Naslovna Blog Stranica 2176

Ekonomac napravio senzaciju u Pendiku

0
ekonomac-napravio-senzaciju-u-pendiku

Klub malog fudbala Novi Pazar izgubio je večeras u dvorani Pendik od Ekonomca sa 2:3, u utakmici 16. kola Prve futsal lige Srbije.

Domaćin je poveo preko Andreje Stojčevskog u 15. minutu, a rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.

Kragujevčani su do preokreta i prvih ovosezonskih bodova na strani stigli golovima Saše Digića u 23, Alekse Milivojevića u 27. i Lazara Marinkovića u 36. minutu, a konačnih 2:3 postavio je Dejan Jovanović u 40. minutu.

Pazar je treći na tabeli sa 32 boda, dok je Ekonomac na poslednjem, 10. mestu i ima osam bodova.

Novi Pazar u 17. kolu, pretposlednjem u regularnom delu prvenstva, gostuje Vintersportu, a Ekonomac dočekuje ekipu Konjarnika.

M. Minić

Na Ahiret preselio Hivzija Ćatović – HIVI

0
na-ahiret-preselio-hivzija-catovic-–-hivi

Danas je u Novom Pazaru preselio na ahiret legendarni veteran – akcijaš, Ćatović Hivzija – Hivi, radnik i penzioner “UKRAS”-a.

Bio je učesnik mnogih omladinskih radnih akcija širom ex-Jugoslavije.

Posebno treba napomenuti značajne savezne ORA na kojima je Hivi bio učesnik :

ORA-Morava od 1975-1980.god.

ORA-Beograd od 1981-1982.god.

ORA-Đerdap od

1983-1985. god.

ORA-Prilep 1986. god.

Na svim ovim ORA bio je pod zastavom proslavljenih pazarskih omladinskih radnih brigada:

“HIVZO ZEJNELAGIĆ” i “RAMIZ KOCA” i na kraju svoje akcijaške karijere učestvovao je u brigadi “VETERANA” na ORA”Ribariće – Novi Pazar 2020.”

Za sobom je ostavio suprugu Atiju, sina Ernada i ćerku Elmu.

Dragi naš HIVI

Teško je reći da te više nema, sjećanje na tebe nikad ne može da izblijedi. Ostaje u našim srcima tuga, sjećanje i uspomene koje nas vežu za tebe.

Bol nije u riječima nego u srcu gdje ćeš ostati zauvijek, voljen i nikad zaboravljen.

Smrt je u poduhvatima prekinula tvoju plemenitu dušu i zauvijek te odvojila od nas. Ali ti si druže bio, i bićeš zauvek jedan od nas.

Ostavio si najdublji akcijaški pečat u našoj bivšoj Jugi, i u našem šeher Pazaru.

Kroz svoju ljudsku ljepotu, plemenitost kojom si zračio za svog bogatog života,

zauvijek ćeš ostati u srcima onih koji te iskreno vole.

Ima te u našim pogledima i kada bi se neko samo malo više u naše oči zagledao, pronašao bi tebe prijatelju, druže naš.

Uvijek ćeš biti u našim neumornim akcijaškim srcima.

Voljeni nikad ne umiru, postoje sve dok žive i oni koji ih se sjećaju.

Kada nam odlazi neko drag, ne boli samo njegova smrt, već i život koji je mogao još da traje.

Boli svako sjećanje na tebe, bole fotografije sa tobom, bole akcijaška radilista kojima smo prolazili, bole riječi koje smo rekli, boli sve što nas podsjeća na tebe, posebno nas podsjećaju sve akcijaške pjesme, svi pozdravi koje smo pjevali i uzvikavali na gradilistima širom ex-Jugoslavije.

Na kraju,

voljeni naš HIVI

Vole te Tvoji akcijaši

Neka ti je vječna SLAVA i RAHMET, dobri druže naš!

