Naslovna Blog Stranica 3159

BAČEVAC U SKUPŠTINI O PRIJEPOLJU! Oštro protiv kriminala, podrška za sport!

0

Novi Pazar – Beograd – Poslednjih dana građani i javnost u Prijepolju digli su se na noge, o čemu izveštavaju brojni mediji, zbog nepravde koju trpi njihov sugrađanin, vrhunski sportski radnik i pedagog, Adis Micanović. Naime ovaj odbojkaški trener sa internacionalnom karijerom, već osmi dan štrajkuje glađu, pogođen posledicama koje trpi zbog toga što je javno progovorio o kriminalu i korupciji određenih struktura vlasti u Prijepolju.

Odbojkaški klub koji Micanović vodi Bambi volej, proglašen je za najbolji sportski kolektiv u Prijepolju za 2015 i 2017 godinu. Ovaj tim je šampion druge lige grupa zapad 2017/2018 god. Pobednik igara MOSI 2015god. u Rogatici i 2017 god. u Pljevljima. Klub ima formirane selekcije za sve kategorije uzrasta i trenutno broji više od 100 članova.

U prošloj godini ovom klubu je dodeljen budzet od 1050000 din. od strane opštine. Ove godine bez prethodne kategorizacije i rangiranja, klubu je za cijelu sportsku godinu dodeljeno samo 50000 dinara.

Zbog cega? Zbog toga što je gospodo ovaj čestiti čovjek prijavio krađu nekih funkcionera vladajuće koalicije u Prijepolju. Micanović je prijavio tužilaštvu dva lokalna političara koja su mu tražila da četvrtinu budžeta svog kluba, tj. 250000 dinara, uplati na račun firme Ženine tetke jednog od njih, na račun Ženine tetke gospodina Samira Tandira, visokog funkcionera SPP. I poreska uprava je podnela prijavu protiv Tetkine firme preko koje se prao-krao budžetski novac iz opštinskih ustanova. Dalje se navodi da je krajem prošle godine izvršeno više malverzacija kojima je opštinski budžet oštećen za više od 7 miliona dinara poslujući sa ovom firmom. Postoji više prijava dostavljenih prijepoljskom tižilaštvu sa svim dokazima, izjavama svedoka, fakturama i slično, o brojnim proneverama: novogodišnjim paketićima koji koštaju 800 din a koji su fakturisani po 3000 dinara, samo u Prijepolju novogodišnja čestitka košta 50000 dinara, halal sertifikati su dodeljivani skoro svim kafanama i restoranima naravno na račun opštine itd.

Postoji osnovana sumnja o izvršenju organizovanih kriminalnih radnji u ovoj opštini.

Stoga pitam ministarku pravde da li je nadležno tužilaštvo preduzelo potrebne radnje po ovim tužbama?

Želim da se ovo pitanje prosledi i predsedniku Republike Aleksandru Vučiću koji insistira na nultoj toleranciji  korupcije.

SDP je apsolutno privržena bezuslovnoj borbi protiv korupcije i kriminala i staćemo iza svakog časnog građanina koji ukaže na ovakve pojave koje dubinski razaraju naše društvo.

Kako ne podržati nekog ko posle osam dana gladovanja, nekolko meseci pritisaka i golgote prijetnji da ce uništiti budućnost uspešnim studentima njegovoj ćerki i sinu, kaže:

“Neću da se pomirim da živim u državi u kojoj budeš kažnjen ako prijaviš kriminal”

Uvaženi narodni poslanici ovaj stav mora biti stav  svih nas, zastupnika interesa naših građana. Moralno delanje ovog čoveka je primer postupanja za svakog od nas, koji želimo da živimo u pravednijem društvu, u zemlji jednakih šansi za sve, gde je strogo kažnjivo otimati i uzurpirati imovinu njenih građana.

Pozivam ovog časnog čoveka, obzirom da sutra počinje sveti islamski mesec oprosta i posta, Ramazan, da prekine štrajk glađu, da nebi ugrozio svoje zdravlje, koje je po izveštaju lekara već narušeno.

Svim građanima islamske veroispovesti čestitam početak svetog meseca Ramazana sa željom da ga lako i u berićetu isposte i da nas sve učvrsti na put opredeljenja ka pravdi i dobročinstvu kao i očuvanju doboih rodbinskih, prijateljskih i dobrosusedskih veza.

Video: Sramota srpskog fudbala!

0

Cirkus započet u Subotici nastljavljen je u Jagodini, gde je u policijskoj staniici danas saslušan sudija Srđan Obradović, posle tragikomičnog jedanaestreca u nedelju na meču Spartak – Radnički Niš.

