Učiteljica uhapšena u osnovnoj školi u Sloveniji zbog droge
Foto:Tanjug/AP LJUBLJANA – U okviru velike kriminalističke akcije zaplene zabranjenih supstanci u jednoj osnovnoj školi u Logatcu, mestu između Ljubljane i Postojnske jame, za vreme nastave uhapšena je učiteljica.
Upad na nastavu izvršili su maskirani pripadnici specijalne policije Slovenije, javila je Radiotelevizija Slovenije.
Akcija je izvedena juče, a iz policije su naveli da učiteljica nije uhapšena pred učenicima. Direktorka škole je kazala da nije imala nikakve veze sa hapšenjem.
Hapšenje učiteljice je, navodi se, deo velike kriminalističke akcije koja je sprovedena prošle sedmice, kada je razbijena međunarodna organizirana kriminalna grupa osumnjičena za neovlašćenu proizvodnju i promet drogama.
U akciji je tada uhapšeno šest osoba, saopštila je ranije Policijska uprava Maribor. Nije još poznato kakva je uloga uhapšene učiteljice u ovoj akciji.
Počinje Konstitutivna sjednic republičke Skupštine, dnevnom redu su potvrđivanje mandata novih narodnih poslanika, izbor predsjednika i potpredsjednik Skupštine, imenovanje generalnog sekretara, i formiranje radnih tijela i delegacija u međunarodnim institucijama. Deset lista od ukupno osamnaest koje su učestvovale na izborima 17. decembra uspelo je da osvoji poslaničke mandate.
Liga Šumadije i Jugoistoka: Dve pobede i tri poraza boksera Novog Pazara u Jagodini
Bokseri Novog Pazara ostvarili su dve pobede i tri poraza u petom kolu Lige Šumadije i Jugoistoka u Jagodini.
Do trijumfa su stigli junior Dželil Bronja i kadet Amir Župić, dok su poraze doživeli omladinka Mirela Kašović, junior Halit Bronja i juniorka Adna Lukač.
Javni sparing radio je junior Seid Brunčević, a juniorka Naila Vejselović nije imala protivnicu.
M. Minić
The post Liga Šumadije i Jugoistoka: Dve pobede i tri poraza boksera Novog Pazara u Jagodini appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Deca i omladina Novog Pazara u zimskom periodu par godina unazad uživaju u mnogim sadržajima, a među omiljenima im je klizalište na gradskom trgu. Ovdašnje sportske institucije na čelu sa gradskom ustanovom za sport organizovale su pored besplatnog klizanja za učenike osnovnih škola, humanitarnih udruženja i udruženja koja rade sa decom sa posebnim potrebama i brojne druge sportske aktivnosti.
Leda u Novom Pazaru uglavnom ima tokom dva meseca od kraja decembra do kraja februara pa i duže ako to vremenski uslovi dozvole. Generalni sekretar Sportskog saveza Nermin Zećirović istakao je da je poseta najbolja u decembru i januaru i za vreme raspusta. Drugi deo klizačke sezone u znaku je besplatnih programa za decu mlađeg uzrasta.
“Ustanova za sport i Sportski savez Novog Pazara svake godine početkom meseca februara organizuju besplatno klizanje za učenike osnovnih škola, humanitarnih udruženja i udruženja koja rade sa decom sa posebnim potrebama. Poslali smo mejlove svim školama. Većina škola se odazvala na ovaj naš projekat, radi se o besplatnim ulaznicama za klizanje. Iskoristio bih priliku da pozovem sve ljubitelje klizanja da dođu i omoguće deci nešto besplatno”, kazao je za RTV Novi Pazar generalni sekretar Sportskog saveza Nermin Zećirović.
Osim besplatnog klizanja, Zećirović je podsetio da grad Novi Pazar kroz svoje sportske institucije godinama realizuje potpuno besplatne sportske programe za decu. Osim klizanja tokom godine se priređuju besplatni časovi plivanja, skijanja a tu je i projekat sport u škole za osnovce od prvog do četvrtog razreda.
“Grad Novi Pazar kroz svoje sportske institucije i ustanove za sport i sportski savez organizuje niz besplatnih projekata, jedan od tih projekata jeste besplatno klizanje. Pored toga, imamo besplatnu školu skijanja, besplatnu školu plivanja, koja se organizuje i u letnjem i zimskom periodu. To je niz projekata koji su uključeni ove godine kao i besplatna škola sporta. Nadam se da nam ovo lepo vreme, koje trenutno imamo, neće pokvariti projekat i da ćemo ga realizovati u potpunosti”, dodao je Zećirović.
Ovakve aktivnosti koje sprovodi Ustanova za sport i Sportski savez Novog Pazara imaju za cilj aktiviranje đaka da se bave sportom, da što više vremena, a ne samo tokom raspusta, provedu na svežem vazuhu istakao je Zećirović.
