Naslovna Blog Stranica 3155

Saobraćajna nesreća u Novom Pazaru – Motociklista teško povrijeđen (Foto)

0

Na magistralnom putu u Novom Pazaru u blizini benzinske pumpe Kvele došlo je do teške saobraćajne nesreće u kojoj je jedna osoba zadobila teške tjelesne povrede.

 

 

 

 

Rasadnik Sebečevo zaslužan za lepši izgled grada

1

Ovih dana gradjani Novog Pazara mogu primetiti da se radilo na uredjenju zelenih površina u gradu. Šetalište, gradski trg i park sad izgledaju kao na razglednicama a za sve je to zaslužn privatni rasadnik cveća Sebečevo.

Pgledajte fotografije

IZMIŠLJALI DA LJUDI NEMAJU ZA HLEB DA BI REKLAMIRALI VAKUFSKE KUHINJE? SDA: Televizija Sandžak da se izvini građanima Brodareva za neistine iznete u emisiji „Ramazan u Brodarevu“ (video)

0

Prijepolje – Povodom emisije “Ramazan u Brodarevu” koju je realizovala Sandžak TV i izjave novinarke ove televizije, gde u uvodu emisije kaže da građani Brodareva žive teško i da nije Vakufske kuhinje teško da bi ljudi ovde imali za hleba, SDA Sandžaka – odbor Brodarevo, najoštrije osuđuje izjavu ove novinarke. Ovakvom izjavom ona direktno i namarno šteti ugledu građana Brodareva, šaljući nerealnu i pogrešnu sliku života u ovom delu Sandžaka i zbog toga zahteva javno izvinjenje, kažu u saoptenju za javnost iz SDA Sandžaka – odbor Brodarevo.

Odgovorno tvrdimo da su građani Brodareva vredni i pošteni ljudi koji žive od svog rada. Sigurno je i da jedan broj ljudi, koji se trenutno nađe u stanju potrebe, koristi usluge Vakufske kuhinje i Crvenog krsta, ali se to nikako ne sme i ne treba generalizovati pa tako govoriti o svim građanima Brodareva.

SDA Sandžaka – odbor u Brodarevu ovim putem traži od dotične novinarke i Sandžak TV da se javno izvini svim meštanima Brodareva i time potvrdi da su mediji tu u službi građana, da objektivno prenose sliku života u Sandžaku, a ne da javnosti apliciraju poruke koja bi donela političke poene određenoj strani, zaključuju u svom saopštenju iz ove stranke.

 

Biševac u Kini na medjunarodnom forumu

3

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac učestvuje na Međunarodnom forumu gradonačelnika o turizmu, koji se održava u kineskom gradu Džengdžou. On je jedini predstavnik iz Srbije među dvadeset osam gradova iz celog sveta. Gradočelnik Biševac će u utorak potpisati ugovor o saradnji sa Turističkom organizacijom provincije Henan, koja broji više od sto miliona stanovnika.

Grad Novi Pazar privukao je pažnju svih posetilaca.

Organizator Međunarodnog foruma gradonačelnika o turizmu su Svetska turistička organizacija i Kineska nacionalna turistička administracija. Forum traje od 27. do 30. maja.

Jošanica sve bliža Srpskoj ligi! Kolašinac i pored smrti majke vodio ekipu sa klupe!

0

U utakmici sezone sa ekipom LFK Mladost, Jošanica je izašla kao pobednik i time se približila ulazu Srpske lige. Kao nikada do sada, stadion u Novopazarskoj banji bio je ispunjen do poslednjeg mesta. Oko 1000 gledalaca pratilo je derbi kola.

Strelac jedinog gola na susretu bio je Smajović, posle odlične akcije u 35. minutu susreta. Vidjene su prilike i na jednoj i na drugoj strani ali su mreže mirovale do kraja meča. Iskustvo Ferizovića, Hadzibulića i ostalih bio je tas na vagi za nova tri bod ekipe Kenana Kolašinca, koji je i pored smrti majke, danas vodio svoj tim do pobede.

U narednom kolu Jošanica gostuje poslednjeplasiranoj ekipi Ovčara.

ROŽAJE JE ODLUČILO! UBEDLJIVA POBEDA BOŠNJAČKE STRANKE! Hazbija jedva 2,5% glasova!

0

Rožaje – Rezultati CEMI na osnovu uzorka posle 100% obrađenih biračkih mjesta u Rožajama pokazuje da je preko pola glasova, odnosno 50.8% osvojila Bošnjačka stranka.

Slijedi lista Za dobro građana Rožaja. Pobjednički! Milo Đukanović 27,8%, Socijaldemokrate – Ivan Brajović – Dosljedno za Rožaje 12,1%, SDP – za Promjene 4,2%.

