sud ;sve predmete u vezi sa kreditima gradjana zaduženih u švajcarskim francima, koji su primljeni do danas, rešiti do 1. oktobra ove godine.Kako se navodi u saopštenju, Milojević je rekao da sud ne može unapred zauzimati pravne stavove, već će odlučivati samo u konkretnim predmetima i dodao da će sud nižestepenim sudovima uputiti dopis da se navedeni predmeti (o zaduživanju u švajcarskim francima) smatraju hitnim.

“Sa posebnom opreznošću, sudovi će poštujući principe savesnosti i poštenja razmatrati tužbe sa predlogom za odredjivanje privremene mere u pomenutim sporovima. ;S obzirom da se radi o takozvanim tipskim predmetima nižestepeni sudovi će iz tih odluka moći da donose zaključke o stavovima Vrhovnog kasacionog suda”, navodi se u saopštenju.

Udruženje je danas održalo protest, jer država dugo nije donela rešenje za ljude koji su zaduženi u švajcarskim francima.

beta