Alma Ademović
The post Besplatno klizanje u februaru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Predložen pritvor za osumnjičenog da je pretio smrću košarkašu
BEOGRAD – Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudu da odredi do 30 dana pritvor N.P. osumnjičenom da je verbalno napao i pretio smrću makazama N.B. i članovima njegove porodice.
Mediji navode da je oštećeni N.B. košarkaš Crvene zvezde Nemanja Bjelica.
Pritvor je predložen jer postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak uticajem na svedoke, navodi se u saopštenju tog tužilaštva.
Osumnjičeni je na saslušanju u tužilaštvu izneo svoju odbranu, odsnosno negirao navode krivične prijave.
Sumnja se da je osumnjičeni 3. februara u tržnom centru “Galerija” u dečijoj igraonici verbalno napao i sa makazama u ruci pretio smrću košarkašu N.B. i članovima njegove porodice.
N.P. je osumnjičen za krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
Samir Lekić novi predsednik Skupštine grada Novog Pazara
Novoizabrani predsednik Skupštine Novog Pazara Samir Lekić rekao je da je ovaj grad u prethodnom periodu postao centar regiona i da se u njemu realizuju brojni projekto vredni više stotina miliona evra.
-Novi Pazar je grad u kojem se upravo realizuju brojni projekti čija vrednost se meri stotinama miliona evra i mora da kažem da nećemo stati. Uveren sam da ćemo sa novim, mladim i obrazovanim ljudima vrlo brzo ostvariti zacrtano cilj našeg lidera Rasima Ljajića da Novi Pazar bude među pet najrazvijenih gradova u Srbiji, kazao je Lekić.
On je dodao da je Novi Pazar grad bogate kulture i istorije, koji ima mladu i obrazovanu omladinu i grad velikih potencijala i resursa. Zato ovaj grad, kazao je Lekić, zaslužuje posvećenost i zalaganje svih odbornika.
Dodao je da će se svaki odbornik koji voli Novi Pazar truditi da iz ovog grada “idu samo lepe slike.”
-Zato treba da smo primer drugim gradovima po fer i korektnoj diskusiji, da imamo zdravu i konstruktivnu raspravu po svakom pitanju. Ako neko neće da radi na taj način, ako je nekom stalo da Novi Pazar bude poznat po svadi, po nečemu što je ružno i nedolično, treba da zna da se mi ne plašimo i da ćemo svakom odgovoriti po zaaluzi, rekao je Lekić.
NOVI PAZAR: Šetnja po gradu sa metkom u cevi i punim okvirom
Foto:Eldin Ćorović NOVI PAZAR – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru uhapsili su S. A. (1996) državljanina Turske, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Policija je, na ulici, kod njega pronašla pištolj sa metkom u cevi i još osam metaka u okviru.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Novom Pazaru, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužilaštvu.
Član Sandžačke demokratske partije (SDP) Samir Lekić imenovan je za predsednika Skupštine grada Novog Pazara., a njegova stranačka koleginica Alma Šarenkapić za zamenicu. Za njih je glasalo 24 dobornika.
“Na izborima koji su sprovedeni po Zakonu lista koju predstavljam dobila je ubedljivu pobedu. To nam daje legitimtet da sa našim partnerima vodimo ovaj grad. Zahvaljujem što ste mi danas dali poverenje i izabrali me za predsednika Skupštine grada Novog Pazara. Ovo je prilika da koliko mogu doprinesem razvoju grada i budem akter pozitivnih promena u našoj zajednici. Novi Pazar je grad svih nas”, rekao je Lekić.
On je podsetio u prvom obraćanju odbornicima da je Novi Pazar u prethonom period postao centar regiona.
“Uveren sam da ćemo sa novim mladim i obrazovanim ljudima ostvariti cilj našeg lidera Rasima Ljajiča da Novi Pazar bude među pet najrazvijenijih gradova u Srbiji”, kazao je Lekić
Glasačima i predlagačima zahvalila se i Šarenkapić.
Lekić je rođen 1988. godine u Novom Pazaru, pravo je završio na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, gde je i stekao diplomu master pravnika.
Prvi angažman imao je u Kulturnom centru Novi Pazar, da bi potom od 2014. do 2016. godione radio kao pravni savetnik u Regionalnoj razvojnoj agenciji Sandžaka (SEDA).
Od 2016. godine je u Kabinetu gradonačelnika Novog Pazara Nihata Biševca, a od 2019. je njegov šef.
Član je Bošnjačkog nacionalnog vijeća.
I Alma Šarenkapić je pravnica, zaposlena je u Domu zdravlja.
