Naslovna Blog Stranica 831

Policija u Negotinu uhapsila osumnjičenog za ubistvo

0
policija-u-negotinu-uhapsila-osumnjicenog-za-ubistvo
Policija u Negotinu uhapsila osumnjičenog za ubistvo

MUP NEGOTIN – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Negotinu uhapsili su D. T. (1960) iz okoline tog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo.

On se sumnjiči da je juče u okolini Negotina, nakon verbalne rasprave, zasad neutvrđenim predmetom, više puta udario četrdesetšestogodišnjeg muškarca po glavi i usmrtio ga.

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Negotinu, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu, navedeno je u saopštenju Policijske uprave u Boru.

Presuda za ubistvo Božovića sutra, na godišnjicu njegove smrti

0
presuda-za-ubistvo-bozovica-sutra,-na-godisnjicu-njegove-smrti
Presuda za ubistvo Božovića sutra, na godišnjicu njegove smrti

BEOGRAD – Viši sud u Beogradu izreći će sutra prvostepenu presudu Milošu Ćeraniću, koji se tereti da je krajem novembra 2018.godine ubio crnogorskog državljanina Draga Božovića na Bežanijskoj kosi u Beogradu.

Pre pet godina 1.decembra Božović je podlegao povredama u bolnici.

Ovo će biti prvostepena presuda na koju će tužilaštvo i odbrana imati pravo da uloži žalbu.

Postupajući tužilac je u svojoj završnoj reči predložio sudu da Ćerenića osudi na maksimalnu kaznu zatvora za krivično delo teško ubistvo izvršeno na podmukao način.

Tužilac je predložio i da sud Ćeraniću ponovo odredi pritvor.
Punomoćnik oštećenih, advokat Aleksandar Zarić se pridružio rečima tužioca i istakao da je Božović ubijen na podmukao način, odnosno da mu je pucano sa leđa u glavu.

Ćerenićev branilac Ivana Ostojić tvrdi da u ovom slučaju ne može biti reč o teškom ubistvu izvršenom na podmukao način jer nije bilo umišljaja, a kako tvrdi nisu ispunjeni ni subjektivni ni objektivni uslovi za ovu kvalifikaciju, već jedino za ubistvo u nužnoj odbrani.
Ostojić je istakla da sud treba da ceni olakšavajuće okolnosti na strani okrivljenog, odnosno da je za vreme izvršenja dela bio mlađi punoletnik, da mu je uračunljivost bila bitno smanjena i da je delo učinjeno u nužnoj odbrani.

Ona je predložila sudu da Ćeraniću produži meru zabrane napuštanja stana.

Ćeranić se od septembra prošle godine nalazi u kućnom pritvoru, pošto mu je po žalbi njegovog branica, advokata Ivane Ostojić, Apelacioni sud ukinuo pritvor u kojem je bio četiri godine i odredio mu meru zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor.

Ćeraniću se na teret stavlja krivično delo teško ubistvo .

Optuženi od početka postupka tvrdi da je pucao u samoodbrani, te da je Božović prvi potegao pištolj na njega.

Takođe, on je tokom suđenja ispričao da se sastao sa Božovićem zbog sukoba koji su imali od ranije.

Nakon toga, kako Ćerenić tvrdi, ubijeni je prvi potegao oružje, a on je nasumično počeo da puca bez namere da ga ubije.

Božović je tada pogođen sa više hitaca u ulici Nede Spasojević, nakon čega je prevezen u bolnicu gde je 1. decembra podlegao povredama.

Stranka “Zajedno”: SPP nam ukrala slogan “Promena je pobeda”

0
stranka-“zajedno”:-spp-nam-ukrala-slogan-“promena-je-pobeda”
Stranka “Zajedno”: SPP nam ukrala slogan “Promena je pobeda”

Optužbe za plagiranje i krađu slogana stižu iz Vojvodine, a na račun Usamea Zukorlića i Stranke pravde i pomirenja. “Promena je pobeda” je slogan s kojim je “Zajedno za Novi Sad” još 9. novembra predstavio svoj program, ali je ovaj slogan ukrao Usame Zukorlić, navode u novosadskom odboru stranke “Zajedno”.

