Gradonačelnik Nihat Biševac i pomoćnik za infrastrukturu Nihad Hasanović obišli su radove na sanaciji klizišta u Barakovcima. Izgradnjom potpornog zida dužine 40 metara u vrednosti od 8 miliona dinara, uspostaviće se veza Barakovaca i Vareva s gradskim jezgrom. Gradonačelnik je podsetio na obećanje da će Novi Pazar ove sezone biti veliko gradilište što se i ostvaruje: “U pripremi je asfaltiranje 50 ulica, a nakon 9 godina nastavlja se izgradnja saobraćajnice. Ovo će rasteretiti saobraćaj u gradu, što je jedan od najvećih problema”. Osim klizišta u Barakovcima, sanira se i klizište u naselju Jaklja. Izgradnjom potpornog zida biće olakšan saobraćaj meštanima koji žive u naselju iznad Gazilara.
NOVI PAZAR – U saobraćanoj nesreći koja se dogodila danas u naselju Ribariće jedno lice je zadobilo teške telesne povrede javio je portal indeksonline.rs
Kako nezvanično saznaje indeksonline.rs radi se o vlasniku ugostiteljskog objekta u Novom Pazaru.
Do nesreće je došlo kad je vozilo marke “BMW” X6 iz još nerazjašnjenih okolnosti sletelo sa puta.
Lice se trenutno nalazi na hiruškom odeljnju Opšte bolnice Novi Pazar gde mu se lekari bore za život.
Trećeg dana ramazanskog Bajrama, u večernjim satima, u Koncertnoj dvorani Kulturnog centra u Novom Pazaru biće održan koncert Sarajevske filharmonije. Ovo je nesvakidašnji kulturni događaj – Sarajevska filharmonija je po prvi put u Novom Pazaru.
Ulaz je slobodan, ali se na koncert ipak može ući samo sa propusnicom. Propusnice možete podići na biletarnici KC-a od 13h, u utorak, sredu i četvrtak.
Svoje korene imala je već u ansamblima koji su se formirali tokom austrougarske vladavine na tlu BiH. Od 1923. godine pa sve do danas postojanje ovog filharmonijskog orkestra u BiH predstavlja jedan od stubova muzičke kulture i instituciju muziciranja od fundamentalnog značaja za sarajevsku i bosanskohercegovačku sredinu.
Posle veoma uspešne sezone, ekipa Jošanice osvojila je prvo mesto Zone Morava sa neverovatnih 70 bodova. Osim toga Jošanica nema nijedan poraz u prolećnom delu, sa 13 uzastopnih pobeda. Sledeće sezone Jošanica će se takmičiti u Srpskoj ligi Zapad, ligi koja je izvanredna za napredovanje i kaljenje novih fudbalera.
Ipak, ovo takmičenje zahteva i posebne kriterije, od kojih su neki vezani za teren, na kojem će se odigravati utakmice. Sadašnji teren u Novopazarskoj banji ne ispunjava ni minimum uslova za ovo takmičenje pa će Jošanica morati svoje mečeve da igra na drugim terenima, koji poseduju uslove propisane od strane Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije.
Novi Pazar je grad koji se ponosi sportskom infrastrukturom pa će rukovodstvo Jošanice biti na slatkim mukama pri odabiru novog doma. Na raspolaganju su im Gradski stadion i Atletski stadion na Hadzetu.
Male su verovatnoće da će Jošanica deliti Gradski stadion sa Plavobelima jer bi održavanje terena, koji je i onako u dosta rovitom stanju, bilo veoma otežano. Posebno ako se uzme u obzir da je moguće, da za jedan vikend budu odigrane dve utakmice. Ovo se posebno odnosi za jesenji period sa velikim brojem kišnih dana.
Kako stvari stoje Jošanica će najvetovatnije svoje nove uspehe graditi na Hadzetu, na velelepnom Atletskom stadionu, koji pruža puni komfor i igračima i publici. Utakmice Jošanice u velikoj meri doprineće popularizaciji ovog objekta koji je ponos Novog Pazara.
Dan nakon velike pobede Jošanice strasti u Novom Pazaru se ne smiruju. Uzbudljiva završnica prvenstva i plasman u Srpsku ligu, doneli su puno radosti svima u ovom gradu i vratili emocije iz perioda kada se za ulazak u Super ligu borio Novi Pazar.
-Svi u klubu uložili su puno vremena i truda za ovaj rezultat. Pored nas u klubu, veliki doprinos dala je gradska uprava sa Sportskim savezom a posebnu zahvalnost dugujemo, veliko ljubitelju fudbala i prijatelju našeg kluba, ministru Rasim Ljajiću koji je tokom cele sezone davao podršku i pratio naše rezultate, kazao je predsednik kluba Elvedin Gicić.
