Naslovna Blog Stranica 3156

VIDEO – NEĆE IH ROŽAJCI PA TO TI JE! SPP doživela debakl! Polu prazna sala na skupu! – video RTR)

1

Rožaje – SPP Muamera Zukorlića izašla je samostalno na lokalne izbore u tom gradu, sudeći po skupu koji je održan sinoc a gde se vidi da je sala rožajskog Doma kulture poluprazna, rezultat će biti kao i do sada.

VIDEO // PRILOG NEMAČKE TELEVIZIJE O HAPŠENJU FERHANA SEJDOVIĆA

10

Sandžačke: Ferhan Sejdović uhapšen u Njemačkoj! Zukorlićev saradnik “pao” u velikoj akciji nemačke policije

13

Njemačka policija sprovela je rano jutros u Majntalu veliku akciju u kojoj su uhapšena trojica članova jednog porodičnog “klana” iz Sandžaka, piše Tanjug.

Oni se terete za utaju poreza i držanje radnika na crno.

Stotine policajaca i carinika upalo je u poslovne prostorije, hotele i stambene zgrade, slijedeći trag o radu na crno, a uhapšeni se terete da su prevarili njemačku državu za najmanje milion eura.

Tokom akcije uhapšene su tri osobe, saopštila je policija, dodajući da je jedan dalji član te porodice uhapšen u Ofenbahu.

Prema navodima policije, meta akcije bila je mreža zapošljavanja na crno.

Uhapšen je jedan 53-ogodišnji državljanin BiH, njegov 29-ogodišnji sin, kao i jedan 40-ogodišnji rođak koji ima srpsko državljanstvo, dok je u Ofenbahu uhapšen jedan 37-ogodišnji državljanin Srbije.

Ukupno je pokrenuto više od 120 istraga protiv radnika zbog sumnje na ilegalni boravak u Njemačkoj.

“Sve učestalije smo suočeni sa tako organizovanim i kompleksnim strukturama koje se bave držanja radnika na crno, koji izazivaju ogromnu štetu državi“, poručuje carina u Gisenu.

Tokom akcije zaplijenjena je imovina vrijedna 19 miliona eura, a u akciji su korišćeni i psi tragači novca, koji su uspjeli da otkriju 120.000 eura u jednom stanu, skrivenih u jednoj sofi.

Sandžački klan zapošljavao je na stotine stranaca ilegalno na građevinama u Njemačkoj.

Preko lažnih firmi oni su zapošljavali radnike za sopstveno preduzeće, ali i za kompanije trećih lica, čime su “sklonili” više od 70 miliona eura ilegalnog novca, kojim je trebalo da plate radnike.

Posljednje četiri godine je ovaj klan preuzimao kao podizvođač građevinske radove vrijedne više od 50 miliona eura na teritoriji Hesena.

Klan je ujedno sarađivao, kako tvrdi policija, i sa kriminalnim bandama koje su posredovale u angažovanju radnika iz Srbije preko jedne slovenačke građevinske firme.

Tokom akcije policije zaplenjen je veliki broj dokaznog materijala, prenosi Tanjug.

Gradonačelnik sa sampionima – Biševac na treningu KBS Novi Pazar

1

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac posetio je trening novopazarskih kik-boksera, koje predvodi trener Husein Dupljak, a čija je takmičarka Ajla Lukač prošlog vikenda osvojila zlatnu medalju na Svetskom kupu u Budimpešti.

“Do medalje nije lako doći ni na domaćim takmičenjima, a ono što su napravili zlatne Ajla Lukač i Saida Bukvić, te bronzani Sedad Bukvić u Budimpešti predstavlja novi podvig u nauspešnijoj godini novopazarskog sporta”, rekao je Biševac.

On je istakao da mladi borci treba da se ugledaju na starije kolege i da krenu njihovim stopama.

“Znamo koliko je odricanja potrebno da bi se stiglo do velikih rezultata. Naša je obaveza da podržimo ovakve klubove i sportiste, koji su najbolji ambasadori Pazara i Srbije”, dodao je Biševac.

Osim gradonačelnika, kik-boksere je obišao i direktor ovdašnjeg Sportskog saveza Emir Mehmedović.

“O kolektivu poput Kluba borilačkih sportova Novi Pazar ne treba trošiti reči. Trener Husein Dupljak mnogo je uradio na popularizaciji kik-boksa”, ocenio je Mehmedović.

