NOVI PAZAR – Trener rukometaša Novog Pazara Hasan Memić rekao je danas da bi njegova ekipa pobedom nad Proleterom u Zrenjaninu gotovo sigurno obezbedila opstanak u Arkus ligi.
“Njima je to možda i ‘slamka spasa’, ali kada imate imperativ dešavaju se i greške. Pokušaćemo da dobijemo u Zrenjaninu i tako nastavimo maksimalan niz u plej-autu. Ne smemo da mislimo da smo već ostali u ligi jer je još mnogo bodova u igri”, naveo je Memić.
Uoči četvrtog kola rukometnog plej-auta, Novi Pazar ima 12 bodova i drugi je među osam timova koji se bore za opstanak, dok je Proleter šesti sa sedam osvojenih bodova.
Utakmica u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu na programu je u subotu od 18 časova.
BEOGRAD – Skupštinsku raspravu o izboru Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti danas je obeležila polemika dr Muamera Bačevca narodnog poslanika SDP-a i poslanika SPP-a Muamera Zukorlića.
”Pazarci su čestiti, radni i pošteni ljudi i ružno je o svom narodu govoriti tako” poručio je Bačevac nakon Zukorlićeve tvrdnje da u Novom Pazaru kriminal izlazi iz šahti za kanalizaciju.
Odgovarajući na tvdrnje da je gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac vlasnik RTV Novi Pazar Bačevac je kazao da su o njemu građani rekli sve pre par meseci, kada je ”taj isti gradonačelnik dobio apsolutnu podršku i osvojio više glasova nego obe opozicione grupe”.
Zukorlić je kritikovao raspodelu budžetskih sredstava medijima
Na ovakve izjave narodni poslanik dr Muamer Bačevac je objasnio da je Biševac bio vlasnik televizije ranije, a da se povukao kad je izabran na funkciju ggradonačelnika i dodao da se u Novom Pazaru radi transparentno i da gradonačelnik ima najjaču podršku gradjana i da je osvojio više glasova nego obe opozicione grupe.
Narodni poslanik Muamer Zukorlić danas je, između ostalog, u Skupštini izneo tvrdnje da u Novom Pazaru kriminal izlazi iz šahti za kanalizaciju, a za gradonačelnika Nihata Biševca je okarakterisao kao vlasnika RTV Novi Pazari i kazao da je on zapravo vlasnik te televizije.
Odgovarajući mu, narodni poslanik SDP-a dr Muamer Bačevac je kazao da su Pazarci čestiti, radni i pošteni ljudi i da je ružno o svom narodu govoriti tako, ali da je to ustaljena matrica kada je u pitanju Zukorlić. On je istakao da je Biševac dobio apsolutnu podršku građana i osvojio više glasova nego obe opozicione grupe. podsetivši da je nedavno izglasan zakon o poreklu imovine, Bačevac je zatražio da se pregledaju sve imovinske karte, istakavši da ’’tada javnosti postati jasno, ko su multimilioneri među političarima a ko su skromni građani”.
Trener rukometaša Novog Pazara Hasan Memić rekao je danas da bi njegova ekipa pobedom nad Proleterom u Zrenjaninu gotovo sigurno obezbedila opstanak u Arkus ligi.
“Njima je to možda i ‘slamka spasa’, ali kada imate imperativ dešavaju se i greške. Pokušaćemo da dobijemo u Zrenjaninu i tako nastavimo maksimalan niz u plej-autu. Ne smemo da mislimo da smo već ostali u ligi jer je još mnogo bodova u igri”, naveo je Memić.
Uoči četvrtog kola rukometnog plej-auta, Novi Pazar ima 12 bodova i drugi je među osam timova koji se bore za opstanak, dok je Proleter šesti sa sedam osvojenih bodova.
Utakmica u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu na programu je u subotu od 18 časova.
BEOGRAD – Policija je saopštila da je danas na punktu na Beogradskom sajmu za vakcinaciju protiv korona virusa sprečila izdavanje lažne potvrde o vakcinaciji i uhapsili M.P. (32).
Sumnja se da je M.P, kao volonter angažovan za unos podataka o vakcinaciji, u sistem unosio podatke o vakcinaciji i revakcinaciji gradjana koji nisu bili prisutni.
