Sead Islamović se vraća kući: Novo pojačanje FK Novi Pazar u plavom dresu
U zimskom prelaznom roku, FK Novi Pazar dodatno jača svoje redove, a najnovije pojačanje koje će ponosno nositi plavi dres je dvadesetčetvorogodišnji vezni fudbaler Sead Islamović.
Nakon uspešnog perioda u beloruskom FK Bate Borisov, gde je prošle sezone ostvario 31 nastup uz 3 postignuta gola, od čega 6 u evropskim kvalifikacijama, Islamović se vraća kući.
Islamović, koji već ima bogato iskustvo, odigrao je 120 zvaničnih utakmica za Novi Pazar i čak nosio kapitensku traku.
Njegova posvećenost klubu je neosporna, a uvek je pružao svoj maksimum za plavi dres.
Potpisao je ugovor sa klubom na godinu i po dana, a očekuje se da će nastaviti da doprinosi uspesima tima.
Sead Islamović, poznat po svojoj energiji i predanosti terenu, donosi sa sobom značajno iskustvo i veštine koje će dodatno ojačati sredinu terena.
Navijači s nestrpljenjem očekuju da vide svog omiljenog fudbalera u akciji i ponovo u plavom dresu FK Novi Pazar.
Novosađani uhapšeni zbog sumnje da su zapalili automobil sugrađaninu
MUP NOVI SAD – Policija u Novom Sadu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom uhapsila je danas dvojicu osumnjičenih, A.V. (28) i N. J. (30) iz ovog grada zbog sumnje da počinili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Sumnja se da su oni, 4. januara, na Telepu, zapalili automobil Novosađanina (54), parkiran ispred njegove kuće, navodi se u saopštenju PU Novi Sad.
Obojici je određeno zadržavanje do 48 sati i biće privedeni, uz krivičnu prijavu, osnovnom javnom tužiocu u Novom Sadu.
Od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze ubijeno 23.469 Palestinaca
Najmanje 112 Palestinaca ubijeno je u izraelskim napadima u Pojasu Gaze u protekla 24 sata. Tako je u Pojasu Gaze od 7. oktobra ubijeno 23.469 Palestinaca.
Saopšteno je da su izraelske snage 97. dana brutalnih napada na tu blokiranu enklavu počinile još deset masakra. U njima je ubijeno 112, a ranjene su 194 osobe.
U saopćenju se navodi da je od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze ranjeno ukupno 59.604 Palestinaca. Brojke se odnose isključivo na tijela i ranjenike koji su evidentirani u bolnicama.
Također se navodi da je ubijeno 23.469 Palestinaca, a da 70 posto ubijenih čine djeca i žene.
Izrael nastavlja ciljati i na zdravstvene ustanove u Pojasu Gaze, a iz resornog Ministarstva te palestinske enklave navode da je do sada ubijeno najmanje 337 doktora i zdravstvenih radnika, a da ih je 99 zarobljeno.
Na meti izraelskih napada našlo se 150 zdravstvenih ustanova u Pojasu Gaze, uključujući i 30 bolnica i 53 zdravstvena centra koji više ne rade. Uništeno je 121 ambulantno vozilo.
Izraelski napadi uzrokovali su katastrofalnu humanitarnu krizu u Pojasu Gaze i doveli tamošnji zdravstveni sistem na rub ponora. Nedostatna hrava, čista voda, higijenske potrepštine i medikamenti donose i rizik od širenja zaraznih bolesti u centrima u kojima stotine hiljada raseljenih vode borbu za goli opstanak.
Anadolu
The post Od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze ubijeno 23.469 Palestinaca appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Da je novopazarski klub malog fudbala u samom vrhu srpskog futsala, potvrđuje za RTV Novi Pazar i novi trener Vladimir Jovanović. U poslednjih deset godina ovaj sportski kolektiv beleži izvanredne rezultate, ističe Jovanović.
Za dobre rezultate stvoreni su svi neophodni preduslovi. I ambicije uprave kluba su na zavidnom nivou, ističe novi trener.
U novu sezonu trener i ekipa ulaze bez velikih reči i obećanja. Rezultati neće izostati uz dobar i ozbiljan rad.
U Novi Pazar stiže još jedno pojačanje iz fudbalske Tuzle, Amir Zulić. Odmah po dolasku i prvi trening. Prvi utisci u ekipi su mu, tvrdi, izuzetni.
Posle jesenjeg dela sezone u prvoj ligi Srbije, Novi Pazar je na deobi od četvtre do šeste pozicije sa 17 osvojenih poena.