Ajla Lukač je priznala da joj je zlatna medalja u lou-kiku do 56 kilograma iz Budimpešte jedna od najdražih u dosadašnjoj karijeri.

“Daću sve od sebe da budem zlatna i na Prvenstu Evrope. Ta medalja biće mi još draža”, rekla je Lukač.

Trener Husein Dupljak je istakao zrelost i kvalitet borbi Ajle Lukač na takmičenju u Mađarskoj.

“Radila je sjajno, od kretanja, preko udaraca i ostalih segemenata. Hvala gradonačelniku i direktoru Sportskog saveza što nas podržavaju”, kazao je Dupljak

Lokalna samouprava nemoćna u odbrani spomenika

0

Novi Pazar – Zakonom o planiranju i izgradnji, koji je usvojen 2015.godine sve dozvole o radovima na spomenicima od izuzetnog značaja, kojima pripada i Arap džamija dobija se od Ministatrstva građevinarstva. O nelegalnim i nestručnim radovima na restauraciji Arap džamije, grad Novi Pazar je obavestio republičku inspekciju koja je pre dva dana i intervenisala.

Sva pravila i uslovi građenja spomenika isključivo se dobijaju od republičkih institucija, tako da je lokalna samouprava nemoćna u odbrani Arap džamije, čija je rekonstrucija ovih dana  i počela. Gradski arhitekta Elvir Hamidović kaže da su propisi jasno definisani novim Zakonom o planiranju i izgradnji.

Hamidović kaže da je lokalna samouprava sve propise jasno definisala i u planu detaljne regulacije Stare čaršije.

Rukovodilac Odjeljenja za inspekcijske poslove Mensur Bulić kaže da u proceduri dobijanja građevinskih dozvola Gard Novi Pazar nema nikakvih ingerencija.

Kakav je zapisnik republička inspekcija napravila pre dva dana u Arap džamiji, da li su radovi zaustavljeni, da li su oni koji su prekršili zakon kažnjeni još uvek ne znamo. Kamerom smo danas zabeležili da je džamija otkrivena, ali se radovi ne izvode. Da li će država ćutati, kao i kod divlje gradnje Fakulteta za islamske studije ostaje da se vidi.

PRIJAVI SE I TI! Sportske igre mladih

0

Devojčice i dečaci, prijavite se i takmičite!

SPORTSKE IGRE MLADIH – NOVI PAZAR 1. JUN 2018.

“IGRE SU ZAKON”

Budite deo najlepše sportske price. Neka ekipa iz vašeg odeljenja, kluba, naselja ili ulice pobedi!

Izaberite jedan od vaših sportova i pobedite.

– MALOM FUDBALU, 2003. i mladji (10 igrača) – kadeti

– MALOM FUDBALU, 2007. i mladji (10 igrača) – pioniri

– TENISU, 2003. i mladji (pojedinačno) – kadeti – muška I ženska

– ULIČNOJ KOŠARCI, 2003. i mladji (4 igrača); – kadeti – muška I ženska

– ODBOJCI NA PESKU, 2003. i mladji (2 igrača) – kadeti – muška I ženska

– RUKOMETU, 2004. i mladji (12 igrača max)- kadeti – muška I ženska

– ODBOJCI, 2003. i mladji (12 igrača max) – kadeti – muška I ženska

– IZMEDJU DVE VATRE, 2007. i mladji (9 igrača) – pioniri

– IZMEDJU DVE VATRE, 2009. i mladji (9 igrača) – mladji pioniri

-STONI TENIS 2003. i mladji ( pojedinačno) – kadeti –ženska i muška

– STONI TENIS 2006. i mladji (pojedinačno) – pioniri – ženska i muška

Pobednici se plasiraju dalje na državno koje će se održati u Beogradu i medjudržavno takmičenje koje će se održati u Splitu.

Sve informacije na tel. 020 312 816, 065/ 542 -09-29 ili lično u prostorijama Sportskog saveza Novi Pazar, ul. 7.juli bb.

Sandžački klan “pao” u Nemačkoj – zapošljavali na crno! VIŠEMILIONSKE CIFRE U PITANJU!

2

Berlin — Nemačka policija sprovela je rano jutros u Majntalu veliku akciju u kojoj su uhapšena trojica članova jednog porodičnog “klana” iz Sandžaka.

Oni se terete za utaju poreza i držanje radnika na crno.