On je dodao da već od ponedeljka kreću sa novim projektom a to je ulazak u Prvu ligu Srbije.
Delegacija iz Sandžaka koju predvode gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, predsednik opštine Tutin Kenan Hot i predsednik opštine Sjenica Hazbo Mujović večeras je na radnom iftaru u nemačkom gradu Kaselu.
Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac se zahvalio organizatoru radnog iftara u Kaselu Safetu Gegiću na toplom I bratskom prijemu kao I zvaničnim predstavnicima grada Kasela, gradonačelniku Kristijanu Gezelu I njegovim saradnicima koji su došli da prisustvuju ovom radnom iftaru.
– Naši ljudi koji žive ovde su postali važan deo grada Kasela. Veoma uspešni I stručni I uticajni biznismeni. Mi želimo da im omogućimo da dođu u Sandžak I da njihovo znanje I kapital koji ulože u Novi Pazar, Sjenicu Ili Tutin. Iz želje da im pomognemo mi smo otvorili Kancelariju za dijasporu kako bi im olakšali rešavanje administrativnih problema, od vađenja običnog dokumenta do prikupljanja dokumenata za otvaranja firme. Želimo da im olakšamo funkcionisanje jer sezakoni u Nemačkoj I Srbiji razlikuju a mi smo tu da im objasnimo šta ih to čeka, koje olakšice mogu da dobiju od lokalne samouprave pri ulaganju, da im izađemo u susret. Vidim želju da ulažu svoj kraj, Sandžak I siguran da naša saradnja tek počinje I da ćemo svi biti zadovoljni, rekao je Biševac.
Predstavnik organizacionog odbora za doček tri delagacije iz Sandžaka Edis Gegić zahvalio gostima na istorijskoj poseti sandžaklijama koji žive u dijaspori. On je istakao veliko interesovanje naših ljudi koji žive u dijaspori za situaciju I ambijent za ulaganje u Sandžaku:
– Nama koji živimo I radimo u dijaspori je veoma važno da znamo da je u Sandžaku situacija mirna I stabilna. Kad su dole problemi nas ovde boli. Zato smo mi zainteresovani jer onda imamo volju I interes da ulažemo naš kapital u Novi Pazar, Tutin I Sjenicu. Jedan od naših ciljeva je takođe da gradove u kojima živi dosta Bošnjaka pobratimimo sa sandžačkim gradovima a za to nam je potrebna podrška ovdašnjih vlasti. Takvo bratimljenje bi bilo značajno na putu ulaska Srbije u Evropsku Uniju. Zato smo posebno ponosni jer smo mi praktično prvi koji pokrećemo projekat koji vodi ka tome. Večerašnje prisustvo gradonačelnika Kasela Kristijana Gezela je upravo pravi pokazatelj da smo na dobrom putu.
Ovo je druga zvanična poseta čelnih ljudi Novog Pazara, Sjenice i Tutina našim privrednicima u dijaspori. Cilj je poboljšanje odnosa i međusobne saradnje sa našim privrednicima u dijaspori, da im se ukaže poštovanje te saslušaju njihovi problem i potrebe. Naglašeno je da su naši privrednici najveći investitori i pokretači razvoja Sandžaka.
Gradonačelnik Biševac, i predsjednici opština Hot i Mujović sa saradnicima u toku dana će imati niz važnih razgovora i susreta sa poslovnim ljudima porijeklom iz Sandžaka.
Susret je inicirala Kancelarija za dijasporu Sandžaka sa sjedištem u Novom Pazaru, a prema riečima njenog direktora Muzafera Dragolovčanina koji je u delegaciji, ono čime se Kancelarija za dijasporu bavi u poslednjih šest mjeseci je njen najveći posao i veliki projekat sa jasnom vizijom prosperiteta Sandžaka za opšte dobro svih ljudi.
U delegaciji, pored prvih ljudi opština Sandžaka, su i narodni poslanik u Skupštini Srbije dr Muamer Bačevac, pomoćnik gradonačelnika Novog Pazara Nihad Hasanović, predsednik Skupštine opštine Sjenica Muhedin Fijuljanin, pomoćnik predsednika opštine Tutin Salih Hot te direktor Kancelarije za dijasporu Muzafer Dragolovčanin.
Danas je još jedna ulica u naselju Rasadnik dobila asfalt. Radi se o kraku Sutjeske ulice. To je deo radova na asfaltiranju ovoga leta, koje Gradska uprava sprovodi u okviru plana asfaltiranja preko 60 ulica.