SPP – Hazbija Kalač za sada je osvojio 2,5% glasova, Aleksa Bečić – Demokrate – Pobjede, a ne podjele 1,2%, Složno za Rožaje – bratski i iskreno naprijed 0,8%, URA – Husein Ljaić – Rožaje naša kuća 0,4%, Promjene za bolje Rožaje – Aida Nina Kurpejović 0,2%.

Bošnjačka stranka ima 19 mandata, DPS 10, SD četiri i Socijaldemokratska partija jedan.

LICEMERSTVO SPP RUKOVODSTVA POVODOM HAPŠENJA U FRANKFURTU

4
????????

“Licemjeri će na samom dnu Džehennema biti i ti im nećeš zaštitnika naći” (An-Nisaa: 145)

Munafikluk, potvora, licemerstvo i  gnusne laži nisu nekima strani i nepoznati ni u svetom mesecu Ramazanu. Slučaj Ferhana Sejdovića, uhapšenog u Frankfurtu za malverzacije sa radnicima na crno i nanošenje višemilionske štete Nemačkoj državi je izazvalo obrušavanje Zukorlićevih ljudi na one koji su na ovo ukazali. Inače, Ferhan Sejdović je dobitnik nagrade «Vakif godine» od strane Muamera Zukorlića. SPP je izdao saopštenje pod nazivom «Odgovor SDP».

Prvo, ne treba vi da odgovarate SDP-u nego gradjanima Sandžaka, zašto zloupotrebljavate institucije / vakuf (Univerzitet). Niko iz SDP nije likovao na hapšenje gospodina Sejdovića veće je rečeno da se ne treba baviti kriminalom i da štetu mogu imati drugi od toga.

Drugo, Republika Nemačka je država koja hrani 200.000 gradjana Sandžaka što onih koji žive tamo, što onih koji od njih ovde dobijaju novac i još sigurno toliko gradjana Srbije i ne podržavamo nikog, bez izuzetka, ko tu državu pljačka i u njoj čini kriminal, vi to u vašem saopštenju radite.

 

Činjenice su ove: zaplenjena imovina u akciji policije i carine Republike Nemačke je oko 19 miliona evra, uhapšeno 5 lica, 120 istraga za nelegalan boravak u Nemačkoj, dva pištolja nadjena, 140.000eura zaplenjeno, izvrgavanje zakona Republike Nemačke od strane gospodina Sejdovića otvaranjem firme u Sloveniji (sam priznao u gostovanju na Sanžak TV), radnici na crno i šteta po Nemačku državu preko milion evra. Da li je ovo SDP izmislila ili se ovo može proveriti? Prema informacijam koje je naš portal dobio, od izvora u Frankfurtu, Ferhan Sejdović je plaćao satnicu oko 6 eura a realna je oko 13 eura. Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru je izdavao potvrde za praksu u Nemačkoj-Frankfurtu za radu u firmi «S SCHMIDT BAU». Još jednom se pokazalo, pored dodeljivanja doktorata i proizvodnje istih kao na traci, za šta Muameru Zukorliću koristi navedeni fakultet koji je uz to vakuf (na šta se on u svojim izlaganjim poziva), Vakuf dakle po islamskom pravu označava neko dobro koje neka osoba (vakif) svojevoljno izdvoji iz svoje imovine, predajući je Allahu, dok prihodi ili svrha vakufa služe ljudima (čitaj Muameru Zukorliću i njegovoj porodici u slučaju Islamske zajednice Zukorlić). Dokumenat kojim se opisuje vakuf se zove vakufnama, na kraju svake vakufname stoji “Proklet bio onaj ko na bilo koji način oskrnavi ovo moje dobro djelo!”

Rečeno je i da Ferhan Sejdović hoće da ulaže u naš kraj kao i da se drugi omalovažavaju što po tom osnovu nisu učinili ništa. Evo i ovo stranica (http://www.gradsubotica.co.rs/dobricina-sa-pestera-ulaze-na-palicu/) je jedan od pokazatelja «ulaganja Ferhana Sejdovića u Novom Pazaru» i Sandžaku, tačnije Ferhan Sejdović je ulagao i ulaže u Suboticu/Palić gde je kupio oko 300 hektara zemlje za investiranje u zgrade i druge vrste objekata.

 

I NA KRAJU, NE BRANE ONI FERHANA SEJDOVIĆA NITI IH BILO KO LIČNO ZANIMA, ONI BRANE SEBE OD MOGUĆIH PROBLEMA, I EVENTUALNOG SUTRAŠNJEG NEUPISIVANJA STUDENATA NA OVAJ OVAKAV UNIVERZITET, GDE BI SE OSTALO BEZ NOVCA ZA FINANSIRANJE MEGALOMANSKIH POTREBA MUAMERA ZUKORLIĆA!