Komandant ORA “Ribariće” Novi Pazar: Kasim Zoranić

U Bosni i Hercegovini umrlo 60 osoba od kovida-19, medju njima žena mladja od 35 godina

0
u-bosni-i-hercegovini-umrlo-60-osoba-od-kovida-19,-medju-njima-zena-mladja-od-35-godina

BANJALUKA – U Bosni i Hercegovini danas su registrovane 1.843 novozaražene osobe od ukupno testiranih 4.447, ili 41,4 odsto.

Od posledica kovida-19 umrlo je 60 ljudi, 36 u Federaciji BiH, u Republici Srpskoj 22, medju kojima i žena mladja od 35 godina, kao i dve osobe u distriktu Brčko.

U Federaciji BiH testirano je 3.012 uzoraka, od kojih je 1.239 pozitivno na korona virus.

Novi slučajevi registrovani su u svim kantonima u Federaciji BiH, a najviše novozaraženih, 611, je u Kantonu Sarajevo.

U Republici Srpskoj testirana su 1.343 uzorka, a na korona virus bile su pozitivne 553 osobe.

Danas je u Brčko distriktu registrovan 51 novi slučaj zaraze virusom korona, a testirana su 92 uzorka.

indeksonline.rs/Beta

Dva lica sa međunarodne poternice uhapšena u Rožajama

0
dva-lica-sa-medjunarodne-poternice-uhapsena-u-rozajama

ROŽAJE – Zajedničkim aktivnostima službenika kriminališticke policije Odeljenja bezbednosti Rožaje i Odseka za međunarodnu operativnu policijsku saradnju u Sektoru za borbu protiv kriminala, u dve odvojene akcije ciljanog traganja koje su sprovedene u poslednjih sedam dana na teritoriji Rožaja, locirana su i lišena slobode dva međunarodno tražena lica.

Kako je saopštila Uprava policije, državljanin Severne Makedonije A.K. (44) lociran je i lišen slobode 20. marta.

“On je bio predmet međunarodne poternice raspisane od strane NCB Interpol Skoplje na osnovu naredbe Osnovnog suda u Skoplju radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od jedne godine”, navodi se u saopštenju.

Osim toga, 26. marta lociran je i lišen slobode E.M. (35), takođe državljanin Severne Makedonije.

“Ovo lice se potraživalo od strane NCB Interpol Skoplje zbog izdržavanja kazne zatvora u trajanju od dve godine zbog krivičnog dela utaja poreza”, saopštila je UP.

Lociranju i lišenju slobode je, kako se dodaje, prethodila intenzivna saradanja i razmena informacija putem međunarodne operativne policijske saradnje sa partnerskom službom za ciljano traganje iz Severne Makedonije.

indeksonline.rs

U Beogradu 1.270 novih slučajeva, još 4 grada trocifrena

0
u-beogradu-1.270-novih-slucajeva,-jos-4-grada-trocifrena

BEOGRAD – Od 4.497 novih slučajeva korona virusa, koliko je u Srbiji potvrđeno u poslednja 24 sata, najviše je zabeleženo u Beogradu 1.270, a još četiri grada imaju trocifren broj novoobolelih.

Gradovi sa trocifrenim brojem novozaraženih su Novi Sad sa 256 slučajeva, Niš sa 232 slučaja, Kragujevac sa 107 slučajeva i Kraljevo sa 103 slučajeva.

Sledi Subotica sa 94 novoobolelih, Pančevo sa 92, Novi Pazar sa 76 i Vranje sa 71 novoobolelih.

U Šapcu je registrovano 66 novih slučajeva, u Staroj Pazovi 63, Leskovcu 59, Čačku i Užicu po 57, Aleksincu 52, a u Smederevu i Paraćinu po 51 novoobolelih.

U Gornjem Milanovcu zabeleženo je 50 novih slučajeva.

indeksonline.rs

U Srbiji skoro 4.500 novoobolelih, preminulo 37 osoba

0
u-srbiji-skoro-4.500-novoobolelih,-preminulo-37-osoba

BEOGRAD – U Srbiji je u poslednja 24 sata potvrđeno novih 4.497 slučajeva korona virusa, od 14.395 testiranih uzoraka, a preminulo je 37 osoba.

Prema podacima Ministarstva zdravlja, na respiratorima je 254 pacijenta, a ukupno se na bolničkom lečenju nalazi 6.844 osoba.