Stotine policajaca i carinika upalo je u poslovne prostorijee, hotele i stambene zgrade, sledeći trag o radu na crno, a uhapšeni se terete da su prevarili nemačku državu za najmanje milion evra.

Tokom akcije uhapšene su tri osobe, saopštila je policija, dodajući da je jedan dalji član te porodice uhapšen u Ofenbahu.

Prema navodima policije, meta akcije bila je mreža zapošljavanja na crno.

Uhapšen je jedan 53-ogodišnji državljanin BiH, njegov 29-ogodišnji sin, kao i jedan 40-ogodišnji rođak koji ima srpsko državljanstvo, dok je u Ofenbahu uhapšen jedan 37-ogodišnji državljanin Srbije.

Ukupno je pokrenuto više od 120 istraga protiv radnika zbog sumnje na ilegalni boravak u Nemačkoj.

“Sve učestalije smo suočeni sa tako organizovanim i kompleksnim strukturama koje se bave držanja radnika na crno, koji izazivaju ogromnu štetu državi“, poručuje carina u Gisenu.

Tokom akcije zaplenjena je imovina vredna 19 miliona evra, a u akciji su korišćeni i psi tragači novca, koji su uspeli da otkriju 120.000 evra u jednom stanu, skrivenih u jednoj sofi.

Sandžački klan zapošljavao je na stotine stranaca ilegalno na građevinama u Nemačkoj.

Preko lažnih firmi oni su zapošljavali radnike za sopstveno preduzeće, ali i za kompanije trećih lica, čime su “sklonili” više od 70 miliona evra ilegalnog novca, kojim je trebalo da plate radnike.

Poslednje četiri godine je ovaj klan preuzimao kao podizvođač građevinske radove vredne više od 50 miliona evra na teritoriji Hesena.

Klan je ujedno sarađivao, kako tvrdi policija, i sa kriminalnim bandama koje su posredovale u angažovanju radnika iz Srbije preko jedne slovenačke građevinske firme.

Tokom akcije policije zaplenjen je veliki broj dokaznog materijala, a sajt indeksonline.rs spekuliše da je u akciji u Nemačkoj uhapšen i F.S. iz okoline Sjenice, vlasnik hotela i građevinske firme.

 

VIDEO: Snimak hapšenja u centru Novog Pazara

0

Uhapšen napadač iz Novog Pazara: Nasrnuo na interventnu kada su mu zatražili dokumenta, jednom ušivali glavu

0

Pripadnici policijske uprave Novi Pazar uhapsili su večeras M.A. zbog napada na službeno lice u vršenju dužnosti

M.A. je uhapšen i određeno mu je zadržavanje od 48 sati, a na teret mu se stavlja krivično delo napad na ovlašćeno službeno lice.

Biševac: Deponija će se redovnije sanirati, tragamo za konačnim rešenjem

0

Nakon duže vremena deponija Golo Brdo je detaljnije sanirana. Na taj način su meštanima okolnih sela omogućeni humaniji uslovi za život. Sa izrazima zahvalnosti oni su danas dočekali predstavnike lokalne vlasti i gradonacelnika Nihata Biševca, uvereni, nakon razgovora sa njima, da će aktuelna vlast u dogleno vreme i konačno rešiti njihov problem.

Na gradskoj deponiji konačno se uspostavlja red. Velikim delom ona je sada prepokrivena zemljom i požari više ne bukte na sve strane. U planu je i obezebeđivanje posebne lokacije za klanični otpad. Nadležni obećavaju redovniju sanaciju iste.

‘’Posle pet godina je obavljena sanacija deponije i većinom je ugašen požar, što je veoma bitno. Zahvalio bih meštanima koji žive u okolini deponije na strpljenju i razumevanju tokom realizacije sanacije. U narednom periodu Grad će se sigurno potruditi da na vreme ulaže sredtstva za ove namene I da ne dozvoli da se ovakve svari ponove’’, rekao je gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, podsetivši da je na deponiji tragično izgubljen i jedan ljudski život.

Gradonačelnik je takođe najavio da se planira izgradnja regionalne deponije za Novi Pazar, Tutin i Rašku, čime bi se konačno rešio problem. On je napomenuo da to nije lak process, ted a predstoji period od nekoliko godina da bi se sve to obezbedilo, ali ‘’Grad Novi Pazar, zajedno sa opštinama Tutin I Raška I uz pomoć Ministarstva za zaštitu životne sredine, radiće na otvaranju savremene regionalne deponije’’, kazao je Biševac.