Policija je prilikom pretresa kod nejga našla takve dve falsifikovane potvrde o vakcinaciji.
Kako se navodi, pokušaj malverzacije sprečen je pomoću samog informacionog sistema za vakcinaciju koji omogućava da se otkrije zloupotreba.
U saopštenju se navodi da će policija protiv osumnjičenog podneti i krivičnu prijavu zbog posedovanja oružja, jer je prilikom pretresa u njegovom stanu nadjen revolver.
Osumnjičeni je zadržan i uz krivične prijave biće priveden u tužilaštvo.
NOVI PAZAR – Fudbaler Novog Pazara Danko Kiković rekao je danas da nagrada za najboljeg igrača kola u Super ligi Srbije predstavlja podstrek za njegove još kvalitetnije partije u nastavku sezone.
“Iskočio sam kao pojedinac posle dobre igre celog tima, što mi puno mi znači pred najvažnije mečeve u prvenstvu. Nadam se da ćemo da nastavimo u istom ritmu, kako ekipa, tako i ja, kao bismo došli do bodova neophodnih za opstanak u eliti. Drago mi je da sam se uklopio u sistem trenera Davora Berbera”, rekao je Kiković.
Dvadesetšestogodišnji vezista je u prethodnoj pobedi nad Proleterom (5:0) na Gradskom stadionu u Novom Pazaru postigao gol i upisao asistenciju, pa je proglašen za najboljeg igrača 28. kola Super lige Srbije.
On je debitovao je u najjačem domaćem rangu pre četiri godine u dresu Javora, a pre dolaska u Novi Pazar, igrajući za klub iz Ivanjice i lučansku Mladost, nastupio je na ukupno 19 superligaških utakmica.
“Nisam igrao više zbog spleta okolnosti. Bilo je nekih povreda, a menjali su se i treneri, pa je bilo raznih taktičkih zamisli. Mislim da sam u najboljem periodu, kada imam dovoljno iskustva za Super ligu. Drugačije je sada, nego kad sam imao 22 ili 23 godine”, ocenio je Kiković.
Prvotimac Pazara proveo je deo omladinskog staža u dvostrukom klupskom evropskom prvaku Portu, u koji je otišao sa 18 godina.
“Dobio sam poziv od Porta i tamo sam proveo lepih šest meseci. To iskustvo mi je mnogo značilo jer sam se upoznao s drugim sistemom rada. Saigrači su mi bili sada veliki asovi Andre Silva i Seržo Oliveira”, naveo je Kiković.
Novi Pazar će za osam dana u Novom Sadu gostovati trećeplasiranoj Vojvodini, u meču 29. kola Super lige Srbije.
Fudbaler Novog Pazara Danko Kiković rekao je danas da nagrada za najboljeg igrača kola u Super ligi Srbije predstavlja podstrek za njegove još kvalitetnije partije u nastavku sezone.
“Iskočio sam kao pojedinac posle dobre igre celog tima, što mi puno mi znači pred najvažnije mečeve u prvenstvu. Nadam se da ćemo da nastavimo u istom ritmu, kako ekipa, tako i ja, kao bismo došli do bodova neophodnih za opstanak u eliti. Drago mi je da sam se uklopio u sistem trenera Davora Berbera”, rekao je Kiković.
Dvadesetšestogodišnji vezista je u prethodnoj pobedi nad Proleterom (5:0) na Gradskom stadionu u Novom Pazaru postigao gol i upisao asistenciju, pa je proglašen za najboljeg igrača 28. kola Super lige Srbije.
On je debitovao je u najjačem domaćem rangu pre četiri godine u dresu Javora, a pre dolaska u Novi Pazar, igrajući za klub iz Ivanjice i lučansku Mladost, nastupio je na ukupno 19 superligaških utakmica.
“Nisam igrao više zbog spleta okolnosti. Bilo je nekih povreda, a menjali su se i treneri, pa je bilo raznih taktičkih zamisli. Mislim da sam u najboljem periodu, kada imam dovoljno iskustva za Super ligu. Drugačije je sada, nego kad sam imao 22 ili 23 godine”, ocenio je Kiković.