To je nastavak priče koja je šokirala fudbalsku Srbiju i izazvala veliku buru.

Fudbal se igra zbog aktera na terenu i navijača, a kada je na njemu delilac (ne)pravde sa prebivalištem u Jagodini najvažnija sporedna stvar na svetu gubi svaki smisao i pretvara se u loše režirani cirkus. Čovek kome ne može niko ništa, koji kroji pravila igre i dovodi do ludila sve koji žive od fudbala i za fudbal se zove Srđan Obradović. Apel koji će se verovatno ponovo odbiti od zidova kancelarija Fudbalskog saveza glasi – sklonite ovog lakrdijaša!

Osvedočeni čovek zadatka je u nedelju uveče u Subotici potpuno obesmislio trud igrača oba tima i odlučio da se ko zna koji put nađe u glavnoj ulozi. Drugi penal za Spartak odsviran po principu “Bahat sam, može mi se” predstavlja vrh ledenog brega čoveka koji bi da je pravde i bilo kakvih zdravorezonskih aršina odavno bio daleko od ove profesije.

Spisak Obradovićevih lakrdija na travnatom terenu je iz vikenda u vikend sve brojniji i kao po pravilu ovaj fudbalski analfabeta je što mu se više gleda kroz prste, sve drskiji i bezobrazniji. Podsetimo se samo dela repertoara čoveka čija pojava već godinama vređa inteligenciju svakoga ko se bar minimalno razume u fudbal…

Prve korake na putu “slave” Obradović je načinio kada je besramno gurao pojedine klubove u omladinskoj ligi. Najpre je Napredak častio nepostojećim penalom protiv užičke Slobode, a zatim je isti taj Napredak “orobio” serijom nestvarnih odluka u korist svojih Jagodinaca.

Nagrađivanjem čoveka veoma sumnjive reputacije da sudi elitni rang takmičenja i šira fudbalska javnost je dobila priliku da upozna ovog nazovi sudiju. Penali koje samo on vidi su napunili njegov si-vi, a u uži izbor Obradovićevih specijaliteta spadaju oni dosuđeni za Bačku protiv Mladosti (gosti hteli da napuste teren), za Zvezdu protiv Vojvodine uz prethodno isključenje Antića, za Dinamo iz Vranja protiv ČSK… Njegova “dominacija” je bila prisutna i u svojstvu petog sudije u večitom derbiju kada je prevideo izlazak Ruiza sa loptom van terena, posle čega su crveno-beli golom Kange stigli do prednosti.

Ovaj čovek ne zna da sudi ili zna da arbitrira po diktatu. Šta god da je u pitanju, posle Subotice fudbalski stadioni bi za njega morali da pređu u kategoriju “sećanja”. Za sve osim njega neprijatna…

A ONI KOJI GA DELEGIRAJU?
JASNO je da je Srđan Obradović čovek kojeg više nikada ne bi trebalo videti na fudbalskim terenima, bez obzira na to o kom se rangu takmičenja radi.

Ipak, isto tako jasno je da velika odgovornost postoji i kod ljudi u sudijskoj organizaciji jer Jagodinac nije sam sebi delio zadatke, već je sa svakom novom načinjenom glupošću dobijao još veće poverenje.

izvor: Novosti

Priveden sudija Obradović

1

Prema našim informacijama, u toku je informativni razgovor u vezi sa dešavanjima pre i tokom meča između subotičkog Spartaka i niškog Radničkog

FUDBALSKI sudija Srđan Obradović priveden je u policijsku stanicu u Jagodini.

Prema našim informacijama, u toku je informativni razgovor u vezi sa dešavanjima pre i tokom meča između subotičkog Spartaka i niškog Radničkog koji je podigao veliku prašinu u domaćoj javnosti zbog Obradovićevog skandaloznog suđenja.

Sudiju Obradovića pamte i Novopazarci koje je u nekoliko navrata oštetio, a meč koji je ušao u anale fudbalskih nepravdi je Partizan Novi Pazar 4:3.

Jošanica najbolja u ligi!

0

Jošanica je nezaustaviva u pohodu ka većem rangu. Od nedeljnog podneva zauzela je i prvo mesto na tabeli, sa bodom prednosti ispred drugoplasiranog Takova. U Meču 25. kola savladana je ekipa Goča rezultatom 2:0, golovima Smajovića u 16. i 49. minutu susreta. Ovoj utakmici prisustvoali su i ministar u vladi Srbije Rasim Ljajić i gadonačelnik Nihat Biševac.

U narednom kolu pokušaće da nastave pobednički niz na gostovanju u Guči sa domaćom ekipom Dragačeva.