Na dnevnom redu konstitutivne sednice lokalnog parlamenta bio je i izbor sekretara i zamenika sekretara Skupštine.
Za sekretara je izabran diplomirani pravnik Kemal Tutić, a za njegovog zamenika diplomirani pravnik Dimitrije Veselinović. Veselinović je obavljao tu funkciju i u prethodnom mandatu.
Ovoj odluci predhodilo je potvrđivanje mandata odbornicima.
Većinu u Skupštini Novog Pazara čini 19 odbornika Sandžačke demokratske partije i 5 koalicije Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije i Srpske radikalne stranke, dok će u opoziciji biti 12 odbornika Stranke pravde i pomirenja, 10 Stranke demokratske akcije (SDA) Sandžaka i jedan Građanskog pokreta Sandžaka (GPS).
Zasedanje je u jednom momentu prekinuto zbog incidetna koji je izazvao odbornik GPS Edin Zećirović oko mesta za sedenje. On je zauzeo mesto koje je protokol odredio za predstavnike SPP.
Nakon verifikacije mandata skupštinsko zasedanje napustili su predstavnici SDA Sandžaka.
Konstitutivnoj sednici ne prisustvuje lider i nosilac liste SDA Sandžaka Sulejman Ugljanin koji je odbio da prihvati odbornički mandat. Pored njegovog nije potvrđen ni mandate Emina Čelića umesto njih su verifikovani drugi mandati SDA Sandžaka.
Tokom glasanja za predsednika Skupštine grada Novog Pazar sednicu su napustili i odbornici SPP.
Konstitutivna sednica je počela u 10 sati. Njom je predsedavao najstariji odbornik Jonuz Džanković (SPP). Po napuštanju sednice rukovođenje je preuzeo u tom trenutku najstariji odbornik u Sali Latif Đerlek (SDP).
Nakon zasedanja Verifikacione komicije ispravljene su dve greške koje su se se našle u dokumentaciji odbornika, kojima je trebalo verifikovati mandate. Određena je pauza od sat vremena, dok je na svojoj sednici greške ispravil Gradska izborna komisija.
Konstitutivnoj sednici ne prisustvuje lider i nosilac liste SDA Sandžaka Sulejman Ugljanin koji je odbio da prihvati odbornički mandat. Pored njegovog nije potvrđen ni mandat Emina Čelića umesto njih su verifikovani drugi mandati SDA Sandžaka.
“Ja, dole potpisani, dr Sulejman Ugljanin, doktor stomatologije iz Novog Pazara, i kandidat za odbornika na izbornoj listi SDA Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin, ovim putem izjavljujem da ne prihvatam mandate odbornika u Skupštini grada Novog Pazara”, navodi Ugljanin u izjavi Gradskoj izbornoj komisiji.
On je zatražio da se odbornički mandate dodeli prvom narednom kandidatu sa izborne liste SDA Sandžaka.
FORMIRANA VEĆINA U NOVOM PAZARU! Odbornici opozicije napustili sednicu
Tokom glasanja za predsednika Skupštine grada Novog Pazara predstavnici Stranke pravde i pomirenja (SPP) i odbornik Građanskog pokreta Sandžaka napustili su konstitutivnu sednicu lokalnog parlamenta.
Predsedavajući, najstariji odbornik Jonuz Džanković (SPP) kazao je da “donosi odluku da se izborna skupština održi za mesec dana”, bez predloga odbornicima i ne pozivajući odbornike da glasaju za takvu odluku.
Nakon toga je usledio “performans” njegove stranke. Odbornici su izašli do govornice sa transparentom “nemate izborni legitimitet”.
Potom su oni i odbornik GPS napustili sednicu.
Nakon verifikacije mandata skupštinsko zasedanje napustili su predstavnici SDA Sandžaka.
Konstitutivnoj sednici ne prisustvuje lider i nosilac liste SDA Sandžaka Sulejman Ugljanin koji je, kako saznaju meiji, odbio da prihvati odbornički mandat. Pored njegovog nije potvrđen ni mandati Emina Čelić umesto njih su verifikovani drugi mandati SDA Sandžaka.
Sednica je nastavljena sa 24 odbornika, koji su formirali parlamentarnu većinu.
Sednicom je nastavio da predsedava Latif Đerlek iz SDP, najstariji odbornik koji trentno prisustvuje konstitutivnoj sednici.
Odbornici su doneli odluku da se ponove izbori za predsednika Skupštine grada Novog Pazara.
Većinu u Skupštini Novog Pazara čini 19 odbornika Sandžačke demokratske partije i pet koalicije Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije i Srpske radikalne stranke, dok će u opoziciji biti 12 odbornika Stranke pravde i pomirenja, 10 Stranke demokratske akcije (SDA) Sandžaka i jedan Građanskog pokreta Sandžaka (GPS).