Na transparentima Stranke pravde i pomirenja uoči predstojećih lokalnih izbora u Novom Pazaru stoji slogan “Promjena je pobjeda“. Upravo je taj izborni slogan predmet optužbi koje stižu iz Vojvodine. Stranka „Zajedno“ iz Novog Sada optužila je SPP i njenog predsednika Usameu Zukorlića za krađu tog slogana.

SPP sa sloganom „Promena je pobeda“, učestvuje i na beogradskim izborima 17. decembra.

Novi Pazar predvodi inicijativu: Deset gradova se udružuje za unapređenje mentalnog zdravlja mladih

0
novi-pazar-predvodi-inicijativu:-deset-gradova-se-udruzuje-za-unapredjenje-mentalnog-zdravlja-mladih
Novi Pazar predvodi inicijativu: Deset gradova se udružuje za unapređenje mentalnog zdravlja mladih

NOVI PAZAR – U Novom Pazaru, uz prisustvo predstavnika devet drugih lokalnih samouprava i Ministarstva turizma i omladine, potpisana je Izjava o namerama koja označava zajednički angažman na programu unapređenja mentalnog zdravlja mladih. Gradovi uključeni u ovu inicijativu su Kragujevac, Kruševac, Leskovac, Niš, Sombor, Subotica, Zaječar, Zrenjanin i Novi Pazar.

Paralelno s ovim važnim događajem, konferencija “Mentalno zdravlje mladih” okupila je više od 200 učesnika iz preko 70 lokalnih samouprava. Organizovana od strane Nacionalne Kancelarije za mlade, konferencija je značajan korak ka razumevanju i rešavanju problema mentalnog zdravlja među mladima.

Iz Ministarstva turizma i omladine, koje podržava ovu inicijativu, naglašen je značaj Nacionalnog programa omladinskog sektora u oblasti mentalnog zdravlja. Fokus je stavljen na unapređenje koordinacije između lokalnih i nacionalnih aktera, s ciljem efikasnijeg pružanja podrške mladima koji se suočavaju sa izazovima u oblasti mentalnog zdravlja.

Potpisivanje Izjave o namerama od strane gradova učesnika predstavlja važan korak ka jačanju saradnje i zajedničkim naporima u borbi protiv mentalnih problema među mladima. Ovim gestom, gradovi su pokazali spremnost da rade zajedno i deluju proaktivno u cilju poboljšanja kvaliteta života mladih ljudi.

Konferencija “Mentalno zdravlje mladih” služi kao platforma za razmenu ideja i iskustava, omogućavajući stručnjacima, mladima i donosiocima odluka da zajedno kreiraju efikasnije strategije za unapređenje mentalnog zdravlja. Očekuje se da će ovaj skup, kao i potpisana izjava, imati dugoročan pozitivan uticaj na pristup mentalnom zdravlju mladih u Srbiji.

indeksonline.rs

“Zajedno možemo”: Karavan Udruženja “Budimo bezbedni” posetio Novi Pazar

0
“zajedno-mozemo”:-karavan-udruzenja-“budimo-bezbedni”-posetio-novi-pazar
“Zajedno možemo”: Karavan Udruženja “Budimo bezbedni” posetio Novi Pazar

NOVI PAZAR – U okviru inicijative za izradu prvog Javnog registra osoba sa invaliditetom u Srbiji, karavan „Zajedno možemo“ Udruženja „Budimo bezbedni“ danas je posetio Novi Pazar, čime je naglašena važnost podrške osobama sa invaliditetom u lokalnim zajednicama.

Dea Đurđević, predsednica Udruženja „Budimo bezbedni“ i poznata novinarka, istakla je značaj ovog projekta. „Cilj izrade Javnog registra je olakšavanje ostvarivanja prava osoba sa invaliditetom“, rekla je Đurđević. Dodala je da je udruženje posvećeno nagrađivanju pozitivnih primera uspešnih osoba sa invaliditetom, te istovremeno apeluje na lokalne zajednice da daju svoj maksimum u realizaciji ovog projekta.