S.K
The post KMF: Pojačanja i ozbiljne ambicije appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze ubijeno najmanje 23.357 osoba
Ministarstvo zdravstva u Gazi saopštilo je da je broj ubijenih Palestinaca od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze povećan je na 23.357.
U saopštenju ministarstva se navodi da je osim 23.357 ubijenih, još 59.410 ljudi povrijeđeno u napadima.
“Najmanje 147 ljudi je poginulo, a 243 osobe su povrijeđene u izraelskim napadima u posljednja 24 sata”, dodalo je ministarstvo.
Mnogi ljudi su i dalje zarobljeni pod ruševinama. Na putevima su ljudi zatrpani pod ruševinama pa spasioci ne mogu do njih.
Izrael je pokrenuo brutalne vazdušne i kopnene napade na Pojas Gaze nakon prekograničnog napada Hamasa 7. oktobra.
Napadi su ostavili Pojas Gaze u ruševinama. Oko 60 posto infrastrukture palestinske enklave oštećeno je ili uništeno, a oko dva miliona stanovnika je raseljeno.
Vjeruje se da je oko 1.200 Izraelaca ubijeno u napadu Hamasa.
Saslušanje u Hagu, Južnoafrička Republika tvrdi da je Izrael imao genicodnu nameru u Gazi
U Hagu je počeo postupak po tužbi Južnoafričke Republike. Ta država je Izrael tužila za počinjeni genocid tokom rata u Pojasu Gaze. Zastupnici Južnoafričke Republike tvrde da je Izrael imao genocidnu nameru protiv Palestinaca. Tvrde da je Izrael prešao granicu, prekršivši dva člana Konvencije o genocidu. Saslušanje predstavnika Izraela zakazano je za 12. januar.
“Nesporna je patnja palestinskog naroda – i fizička i psihička”, poručila je Hasim i dodala da je Izrael prisilno iselio oko 85 odsto Palestinaca u Gazi.
Hasim je, takođe, predočila da akcije Izraela u Gazi ukazuju na to da ima genocidnu nameru.
“Palestince ubija izraelsko oružje i bombe. U neposrednoj su opasnosti, takođe od smrti zbog gladi i bolesti, uništenja palestinskih gradova, ograničene pomoći”, poručila je advokatica pred najvišem sudom UN-a.
Prema njenim rečima, jasno je da neki, ako ne i svi, od ovih akata potpadaju pod odredbe Konvencije o genocidu iz 1948. godine.
Južnoafrička Republika je 23. decembra prošle godine podnela tužbu Međunarodnom sudu u Hagu, koji je pod okriljem Ujedinjenih nacija, kako bi primorao Izrael da odmah obustavi vojne operacije u palestinskoj enklavi.
Anadolu
The post Od početka izraelskih napada u Pojasu Gaze ubijeno najmanje 23.357 osoba appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Saslušanje u Hagu, Južnoafrička Republika tvrdi da je Izrael imao genicodnu nameru u Gazi
Počeo je dvodnevni postupak pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu po tužbi Južnoafričke Republike protiv Izraela za počinjeni genocid tokom rata u Pojasu Gaze. Zastupnici Južnoafričke Republike tvrde da je Izrael imao genocidnu nameru protiv Palestinaca u enklavi, kao i da je prešao granicu, prekršivši dva člana Konvencije o genocidu. Saslušanje predstavnika Izraela zakazano je za 12. januar.
“Nesporna je patnja palestinskog naroda – i fizička i psihička”, poručila je Hasim i dodala da je Izrael prisilno iselio oko 85 odsto Palestinaca u Gazi.
Hasim je, takođe, predočila da akcije Izraela u Gazi ukazuju na to da ima genocidnu nameru.
“Palestince ubija izraelsko oružje i bombe. U neposrednoj su opasnosti, takođe od smrti zbog gladi i bolesti, uništenja palestinskih gradova, ograničene pomoći”, poručila je advokatica pred najvišem sudom UN-a.
Prema njenim rečima, jasno je da neki, ako ne i svi, od ovih akata potpadaju pod odredbe Konvencije o genocidu iz 1948. godine.
Južnoafrička Republika je 23. decembra prošle godine podnela tužbu Međunarodnom sudu u Hagu, koji je pod okriljem Ujedinjenih nacija, kako bi primorao Izrael da odmah obustavi vojne operacije u palestinskoj enklavi.