Rukometaši Novog Pazara od večeras u Super Ligi!

0
Rukometaši Novog Pazara plasirali su se večeras prvi put u klupskoj istoriji u Super ligu Srbije, pošto su u pretposlednjem, 21. kolu Super B lige Istok-Zapad pobedili Planinku Prolom vodu iz Kuršumlije sa 35:33 (20:15).

 

Domaćina su do 19. trijumfa u prvenstvu, a 17. uzastopnog predvodili Vuk Stevanović sa sedam, Zlatko Rakić i Armin Kaltak sa po šest, Boris Radivojević sa pet, te najbolji igrač susreta Sead Međedović sa četiri gola.

Najefikasniji kod Planinke prolom vode bili su Miloš Topalović sa osam i Vladan Mitić sa sedam pogodaka, a pratili su ih Stefan Jovanović i Nemanja Milenković sa po pet i Marko Jovanović sa četiri gola.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 800 gledalaca.

Kolo pre kraja, prvoplasirani Novi Pazar jedini je bez poraza i ima 40 bodova, pet više od Vranja 1957, koje je izgubilo od Topličanina u Prokuplju rezultatom 28:29. Planinka prolom voda je deveta sa 15 bodova.

Novi Pazar će u poslednjem kolu gostovati Vranju 1957, dok će Planinka prolom voda dočekati ekipu Hajduk Veljka iz Negotina.

Zorana Mihajlović – Na ljeto kreće izgradnja brze saobraćajnice Sjenica – Tutin

0

Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je danas da radovi na izgradnji auto-puta od Beograda do Sarajeva ne mogu početi pre iduće godine i najavila početak rekonstrukcije puteva u Sandžaku.

“Delegacija Ministarstva saobraćaja Turske je došla nakon dva dana da radi sa našim ljudima. Mi ćemo pored rada na auto-putu Beograd–Sarajevo raditi i na rehabilitovanju puteva u Raškoj oblasti. Tutin – Sjenica će biti brza saobraćajnica i hoćemo na leto da počnemo rekonstrukciju”, kazala je ona.

Mihajlović je za Radio-televiziju Srbije kazala da je jasan stav i dogovor bosanske strane neophodan za početak radova na auto-putu Beograd – Sarajevo.

“Očekujem da će predsednik Turske (Redžep Tajip) Erdogan tokom posete BiH razgovarati sa bosanskim rukovodstvom”, navela je ona.

ŽESTOK TEMPO! Građevinska sezona u Novom Pazaru! Bajevica dobila asfalt, u planu jos 50 ulica do kraja sezone!

0

Novi Pazar – Meštani novopazarskog naselja Bajevica dobili su asfaltiran put u dužini od 2 kilometra, koji povezuje taj deo grada sa još nekoliko sela.  Radove na uređenju ove saobraćajnice finansirali su meštani, a sredstva su izdvojena i iz budžeta grada.

Ovaj put u dužini od 2 kilometra povezuje Bajevicu sa još nekoliko sela. Osim što će im omogućiti bolje uslove za život, veliki broj meštana iz ovog dela grada bavi i poljoprivredom, što će im pomoći da unaprede svoju proizvodnju. Kako i sami kažu nisu se nadali da će put ispred njihovih kuća biti asfaltiran, na čemu su zahvalni lokalnoj samoupravi što im je pomogla. Ovaj dan su, kako kažu, dugo čekali.

Pomoćnik gradonačelnika Nihad Hasanović kaže da je se Gradska uprava trudi da svim građanima Novog Pazara stvori bolje uslove za život. Hasanović je najavio za narednu nedelju i asfaltiranje puta u Muru.

Ovo je  samo početak aktivne sezone  infrastrukturnih radova.  Budžetom je izdvojeno 219 miliona dinara za komunalnu infrastrukturu, te će Novi Pazar ove godine će biti veliko gradilište. U planu je da se asfaltira 50 ulica.

FOTO // ISTORIJSKI DAN! Počelo se sa izgradnjom zaobilaznice oko Novog Pazara

0

Novi Pazar – Radovi na obilaznici oko Novog Pazara su nastavljeni. Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac je obilazeći gradilište sa svojim saradnicima rekao da je izgradnja  te trase puta veoma značajna, jer će rasteretiti saobraćaj u gradu.

Veliki broj radnika angažovan je na ovom gradilištu duže cele trase. Radove na izgradnji ove značajne saobraćajnice  obišli su predstavnici Grada Novog Pazara i JP”Putevi Srbije”.  Gradonačelnik Nihat Biševac izrazio je zadovoljstvo zbog nastavka ovih radova, te ocenio da će zaobilaznica biti od izuzetne važnosti za rasterećenje saobraćaja u gradu.