Poseban trenutak tokom posete bio je kada je Dea Đurđević uručila laptop računar Denisu Šemsoviću iz Novog Pazara. Šemsović, koji je izgubio vid zbog nestanka struje u inkubatoru kao prevremeno rođena beba, primer je izuzetne hrabrosti i upornosti. Ovaj gest predstavlja simbol podrške i ohrabrenja za sve osobe sa invaliditetom koje se suočavaju sa izazovima u svakodnevnom životu.

Udruženje „Budimo bezbedni“ kontinuirano radi na podizanju svesti o važnosti inkluzije osoba sa invaliditetom u društvu, a karavan „Zajedno možemo“ simbolizuje jedinstvo i snagu zajednice u podršci ovom važnom cilju. Predstavnici Udruženja naglašavaju da je zajednički rad i posvećenost ključni za stvaranje društva u kojem svako ima jednake mogućnosti.

Završetak posete Novom Pazaru označava samo jedan korak na putu ka ostvarenju ciljeva Udruženja „Budimo bezbedni“, a njihova misija nastavlja se daljim putovanjem karavana kroz druge gradove Srbije, s nadom da će se glas o potrebi za Javnim registrom osoba sa invaliditetom još više proširiti.

indeksonline.rs

Ministri Grujičić i Memić obišli radove na izgradnji KBC Novi Pazar

0
ministri-grujicic-i-memic-obisli-radove-na-izgradnji-kbc-novi-pazar
Ministri Grujičić i Memić obišli radove na izgradnji KBC Novi Pazar

NOVI PAZAR – Ministarka zdravlja dr Danica Grujičić i ministar turizma i omladine Husein Memić, obišli su radove na rekonstrukciji Opšte bolnice u Novom Pazaru, koja će, kada se realizuju sve faze predviđene projektom rekonstrukcije, prerasti u kliničko-bolnički centar (KBC). Ministre su u krugu Opšte bolnice dočekali direktor Opšte bolnice Novi Pazar dr Meho Mahmutović i zaposleni u toj zdravstvenoj ustanovi.

Nakon obilaska radova, Grujičić je izjavila da je zadovoljna jer je nakon svega šest meseci izgrađeno nekoliko potpuno novih objekata. Ona je navela da je zahtev predsednika Republike Srbije, Aleksandra Vučića, da se u Novom Pazaru izgradi kliničko-bolnički centar.

“Za to je potrebno da se ispune određeni uslovi i sada radimo na tome. Ako se radovi nastave ovim tempom, ovde ćemo uskoro imati novi hirurški i internistički blok, psihijatriju i Dom zdravlja koji će verovatno ući u sastav Zdravstvenog centra. Tako će građani u jednom dvorištu imati primarnu, sekundarnu i delove tercijarne zaštite. Ovde se zdravstvo zaista dobro razvija”, navela je dr Grujičić istakavši da Novi Pazar treba da ima “bar tri skenera, unapređen mamograf i najsavremeniji sistem za biopsije.

Ona je kazala i to da je u novopazarskom zdravstvu zaposlen veliki broj lekara i medicinskog osoblja, te da se treba poraditi na tome da i seoske ambulante budu pokrivene lekarima.

“Deo sredstava od kredita Svetske banke doći će i ovde i dogovorićemo se gde ćemo praviti stacionarne, a gde mobilne ambulante. Cilj je da lekari i sestre dođu do pacijenata, da ne očekujemo više da pacijenti dolaze do nas, nego da i mi dolazimo do njih. Gledamo da nabavimo i jedan pokretni mamograf za ovaj kraj jer je zdravlje strateška stvar”, izjavila je ministarka zdravlja, dr Danica Grujičić.