“Razaranja duga skoro osam decenija”
Južnoafrički ministar pravde Ronald Lamola izjavio je u sudnici u Hagu da nasilje i razaranja u Palestini nisu počeli 7. oktobra, već da traju poslednjih 76 godina.
Lamola ističe da se, prema međunarodnom pravu, smatra da je Gaza još uvek pod okupacijom.
“Južnoafrička Republika je osudila napade Hamasa na izraelske civile 7. oktobra, kao i otimanje talaca. Ipak, nijedan napad, koliko god ozbiljan, ne može da opravda kršenje Konvencije”, poručio je Lamola.
Prema njegovim rečima, Izrael je “prešao granicu” kada je prekršio dva člana Konvencije, zbog čega je Južnoafrička Republika i pokrenula tužbu pred MSP-om.
Pravni tim Južnoafričke republike izneo je i da “države retko najavljuju genocidne namere, ali da je ovaj slučaj jedinstven zbog toga što je više visokih lidera u Izraelu nakon 7. oktobra izrazilo želju da Gaza i palestinski narod budu uništeni, ne praveći razliku između boraca i civila”.
U sudnici je bilo 15 stalnih sudija i još dvoje ad hok, koje su imenovali Izrael i Južnoafrička Republika.
Odluke MSP-a i (ne)sprovođenje
Odluka MSP-a o hitnim merama se očekuje kasnije ovoga meseca. Odluke tog suda su konačne i bez prava žalbe, ali sud nema načina da ih sprovede.
Sud će saslušati argumente Izraela i Južnoafričke Republike o tome da li ima elemenata krivične odgovornosti. Slučaj se, ako sud konstatuje krivičnu odgovornost, prosleđuje Međunarodnom krivičnom sudu.
Izrael, koji se prvi put u istoriji našao na optuženičkoj klupi pred sudom u Hagu, oštro je odgovorio na tužbu Južnoafričke Republike, ističući da je njegova namera da uništi Hamas, a ne Palestince.
Iz administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena saopšteno je da se SAD protive saslušanju, uz ocenu da su optužbe Južnoafričke Republike “neosnovane”.
Južnoafrička Republika i Izrael su potpisnice Konvencije Ujedinjenih nacija o genocidu, koja ih obavezuje da ne počine genocid, ali da ga, takođe, spreče i kazne.
Izrael će, kako je najavljeno, u petak, 12. decembra, izneti svoje argumente kao odovor na optužbe.
IZVOR: RTS, REUTERS, TIMES OF ISRAEL, GUARDIAN
The post Saslušanje u Hagu, Južnoafrička Republika tvrdi da je Izrael imao genicodnu nameru u Gazi appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Ženske fudbalske snage Novog Pazara kreću u napad na zimske pripreme
U sportskom duhu i sa velikim očekivanjima, ženski fudbalski tim ulazi u intenzivan period zimskih priprema u sportskoj hali Pendik u Novom Pazaru. Pod budnim okom trenera Muhameda Bihorca, tim, koji trenutno broji preko 30 igračica, marljivo radi na unapređenju svojih vještina i taktika.
Trener Bihorac, poznat po svom metodičnom pristupu i strateškom planiranju, zadovoljan je rastom tima i povećanim interesovanjem za ženski fudbal:
“Naš cilj je jasan – postaviti čvrste temelje tokom ovih zimskih priprema kako bi se naš tim uspješno suprotstavio izazovima Druge lige zapada,” izjavio je Bihorac. “Krajem mjeseca, bit ćemo učesnici Turnira 2011 i 10 u Čačku. Radimo na poboljšanju fizičke spreme i taktičke raznovrsnosti, što će nam biti važno za proljetni dio sezone.”- rekao je Bihorac za RTVNP.
Sa planiranim nastavkom takmičenja u Drugoj ligi zapad u aprilu, tim se ozbiljno priprema da se domogne viših pozicija na tabeli. Ove pripreme su važne za postizanje visokih ciljeva koje klub ima, te se sa nestrpljenjem iščekuju rezultati njihovog predanog rada.
Galib G!cić
The post Ženske fudbalske snage Novog Pazara kreću u napad na zimske pripreme appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.
Jurić: Nema jasnih motiva za nestanak dečaka u Hrvatskoj, trgovina ljudima mogućnost
BEOGRAD – Direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić izjavio je danas da još uvek nema jasnih motiva za nestanak trojice dečaka u Hrvatskoj i da postoje samo nagađanja, ali da ne isključuje mogućnost da je razlog trgovina ljudima.