U delegaciji grada Novog Pazara bila je i predsednica Skupštine Ifeta Radončić, koja kaže da je realizacija infrastruktrnih projekata  veoma značajna, te izrazila zadovoljstvo potpisanom deklaracijom o srateškom partnerstvu pre godinu dana između dve najveće bošnjačke političke partije, koja je doprinerela političkoj stabilizaciji.

Izvođač radova je Novi Pazar-put . Ova investiciia je vredna 66,6 miliona dinara, a radovi bi trebalo da  traju 4 meseca.

U nastavak radova ulazi se sa potpuno rešenim imovinsko-pravnim odnosima . Ove godine će se raditi put u dužini od 1223 metra.

Prvi rezultati dogovora u Ankari, u Sandžak stigla turska tehnička delegacija

1

Novi Pazar – Nakon što su u Turskoj prilikom posete srbijanske delegacije potpisani brojni sporazumi, među kojima i oni koji se tiču izgradnje auto puta Sarajevo Beograd i izgradnje puteva u Sandžaku, u Novi Pazar stigla je tehnička delegacija koju je danas primio gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac sa saradnicima.

Na ovaj način, samo nekoliko dana po završetku posete, krenulo se u realizaciju dogovora postignutih u Ankari.

”Samo nakon par dana došla je tehnička delegacija iz Turske koja je obišla put, upoznala se sa trasom puta i možemo biti srećni što su došli samo nakon par dana i sigurni smo da će se ubrzo raditi na realizaciji ovog projekta, a na zadovoljstvo svih građana koji žive u Novom Pazaru, Tutinu, Sjenici i uopšte svih građana Sandžaka” kazao je gradonačelnik Nihat Biševac.

Inače, sam potpredsednik Vlade i ministar Rasim Ljajić početkom nedelje najavio je dolazak tehničke delegacije koja će početi dogovore koji treba da predstavljaju osnov za realizaciju ovog projekta.

Podsećamo, jedan od najvažnijih sporazuma potpisanih u Turskoj tiče se izgradnje auto puta od Beograda do Sarajeva i to o obe trase tog puta, jednoj koja vodi preko Bijeljine i drugoj koja vodi preko Višegrada. Takođe radi se i o izgradnji puteva, odnosno pravaca u Sandžaku, pre svega puteva Novi Pazar- Sjenica- Aljinovići, Novi Pazar- Tutin i Sjenica- Tutin.

 

Postrojavanjem izviđača počelo obeležavanje Dana zastave

1

Na današnji dan, 11.maja 1991.godine u Novom Pazaru osnovano je Bošnjačko nacionalno vijeće. Ovaj datum se od 2005.godine obeležava kao Dan bošnjačke nacionalne zastave. Svečano obeležavanje Dana zastave počelo je jutros, postrojavanjem Odreda izviđača ”Sandžak” ispred Bošnjačkog nacionalnog vijeća u Novom Pazaru.

Postrojavanjem Odreda Izviđača ”Sandžak” ispred zgrade Bošnjačkog nacionalnog vijeća, uz tonove bošnjačke himne i pozdrav zastavi, počelo je svečano obeležavanje ovog blagdana u Novom Pazaru. Navodeći brojne uspehe ovog odreda, predsedniku BNV Sulejmanu Ugljaninu raport je predala Emina Eminović.

”Pred Vama je postrojen Odred izviđača Sandžak. U stroju se nalazi 50 izviđača spremnih za aktivnosti povodom 11. Maja, Dana bošnjačke nacionalne zastave. Naša zastava je naša čast. Nek nam je mubarek Dan Bošnjačke nacionlne zastave”, rekla je Emina.

Čestitke mladim, hrabrim, ustrajnim i odvažnim izviđačima uputio je predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća Sulejman Ugljanin, poželevši im srećnu sadašnjost i sigurnu budućnost.

”Sve ovo što ste postigli, to vam i pripada. Vi ste naš ponos! Nastavite tako. Želim vam srećnu sadašnjost i sigurnu budućnost. Srećno”, rekao je Ugljanin.

Predsednik Izvršnog odbora BNV Hasim Mekić istakao je ovim povodom da je obeležavanje Dana zastave od velike važnosti za sve Bošnjake.

”Svi Bošnjaci treba da su ponosni što su dočekali da obeleže svoj dan i tog dana da prikažu svoje obeležje, svoju zastavu”, kazao je Mekić.

Centralne svečanosti povodom obeležavanja Dana zastave održavaju se u Novom Pazaru i Rožaju.