Direktor Opšte bolnice u Novom Pazaru, dr Meho Mahmutović izjavio je da se do kraja leta očekuje završetak rekonstrukcije ili izgradnje novih objekata i da će već tada biti useljena i neka odeljenja.

“Kada se to desi, planira se rušenje stare hirurške zgrade i izgradnja novog hirurškog bloka od 13.000 kvadratnih metara, koji će objediniti i neka druga hirurška odeljenja. Stari internistički blok je srušen, tu se pravi novi objekat od 9.500 kvadrata. Renoviramo i Dom zdravlja, izgradnja psihijatrije biće gotova do kraja zime, izjavio je direktor novopazarske Opšte bolnice, dr Meho Mahmutović.

Mahmutović je kazao da je uveren da će se odmah početi i sa drugom fazom radova na rekonstrukciji bolnice. Naveo je i da zdravstvenu ustanovu ne čine samo zgrade i aparati, već i stručni i kvalifikovani medicinski radnici.

“Potrebno je više godina da se dobije samostalan lekar. Školovanje traje šest godina, pa onda staž, pa specijalizacija pet godina, to je proces i potrebno je vreme. Zahvaljujući ministarstvu zdravlja i dobrom odnosu prema Novom Pazaru, nama sada već dolaze lekari sa završenim specijalizacijama”, naveo je Mahmutović.

NSZ: Klikom do šanse za posao

0
nsz:-klikom-do-sanse-za-posao
NSZ: Klikom do šanse za posao

NOVI PAZAR – Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ) organizuje Virtualni sajam zapošljavanja, koji počinje sutra 30. novembra u 10 sati ujutru i trajaće do 16 časova. Sva zainteresovana nezaposlena lica, bez obzira da li su na evidenciji NSZ ili ne, mogu učestvovati. Potrebno je samo da se registruju na www.nsz-virtelnisajam.rs i na klik dođu do šanse za posao.

“Sajam se realizuje na republičkom nivou uz prisustvo poslodavaca iz cele Srbije. Za sada su prijavljena 83 poslodavca koji nude ukupno 380 slobodnih radnih mesta. Sa teritorije koju pokriva Filijala NSZ Novi Pazar, registrovane su dve firme koje iskazuju potrebu za radnicima AD “Ukras” i “Mizan Line” – izjavila je PR Filijale NSZ Novi Pazar Aida Bojadžić.

Naglasila je da je registracija na web platformi vrlo jednostavna i pozvala nezaposlene da se prijave u što većem broju. Ukoliko su nekima ipak potrebne instrukcije kako da uspešno pristupe portalu i da se registruju, napominje Bojadžić, mogu se obratiti svojim savetnicima lično u prostorijama NSZ.

“NSZ već dugi niz godina radi na digitalizaciji svojih usluga, tako da je ovo još jedan korak na tom putu. Pratimo savremene trendove, jer nam je cilj da budemo efikasniji, pristupačniji i bolji partneri, kako našim nezaposlenim licima tako i poslodavcima”, rekla je Bojadžić.

Virtuelni sajam zapošljavanja Nacionalna služba za zapošljavanje organizuje uz podršku Njemačke razvojne saradnje, koju sprovodi GIZ.

rtvnp.rs

Uhapšen tinejdžer – koristio četiri tuđa automobila, dva slupao

0
uhapsen-tinejdzer-–-koristio-cetiri-tudja-automobila,-dva-slupao
Uhapšen tinejdžer – koristio četiri tuđa automobila, dva slupao

ZRENJANIN – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog javnog tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u Kikindi, uhapsili su A. B. (19) iz okoline Nove Crnje, zbog sumnje da je, bez odobrenja vlasnika, koristio četiri automobila, od kojih je dva slupao.

On je osumnjičen za četiri krivična dela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila, navodi se u saopštenju Policijske uprave u Zrenjaninu.

Sumnja se da je A.B. 26. novembra ove godine seo u otključani “pežo” parkiran u dvorištu kuće u Srpskoj Crnji, startovao ga ključem koji je bio u automobilu, a potom sleteo sa puta, udario u drvo i pešice se udaljio u nepoznatom pravcu.