Prvotimac Pazara proveo je deo omladinskog staža u dvostrukom klupskom evropskom prvaku Portu, u koji je otišao sa 18 godina.
“Dobio sam poziv od Porta i tamo sam proveo lepih šest meseci. To iskustvo mi je mnogo značilo jer sam se upoznao s drugim sistemom rada. Saigrači su mi bili sada veliki asovi Andre Silva i Seržo Oliveira”, naveo je Kiković.
Novi Pazar će za osam dana u Novom Sadu gostovati trećeplasiranoj Vojvodini, u meču 29. kola Super lige Srbije.
Ministarstvo unutrašnjih poslova je 24.marta 2021. godine, raspisalo Кonkurs za upis 1.400 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku za stručno osposobljavanje za obavljanje poslova i zadataka uniformisanog policijskog službenika. Zainteresovani kandidati mogu se prijaviti do 8. aprila tekuće godine.
Кonkursom su predviđena radna mesta: policajac (480 polaznika), saobraćajni policajac (250 polaznika), granični policajac (270 polaznika) i policajac za rad u zajednici (400 polaznika), na području Policijske uprave za grad Beograd i 26 područnih policijskih uprava.
Pravo učešća na konkursu imaju kandidati koji su državljani Republike Srbije sa prijavljenim prebivalištem u Srbiji, na teritoriji organizacione jedinice za koju se raspisuje konkurs; da nemaju manje od 18, a više od 24 godine starosti do dana zaključenja konkursa i da imaju završeno srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.
Za kandidate koji su studenti Кriminalističko-policijskog univerziteta uslov je da nemaju više od 27 godina starosti.
Važni uslovi za zainteresovane kandidate su i da ne postoje bezbednosne smetnje u skladu sa Zakonom o policiji; da poseduju važeću nacionalnu vozačku dozvolu za upravljanje motornim vozilom “B” kategorije, kao i da ispunjavaju kriterijume zdravstvene, psihološke i fizičke sposobnosti, za zasnivanje radnog odnosa u Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Pravo učešća, uz određene uslove ima i lice koje pohađa završnu godinu srednje škole u četvorogodišnjem trajanju. Takođe, mogu se prijaviti i lica koja ne poseduju važeću nacionalnu vozačku dozvolu za upravljanje motornim vozilom „B“ kategorije, ukoliko uz konkursnu dokumentaciju dostave potvrdu da su do dana zaključenja konkursa započeli obuku za upravljanje motornim vozilom „B“ kategorije.
Prilikom prijave na konkurs kandidati imaju mogućnost izjašnjenja za koje će se radno mesto osposobljavati – policajac, sobraćajni policajac, granični policajac, ili policajac za rad u zajednici. Detalji o konkursu se mogu naći na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova http://www.mup.gov.rs i sajtu Centra za osnovnu policijsku obuku http://www.copo.edu.rs.
KOSJERIĆ – Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i članica Kriznog štaba za suzbijanje Kovid 19 Darija Kisić Tepavčević posetila je danas opštinu Kosjerić i pozvala građane Srbije da se u što većem broju vakcinišu protiv korona virusa.
Poručila je da je vakcinacija najefikasniji način za suzbijanje Kovid 19 i navela da je cilj otvaranja vakcinalnih punktova u najudaljenijim mestima u Srbiji da vakcina bude dostupna svim građanima, a naročito najstarijima i onima koji žive u ruralnim mestima.
“Moramo da stvorimo imunitet i barijeru za dalje prenošenje virusa. Treba da se vakcinišemo, jer tako ne štitimo samo sebe, već i one koje najviše volimo”, poručila je Kisić Tepavčević u selu Varda, gde je obišla ambulantu.
Ministarka kaže da su ambulanta u selu Varda i Dom zdravlja u Kosjeriću primeri dobre prakse, jer je vakcina sada dostupnija još većem broju građana.
“Sada imamo moćno oružje u rukama – vakcinu, a na nama je da se ponašamo odgovorno i da se vakcinišemo. To jeste suština i moramo da shvatimo da ne možemo da uspemo ukoliko u ovoj borbi ne budemo udruženi”, rekla je Kisić Tepavčević.