Od početka pandemije u Srbiji je registrovano 581.617 slučajeva, a preminula je 5.151 osoba.

Procenat smrtnosti je 0.89.

Do sada je ukupno testirano 3.362.593 ljudi.

indeksonline.rs

Sutra vakcinacija bez prijave u Domu omladine Novi Pazar

0
sutra-vakcinacija-bez-prijave-u-domu-omladine-novi-pazar

NOVI PAZAR – U nedelju, 28. marta 2021. dežurni punkt za vakcinaciju građana Novog Pazara bez prethodne elektronske prijave biće Domu omladine.

Punkt ce raditi od od 9.00 do 17.00 sati, saopšteno je iz gradske uprave.

Vakcinacija ce se vršiti kineskom vakcinom Sinofarm.

indeksonline.rs

Novi Pazar večeras gasi svetla na sat vremena

0
novi-pazar-veceras-gasi-svetla-na-sat-vremena

NOVI PAZAR – Novi Pazar će se i ove godine pridružiti globalnoj ekološkoj akciji “Sat za našu planetu” jednočasnovnim isključenjem javne rasvete i svetlećih reklama u centralnim ulicama, objavila je juče gradska uprava.

Iz lokalne samouprave je saopšteno da će danas, od 20.30 do 21.30 časova biti isključeno kompletno dekorativno osvetljenje, svetla u zgradama, kao i svetleće reklame u ulicama Rifata Burdžovića, Stevana Nemanje, 28. novembra, AVNOJ-a i na Trgu Isa-bega Isakovića.

“Pored drugih gradova i opština Srbije i mi smo na svetskoj mapi lokalnih samouprava koje se gašenjem dekorativne rasvete na svojim najvažnijim javnim zgradama pridružuju poruci o hitnosti ublažavanja klimatskih promena”, navodi se u saopštenju.

“Sat za našu planetu” (Earth Hour) je počeo da se održava 2007. godine u Sidneju u organizaciji WWF (Svetski fond za prirodu), kada je, pokazavši stav povodom neracionalne potrošnje električne energije i emisije ugljen dioksida, dva miliona ljudi i više od 2.000 kompanija isključilo svetlo na sat vremena.

Ove godine akcija se održava uz podršku Vlade Švedske u okviru projekta “Da nam klima štima”.

indeksonline.rs

Konzulat Turske u Novom Pazaru otvoren u kući Emine Jahović

0
konzulat-turske-u-novom-pazaru-otvoren-u-kuci-emine-jahovic

NOVI PAZAR – Kuća pevačice Emine Jahović (39) i njenog brata, košarkaša Mirsada Turkdžana (44), u Novom Pazaru od nedavno je konzulat Republike Turske.

Eminina porodica odlučila se na ovaj korak jer poslednjih godina malo vremena provode u ovoj kući.

– Istina je, iznajmili smo kuću u Novom Pazaru turskom konzulatu, jer je 11 meseci godišnje prazna, a velika je – istakla je Jahovićeva.

– Mirsad i ja retko kad idemo u Pazar, a majka nam je skoro uvek u Beogradu, kod sestre, ili je kod nas u Istanbulu – kazala je Emina, prenosi “Ekskluzivno”.

indeksonline.rs/Blic.rs

Građani BiH masovno na vakcinaciji u Beogradu: Veliki redovi, ali sve funkcioniše besprijekorno

0
gradjani-bih-masovno-na-vakcinaciji-u-beogradu:-veliki-redovi,-ali-sve-funkcionise-besprijekorno

Medicinsko osoblje koje prihvaća građane BiH “veoma je suretljivo i ljubazno”, a ljudi koji čekaju u redovima su strpljivi.

Ispred Hale 3 Beogradskog sajma, gdje se od jučer vrši vakcinacija građana Bosne i Hercegovine, “ogromna je gužva i stvoreni su veliki redovi”, doznaje Al Jazeera.

Međutim, kako kažu naši sugovornici, sve je organizovano besprijekorno i dobro funkcioniše.