Iste večeri je kako se sumnja, pokušao da se odveze “škodom” koja je bila parkirana u garaži jedne porodične kuće, a potom i da automobil izgura iz garaže u čemu nije uspeo.

Takođe, sumnja se da je A. B. 16. oktobra ušao u “audi” sa ključevima u vozilu koji je bio parkiran ispred jedne kuće u Srpskoj Crnji, startovao ga i udario u kapiju te kuće, nakon čega je izašao iz automobila i otišao.

Sumnja se i da je istog dana odvezao “fijat” u kome su takođe bili ključevi, a kada se automobil ugasio, ostavio ga je nedaleko od kuće vlasnika.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Kikindi.

indeksonline.rs/Tanjug

Adem Ljajić: Sanjamo Evropu, imamo ozbiljnu ekipu, mislim da ću ostati u Novom Pazaru

0
adem-ljajic:-sanjamo-evropu,-imamo-ozbiljnu-ekipu,-mislim-da-cu-ostati-u-novom-pazaru
Adem Ljajić: Sanjamo Evropu, imamo ozbiljnu ekipu, mislim da ću ostati u Novom Pazaru

Fudbaleri Novog Pazara napustili su Kragujevac sa četiri data gola Radničkom u poslednjem kolu Superlige (0:4).

Novi Pazar je na delu pokazao da zaista ove sezone poseduje respektabilnu ekipu.

Kao dokaz tome jeste i poslednja pobeda u domaćem prvenstvu, koju je sa dve asistencije i golom obeležio Adem Ljajić.

Povratnik u srpski fudbal, nekadašnji reprezentativac naše zemlje, u poslednje vreme igra na izuzetno visokom nivou.

Fudbaleri Novog Pazara napustili su Kragujevac sa četiri data gola Radničkom u poslednjem kolu Superlige (0:4).

Novi Pazar je na delu pokazao da zaista ove sezone poseduje respektabilnu ekipu.

Kao dokaz tome jeste i poslednja pobeda u domaćem prvenstvu, koju je sa dve asistencije i golom obeležio Adem Ljajić.

Povratnik u srpski fudbal, nekadašnji reprezentativac naše zemlje, u poslednje vreme igra na izuzetno visokom nivou.

– Nisam od onih koji vole da pričaju o sebi. Uvek više pričam o ekipi, koja je najbitnija. Ispred je pojedinca, a može da izbaci nekoga da reši utakmicu. Zadovoljan sam, baš sam zadovoljan svojim izdanjima u poslednje vreme. Podigao sam nivo forme, igre. Pre svega sam se poboljšao po pitanju kondicije, mogu više da dam. Na dobrom sam putu, ali mislim da mogu još više. Ustvari, znam to. Kako bude vreme odmicalo, trebalo bi da bude sve bolje i bolje – poručio je Ljajić u razgovoru za Mozzart Sport.

Pazarci su u izuzetnoj seriji dobrih rezultata. Vezali su četiri superligaške pobede na poslednjih šest utakmica, odnosno pet ako se računa i Kup Srbije. Istovremeno, dva puta uzastopce slavljenički su se vratili sa gostovanja.

– Malo mi je žao zbog Partizana, tu smo mogli da izvučemo makar nerešeno, ali, šta da se radi. Nastavili smo dalje, ušli u željeni ritam i držimo takav kurs. Ne bi trebalo sad da stanemo, nego da prvi deo sezone privedemo kraju na najbolji mogući način. Ako je moguće da ostvarimo sve pobede, prođemo dalje u Kupu. To je naš cilj, ali treba gledati dan po dan, utakmicu po utakmicu. Ne sme puno da nas ponese ova pobeda, iako moramo biti svesni da imamo ozbiljnu ekipu, koja može da ugrozi svakog rivala u ligi. Nadam se da ćemo da nastavimo ovako.

Novi Pazar je trenutno na četvrtom mestu u domaćem prvenstvu, što je i prioritetni cilj ekipe koju vodi Siniša Dobrašinović.