 

Dodatak: ŠTA BI SA BOLNICOM koja je obećana 2014 godine???

https://www.youtube.com/watch?v=IyLVO_Oae9w

SKANDAL U SRED RAMAZANA: U Amanovim marketima u Novom Pazaru i Tutinu proizvod na bazi svinjskog mesa

3

Novi Pazar – Tutin – U marketima trgovinskog lanca “Aman” u Novom Pazaru i Tutinu u prodaji se ovih dana našao Bolonjeze sos u čijem sastavu se nalazi alkohol i svinjsko meso.

Pomenuti artikal je ubrzo povučen iz prodaje nakon što su građani Novog Pazara na društvenim mrežama ukazali na ovaj neviđeni skandal.

Predstavnici Amana su priznali da se desio propust i putem Facebooka se izvinuli potrošačima, navodeći da u svojim prodajnim objektima u Novom Pazaru i Tutinu ne drže alkohol i svinjsko meso.

“Puno se izvinjavamo zbog neprijatne situacije. Navedeni artikal nam je nenamerno promakao u prodaji, jer imamo preko 5000 artikala u asortimanu (naravno odmah je povučen iz prodaje). Kao što znate u Amanovim ovjektima u Novom Pazaru i Tutinu svjesno ne držimo alkohoh i svinjsko meso, tako da se još jednom izvinjavamo zbog greške koja se desila. Ovim putem ne želimo da ulazimo u nikakve rasprave, pogotovu jer je u toku mjesec Ramazan, već ćemo samo citirati hadis Poslanika s.a.v.s:

“Zaista se djela cijene prema namjerama; i svakom čovjeku pripada ono što je naumio!”, navodi se u objavi na Facebooku.

Izvor. sandzacke.rs

Presečen lanac šverca droge u Novom Pazaru

1

Novopazarska policija uhapsila je M.T. (1988) iz Kruševca i kod njega pronašla kilogram i po opojne droge kanabis, javlja portal Indeksonline.rs.

Operativci su nakog dugog rada i opservacije i presecanja kanala šverca opojnih droga, kod zelene pijace u Novom Pazaru, spektakularnom akcijom blokirali “audi” kruševačkih registarskih oznaka, a nakon pretresa u njemu pronašli drogu.

Uhapšeni M.T. je uhapšen i pritvoren na 48 sati nakon čega će uz krivičnu prijavu biti predat nadležnom tužiocu.

Jusufović: Zbog Sejdovića na meti sve poštene Sandžaklije u Nemačkoj

27

Novi Pazar – “Hapšenje Ferhana Sejdovića, jednog od glavnih finansijera Muamera Zukorlića nanosi najveću štetu ljudima iz Sandžaka koji pošteno rade i žive u Nemačkoj. Već stotinak njegovih radnika je deportovano za Srbiju, nažalost, bojimo se da će mnogi zbog ovog slučaja biti nepravedno obeleženi i konstantno pod pritiscima i proverama”, rekao je član Predsjedništva Sandžačke demokratske partije, Mirsad Jusufović.

Jusufović je rekao da je oduvijek poznato da je Zukorlić Islamsku zajednicu, zajedno sa svojim finansijerima, privrednicima i poslovnim partnerima oteo od uleme.

“Mi smo na to oduvek upozoravali. Evidentno je da Zukorlić iako ne obnaša više časnu funkciju muftije, on se za sve pita u toj organizaciji. Ta organizacija je samo jedan točak u celom njegovom mehanizmu koji je stvoren da bi pravio novac i generisao moć. Jedan od vrlo bitnih ljudi u tom mehanizmu je i uhapšeni Ferhan Sejdović, njegovih stotinak radnika već je, nažalost, proterano iz Nemačke. To šta su Zukorlić i Sejdović radili i ko je kome video šera, to će pokazati vreme”, rekao je Jusufović.

On je rekao i da će rukovodstvo Sandžačke demokratske partije u narednom period učini sve što je u njihovoj moći kako bi se sačuvalo dostojanstvo poštenih radnika i preduzetnika, te se sačuvao i pozitivan imidž koji oni imaju u Njemačkoj. Mora se zaustaviti i negativna kampanja koja je pokrenuta nakon hapšenja Sejdovića a koja je na štetu Sandžaklija i Sandžaka, rekao je između ostalog na konferenciji za novinare član Predsjedništva SDP Mirsad Jusufović.