Ministarka je u Kosjeriću obišla i Centar za socijalni rad, gde je sa rukovodstvom razgovarala o mogućnostima za dodatno unapređenje socijalne zaštite.
Kako je istakla, Ministarstvo je ponosno na činjenicu da je u vreme epidemije obezbeđen kontinuitet u isplatama svih prava u oblasti socijalne zaštite.
Kisić Tepavčević je navela i da Ministarstvo intezivno radi na poboljšanju zakonske regulative kako bi se unapredila socijalna zaštita građana kojima je neophodna pomoć, da je usvojen Zakon o socijalnoj karti i da je u toku izrada Nacrta izmena i dopuna Zakona o socijalnoj zaštiti.
“Cilj je da se na najefikasniji i najdelotvorniji način pruži pomoć svim građanima naše zemlje kojima je ona potrebna”, naglasila je Kisić Tepavčević.
Predsednik opštine Kosjerić Žarko Ðokić zahvalio je Kisić Tepavčević na poseti toj opštini i naveo da je ministarka uradila mnogo na unapređenju pružanja usluga socijalne zaštite.
Ðokić je izrazio uverenje da će Kosjerić, uz podršku Ministarstva, u narednom periodu stvoriti dodatne uslove da se socijalno ugroženim građanima pomogne još više.
Direktor Doma zdravlja Kosjerić Ilija Vukadinović pozvao je sve zainteresovane građane da se odazovu vakcinaciji, koja je jedini način da se Srbija izbori sa virusom i da se građani vrate normalnom životu.
NOVI PAZAR – Na upravo završenoj sednici Nastavničkog veća, kolektiv osnovne škole “Desanka Maksimović” pružio je punu podršku dosadašnjem direktoru Vildani Hodžić.
“Nakon završenog glasanja, uz poštovanje svih epidemioloških mera, prisustvo Komisije za glasanje, kao i predstavnika oba Sindikata, prebrojani su glasovi. Glasalo je ukupno 97 zaposlenih, od 98 upisanih. Za kandidata Redžović Seada bilo je 28 glasova, a za kandidata Hodzić Vildanu 69” – potvrđeno je za naš portal.
Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja imenovao je Vildanu Hodžić na mesto direktora ove vaspito-obrazovne ustanove pre četiri godine. Za vreme prvog mandata Hodžić je u saradnji sa Kancelarijom za ulaganja vlade Republike Srtbije upotpunila projektnu dokumentaciju za finansiranje potpune rekonstrukcije škole i sportske hale. Okvirna cena projekta rekonstrukcije škole i sportske hale iznosi 845 miliona dinara.
Hodžić je za školu sa skromnim budžetom uspela da obezbedi prenosive računare za sve uposlene, kao i tablete za određeni deo đaka koji nastavu pohađaju online.
Škola u poslednje četiri godine beleži istorijske uspehe i rezultate, pa je tako svrstana u sami vrh liste najboljih škola u gradu.
Protivkandidat Sead Redžović nastavnik je predmetne nastave u ovoj školi. Pored toga, obnaša i funkciju odbornika u Skupštini grada Novog Pazara sa izborne liste “Akademik Muamer Zukorlić – Stranka pravde i pomirenja”.
Novopazarski teniser Hamad Međedović u paru sa zemljakom Markom Miladinovićem nije uspeo da se plasira u četvrtfinale dubla na ITF turniru u Antaliji.
Dubl iz Srbije poražen je danas od Rumuna Vlada Dankua i Gabrijela Doneva iz Bugarske sa 0:2 u setovima (7:6(8), 6:3).
Danku i Donev će u četvrtfinalu igrati protiv drugih nosilaca Moldavca Aleksandra Kozbinova i Danijela Mihalskog iz Poljske, koji su u dva seta (6:3, 6:4) slavili protiv Seong Čan Honga i Dakija Lija iz Južne Koreje.
Međedović je ranije danas u Antaliji izborio osminu finala u pojedinačnoj konkurenciji jer je u prvom kolu pobedio protivnika iz dubla Dankua sa 2:0 u setovima (6:4, 6:0).
Turnir u Antaliji igra se na šljaci za nagradni fond od 15 hiljada dolara.