– Moje je mišljenje da smo tu gde bi trebalo da budemo. Još pre početka sezone, naš cilj, odnosno cilj kluba, grada i navijača bio je da se nađemo baš gde sada jesmo. Nadam se da ćemo i da ostenemo, da ćemo da se zadržimo na toj poziciji što vodi u Evropu. Sanjamo o tome i stvarno mislim da možemo. Jedino malo žalim što svi zajedno nismo bili tu od početka, da prođemo skupa pripreme i čitav proces. Mislim da bismo sigurno u ovom momentu imali još više bodova. Moramo da nastavimo ovako.

Od povratka u srpski fudbal, Ljajić na terenu demonstrira prefinjenu tehniku prijema lopte i pasa, ali i načina na koji se tehnički šutira sa distance. Njegvi saigrači privilegovani su da na treninzima uče i slušaju savete 32-godišnjeg kreativca koji je naročito cenjen na Apeninskom poluostrvu.

– Sad sam još više ubeđen da sam uradio pravu stvar. Nisam se nadao da ćemo imati ekipu na ovako visokom nivou. Nisam ranije bio u prilici da pratim igre Novog Pazara, nisam ni imao vremena. Kad sam video o čemu se radi, znao sam da je dolazak ispravan potez. Pričao sam o tome i ranije, to je bio moj san. Drago mi je što je tim ovako dobar, što ima euforije, što je ceo grad uz nas, što su navijači iz nas, što uprava radi jako ozbiljan i kvalitetan posao, što su nam pružili sve neophodno kako bismo dali maksimum na terenu. Mislim da sam pogodio, a stvarno ne razmišljam o eventualnom transferu u drugi klub. Zima je pred nama, videćemo šta će da bude. Mislim da ću da ostanem u Novom Pazaru.

I mada je bilo turbulentnih perioda u karijeri reprezentativca Srbije, Ljajić je siguran da novi poziv, eventualno prvi posle tri godine odsustva, sigurno ne bi odbio. Za reprezentaciju svoje otadžbine uvek je spreman.

– To je pitanje koje mi postavlja dosta ljudi, ali to su stvari o kojima ne odlučujem ja. Bio sam tu 11 godina, baš dugo u reprezentativnom sistemu. Naravno da sam uvek tu, baš kao što je u ovom trenutku i teško da se priča o tome. Nije odluka ne meni, ali želeo bih momcima da čestitam plasman na Evropsko prvenstvo. Mislim da su odradili dobar posao svi momci, koje baš dobro poznajem. Dugi niz godina delili smo svlačionicu, znam koliko im to znači. Stvarno sam srećan zbog njih. Nadam se da će da pruže odlične partije na Evropskom prvenstvu, a da li ću ja biti deo toga ili ne…Da pričam o tome možda je i nerealno. To bi trebalo da bude odluka ljudi koji i donose takve odluke – kompletirao je svoje izlaganje fudbaler prefinjene tehnike.

Danas

The post Adem Ljajić: Sanjamo Evropu, imamo ozbiljnu ekipu, mislim da ću ostati u Novom Pazaru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.

The post Adem Ljajić: Sanjamo Evropu, imamo ozbiljnu ekipu, mislim da ću ostati u Novom Pazaru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.

Novopazasrska policija isključila vozača iz saobraćaja! Vozio sa skoro dva promila alkohola u krvi

0
novopazasrska-policija-iskljucila-vozaca-iz-saobracaja!-vozio-sa-skoro-dva-promila-alkohola-u-krvi
Novopazasrska policija isključila vozača iz saobraćaja! Vozio sa skoro dva promila alkohola u krvi

Foto: MUP Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru isključili su iz saobraćaja četrdesetsedmogodišnjeg muškarca iz ovog grada koji je vozio „reno“ sa 1,90 promila alkohola u organizmu i bez položenog vozačkog ispita.

Vozaču je određeno zadržavanje i protiv njega će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.

indeksonline.rs