Mašine izvođača radova, Preduzeća „Novi Pazar put“, danas su brujale u kraku Ulice „Sutjeska“ u Naselju „Rasadnik“. Jedan krak u dužini od oko 260 metara dobio je asfalt.
„Danas smo u Rasadniku, juče smo bili u Jaklji. Juče smo započeli radove i na Ćerimidžinici. Letos će se raditi preko 60 ulica s tim što će skoro svako naselje biti zastupljeno“ kaže Mujo Šaćirović, direktor JP za uređenje građevinskog zemljišta.
Radnici i mehanizacija angažovani na ovim radovima žurili su da posao završe pre početka kiše, koja je pretila, a koja nikako ne ide uz postavljenu asfaltnu podlogu. U tome su i uspeli.
U Naselju „Lug“, u tzv. „Simpovim zgradama“, odvija se ovih dana akcija stanara koja može da posluži kao primer mnogim stambenim zajednicama u Novom Pazaru. Uz pomoć Gradske uprave obnavljaju se fasade i uređuju dvorišta i ulazi u zgrade.
Ključna reč je „organizacija“ da bi akcija krenula. Stanari devet ulaza stambenog kompleksa „Simpove zgrade“ u Naselju „Lug“ napravili su plan, zatražili pomoć od Gradske uprave i krenuli u uređivanje svog životnog prostora.
„Za početak smo se dogovorili da se okreče svih devet ulaza. Organizovali smo se, nabavili materijal, tu su i ljudi koji će da okreče. Ima tu i deo prema školi, koji je malo zarastao u korov, ima i jedna deponija- sve to moramo da sredimo“, kaže Husein Memić, jedan od građana koji su organizovali akciju.
Neće ovo biti samo akcija za uređenje zgrada i ulaza pred dolazak Bajrama, uveravali su nas stanari, već kontinuirano ulepšavanje životnog prostora i grada u celini.
Delegacija iz Sandžaka koju predvode gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, predsjednik opštine Tutin Kenan Hot i predsjednik opštine Sjenica Hazbo Mujović stigla je u Njemačku. Delegaciju su na aerodromu u Frankfurtu dočekali naši privrednici iz Frankfurta, Ofenbaha i Hanaua.
Ovo je druga zvanična posjeta čelnih ljudi Novog Pazara, Sjenice i Tutina našim privrednicima u dijaspori. Cilj je poboljšanje odnosa i međusobne saradnje sa našim privrednicima u dijaspori, da im se ukaže poštovanje te saslušaju njihovi problem i potrebe. Naglašeno je da su naši privrednici najveći investitori i pokretači razvoja Sandžaka.
Gradonačelnik Biševac, i predsjednici opština Hot i Mujović sa saradnicima u toku dana će imati niz važnih razgovora i susreta sa poslovnim ljudima porijeklom iz Sandžaka.
Susret je inicirala Kancelarija za dijasporu Sandžaka sa sjedištem u Novom Pazaru, a prema riječima njenog direktora Muzafera Dragolovčanina koji je u delegaciji, ono čime se Kancelarija za dijasporu bavi u poslednjih šest mjeseci je njen najveći posao i veliki projekat sa jasnom vizijom prosperiteta Sandžaka za opšte dobro svih ljudi.
U delegaciji, pored prvih ljudi opština Sandžaka, su i narodni poslanik u Skupštini Srbije dr Muamer Bačevac, pomoćnik gradonačelnika Novog Pazara Nihad Hasanović, predsjednik Skupštine opštine Sjenica Muhedin Fijuljanin, pomoćnik predsjednika opštine Tutin Salih Hot te direktor Kancelarije za dijasporu Muzafer Dragolovčanin.
Kako je najavljeno, sastanak sa privrednicima u ovoj regiji, a porijeklom iz Sandžaka, održaće se danas u Kaselu, nakon čega će biti upriličen i veliki zajednički iftar.
Fudbaleri Jošanice pobedom u Kraljevu, u najneizvesnijoj utakmici sezone, uspeli su da se plasiraju u veći rang, Srpsku ligu zapad.
Povela je Sloga nakon penala u 35. minuta a Jošanica izjednačila samo minut kasnije golom Smajovića. Od tog trenutka svu inicijativu preuzima Jošanica. Bilo je više nego dovoljno prilika da se dodje do pogotka ali su Kraljevčani nekako odolevali napadima Jošanice.
I kada su svi pomislili da su sve prilike iskorišćene, rezervista Kurti uspeo je u 89. minutu da obezbedi svojoj ekipi veći rang.
Jošanica je prva na tabeli posle 13 uzastopnih pobeda i 70 bodova.
Redakcija Sandzak Haber-a ovom prilikom čestita fudbalerima i kompletnom rukovodstvu Jošanice ostvareni uspeh.