Medicinsko osoblje koje prihvaća građane BiH “veoma je suretljivo i ljubazno”, a ljudi koji čekaju u redovima su strpljivi i nema “uobičajenih naguravanja”.

Važno je reći da se u ovom trenutku čeka između 90 minuta i dva sata u redu za vakcinaciju.

Gužve na graničnim prijelazima
Kako pokazuju objave na društvenim mrežama i pisanja bh. medija od jutros je pojačana frekvencija vozila na izlazu iz BiH na graničnim prijelazima sa Srbijom.

Prema informacijama BIHAMK-a gužve su zabilježene na GP Karakaj (Zvornik) i GP Rača, kao i na prelazima Šepak i Pavlovića most gdje se formiraju duže kolone vozila.

Pojačan saobraćaj prema graničnim prijelazima na izlazu iz BiH u pravcu Srbije zasigurno se može povezati sa odlaskom državljana BiH na vakcinaciju protiv korona virusa u Beogradu.

Potreban validan pasoš
Tokom subote i nedjelje vakcinisati će se i privrednici iz BiH koji su dobili poziv kolega iz Privredne komore Srbije, piše portal Klix.ba.

Kako mediji pišu velike gužve zabilježene su i na Beogradskom sajmu gdje se danas od 8 sati građani BiH mogu vakcinisati u Hali broj 3.

Za ulazak u Srbiju potreban je samo važeći bosanskohercegovački pasoš dok negativan PCR test nadležni organi u Srbiji trenutno ne traže.

Za samu vakcinaciju, nije potrebno ljekarsko uvjerenje, a proces vakcinacije uključujući i administrativnu proceduru ne oduzima previše vremena.

Kako izgleda vakcinacija u Beogradu
Vakcinacija bh. građana u Beogradu počela je jučer a kako je to izgledalo opisao je sagovornik Al Jazeere koji je zamolio da ostane anoniman.

“Prvo što nas je dočekalo na parkingu ispred Hale 3 Beogradskog sajma je bio veliki broj parkiranih automobila s bh. registracijama. Iako je red bio prilično dugačak, nije se dugo čekalo na ulazak u samu halu, kako bi se pristupilo procesu vakcinacije”, kaže naš sagovornik i dodaje:

“Tokom jučerašnjeg dana u sat vremena, koliko sam proveo u redu i tokom procesa vakcinacije, vidio impresivan broj prijatelja i poznanika iz Sarajeva, ljude koje nisam vidio duže od godinu dana. I to je bilo u petak, tako da pretpostavljam da su brojke mnogo veće u subotu”.

Sam proces vakcinacije opisuje sljedećim riječima:

“Nakon ulaska u samu Halu 3 Beogradskog sajma smo preuzeli formulare koje je trebalo popuniti. Iako je bilo relativno dosta ljudi, zbog dobre organizacije, sve je išlo glatko i bez gužve. Nakon popunjavanja formulara, stali bi u red, nakon čega bi nas redar usmjeravao ka ljekarima s kojim smo trebali razgovarati o svojoj medicinskoj historiji. Po okončanju tog razgovara, dobili bi potvrdu da možemo primiti vakcinu, nakon čega nas je redar usmjeravao ka prvom slobodnom operateru koji je naše podatke unosio u računar. Uzeli bi podatke sa formulara i uslikali pasoš, a to što nismo državljani Srbije nije predstavljao nijedan problem. Nakon unošenja podataka u sistem, dobili bi isprtinan dokument s kojim bi otišli da primimo vakcinu”.

Niko nije imao posljedica
Ljubazno osoblje, kaže, motrilo ih je 15 minuta nakon primanja vakcine:

“Medicinsko osoblje bi nas ljubazno upozorilo na moguće posljedice, a nakon primanja vakcine bi morali sačekati u posebnoj zoni 15-ak minuta da se vidi imamo li nekih neželjenih reakcija, kako bi nam medicinski stručnjaci mogli pomoći. S ljudima  s kojim sam pričao, niko nije imao posljedica. Nakon toga, lagano smo se spremili i krenuli nazad”.

Izvor: Aljazeera