“To jeste mogućnost, ali ne bih da govorim o nekim pretpostavkama dok se ne bude zaista i dokazalo tačno šta se desilo i gde se deca nalaze. Ono što je takođe važno spomenuti je da jeste zabrinjavajuće to što su deca gotovo istog uzrasta i to je dodatna zabrinutost ne samo građana u Hrvatskoj, nego u celom regionu, jer kada se desi ovako nešto, onda ni jedan roditelj u celom regionu ne može da se oseća sigurno po pitanju svoje dece”, rekao je Jurić za Tanjug odgovarajući na pitanje da li se može govoriti o trgovini ljudima obzirom da je reč o istom polu i istom uzrastu i razmaku od nekoliko dana.
Jurić je istakao da je od samog pokretanja sistema “Pronađi me” ili “Amber Alert” ideja bila da on postoji u svim zemljama regiona.
“Ono što je važno da ljudi znaju je da je važno da učestvujemo svi u potragama za nestalom decom. Danas se desio nestanak deteta u Hrvatskoj, a mi moramo da budemo svesni da se to sutra može desiti i u Makedoniji i u Srbiji i u Crnoj Gori. Dakle, jako je važno da svi učestvujemo u tim potragama”, naveo je Jurić.
On je dodao da su predstavnici Centra za nestalu i izgubljenu decu iz Hrvatske bili na konferenciji kada je pokrenut sistem “Pronađi me”.
“Oni su organizacija koja zagovara uvođenje sistema Amber Alert u njihovoj zemlji. Ja se nadam da će njihove vlasti imati razumevanja za ovakav sistem. I ne samo donosioci odluka u Hrvatskoj, nego i svim zemljama regiona”, rekao je Jurić i ocenio da se tek na taj način možemo reći da su mogućnosti da se desi nestanak i da se dete ne pronađe minimalne.
Jurić je napomenuo da nijedna dobra i efikasna potraga za nestalom decom ne može da bude
efikasna ukoliko nema pomoći građana.
“Jako je važno da građani učestvuju u potragama za nestalom decom i da pomažu policiji u pronalasku samih nestalih osoba. Važno je da građani na kvalitetan način pomažu u potragama i da ne guše policiju nepotrebnim ili namerno iz nekih svojih razloga pogrešnim informacijama”, rekao je Jurić.
Jurić ističe da se bez dobre koordinacije policije i građana verovatnoće da se brzo pronađe dete izuzetno male.
“I zbog toga je i policija sada posegla za tim da alarmira građane i da ih zamoli da oni aktivno učestvuju u samim potragama. Sam sistem “Pronađi me” je zapravo zamišljen tako da je jako uska i tesna koordinacija između Ministarstva unutrašnjih poslova i samog društva i da policija daje konkretne informacije, instrukcije”, rekao je Jurić.
Jurić je ocenio da bi da sistem “Pronađi me” postoji u Hrvatskoj već bi na televizijama sistemski bilo obuhvaćeno informisanje cele zajednice.
“Ne bi se moralo čekati na neka ad-hoc rešenja, a to je ono što naš sistem ‘Pronađi me’ razlikuje od potrage za nestalom decom u drugim zemljama regiona”, objašnjava Jurić.
Prema informacijama koje je policija objavila na stranici Nestali.hr, u proteklih nekoliko dana u Hrvatskoj su nestala trojica 14-godišnjaka, dvojica u Zagrebu, a jedan u Rijeci.
Mladi atletičari iz Mostara nalaze se u Novom Pazaru na pripremama. Tokom nedelju dana priprema koristiće najviše atletski tunel koji je jedinstven na ovim prostorima. Njihovu molbu da baš u Novom Pazaru odrade zimske pripreme prihvatila je Ustanova za sport čiji su predstavnici sigurni da Novi Pazar svojom sportskom infrastrukturom može da parira i mnogo većim sportskim centrima u regionu i na Balkanu.
“Odlični su uslovi, imamo sve što nam treba. Moji atletičari zaista treniraju u vrhunskim uslovima, a ovaj vaš atletski tunel je nešto najsavremenije što postoji sada u regionu ali i šire i zahvalni smo Ustanovi za sport za to što su nam omogućili da se ovde pripremamo” – rekao je Armin Duzić, trener mostarskih atletičara.
“Dolazak sportista iz regiona samo je pokazatelj da Novi Pazar ima čime da se pohvali pre svega kada je u pitanju sportska infrastruktura, a sportski turizam će tek sada doživeti pravi bum” – smatra direktor Ustanove za sport Novi Pazar Emir Mehmedović.
The post Mostarski atletičari na pripremama u Novom Pazaru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.